Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Iga, rzeczywiscie w Twoim projekcie tych balkonów tez była masa i te "rzygadełka" ;-) A co zrobisz z tymi trójkątnymi okienkami?

 

O transzach jeszcze nie rozmawiałam w banku, ale zrobiłam sobie wstępny podział i wyszło mi 7 transz... Nie wiem czy to dużo? Może będzie trochę biegania? Ale na szczęście ja tylko wymyslam, a Andrzej biega ;-)

 

 

Maja, Myslałam, że ten rozrzut to wynika z różnych materiałów... Czyli najtańsze to plastikowe, a najdroższe to mahoniowe... Czyli to jakaś tragedia z tymi twoimi cenami... Ja przyznam szczerze byłam w dwóch punktach na Bartyckiej. W jednym z nich Pani poświęciła mi bardzo dużo czasu, tłumacząc rysując szprosy, i obliczając wszystko - wiem że do niej wrócę, bo w kolejnym punkcie ceny były podobne, a obsługa niesympatyczna. Musze przyznać, że w moim przypadku ceny były prawie takie same... I to niezależnie czy sosna czy meranti... Róznica może tysiąc czy dwa.

 

Bez forum bym zginęła to fakt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marta,

 

Z tymi kredytami to jest tak, że wiele zalezy od przypadku i od tego na jaką osobę trafisz.

Ja mam już dwa kredyty hipoteczne z czego jeden jest w PKO BP - niestety na działkę maksymalny okres kredytowania to 15lat - a mnie interesowało 30-35 lat... No i warunki duzo gorsze niż w mbanku.

To prawda, że muszę zrobić wycenę, a nawet dwie (działka i dom) ale znalazłam niedrogiego rzeczoznawcę, więc to tak kiepsko nie wychodzi...

 

A naszego "opiekuna" z mbanku polubiliśmy, wszystko da się mailem na telefon załatwić... umówic się można na godzinę konkretną, a nie czekać i czekać w kolejce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

 

Z tymi kredytami to jest tak, że wiele zalezy od przypadku i od tego na jaką osobę trafisz.

...

 

Masz rację. Najważniejsze, że załatwiliście wszystko tak, że jesteście zadowoleni.

 

Tak sobie oglądam Twój projekt i pomysły na zmiany i chyba nie mogę zbyt wiele myślec, bo mam wątpliwości co do naszego projektu, ale to chyba normalne. Kiedy dom już stanie - będziemy zachwyceni, że własne miejsce na świecie mamy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juuuż piszę:

 

 

1. Kliknij na napis "Profil", który jest w lewym górnym rogu ekranu (zaraz po "CZAT" )

 

2. Na samym dole jest coś takiego "Panel kontrolny emblematów"

 

3. W "Odnośniku do zewnętrznego emblematu" musisz podać link do tego zdjęcia czyli np:

 

http://www.arex.net.pl/03projekty/stylowe/wanda-lv_pliki/tmp1B2-1.jpg

 

Tylko nie wiem czy ono się duże nie wyświetli...

 

To tu masz małe:

 

http://www.album.com.pl/zWy384aAbzYQg/190527.jpg

 

 

Spróbuj podać ten link i zobacz jak to wygląda..

 

Jak będzie źle wyglądało to usuń to szybko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio dużo dachów dwuspadowych :-)

 

Sympatyczny ten Twój domek Tabaluga :-) Ja uwielbiam Archon. Wszystkie ich domy mi się podobają. Co prawda z wyborem nie było łatwo :-) Ale coś wymodziłam...

 

dachów dwuspadowych dużo, bo są tańsze, no i pomieszczenia nie mają tak dużo skosów. A archon ma rzeczywiście piękne domki, myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hmmmm - to bardzo trudne pytanie :-)

 

Wniosek o Pozwolenie złozyliśmy 31stycznia. Czyli teoretycznie mają czas od 6-go kwietnia.

 

Ale... Zima trzyma -czyli nie wiadomo kiedy pogoda pozwoli. Musimy jeszcze załatwiać kredyt. A nasz wykonawca ma jeszcze coś do dokończenia... I jeszcze święta jakoś pod koniec kwietnia...

 

Optymistycznie liczę, że po Świętach, po kilku dniach odpoczynku Panowie wejdą na nasz teren. Czyli strzelam, że tak 20-go kwietnia (to by było super...).

 

Ale może też być to maj...

Jako wrodzona optymistka myślę, że do zimy bedziemy mieć stan deweloperski - z tynkami wewn i zewn... Ha! zobaczymy...

 

A jak tam Twój harmonogram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, budowa miała ruszyć się w tym tygodniu (pożyjemy zobaczymy). Mrozy trzymają, więc pewnie nie przyjadą. Ale ja jestem optymistką (taką samą jak Ty) i mam nadzieję, że Boże Narodzenie celebrować będziemy już w nowym domu :lol: Marzenia, te duże i te malutkie. :D Pozdro M.

 

To dokladnie tak jak ja :D Tylko ja mniej optymistycznie niz Wy dziewczyny podchodzie do naszej pogody - i zamast 15 marca zaczne pewnie na poczatku kwietnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, prześledziłam twój dziennik budowy :lol: Gratuluję i witam w gronie budujących kobiet. Zazdroszczę CI takiego zdrowego rozsądku, bo w moich kalkulacjach jak zwykle jest jego brak. No, ale wiara czyni cuda, to może i moją kieszeń trochę rozszerzy. Na razie jestem przy oknach i mówiąc szczerze kupuje się je naprawdę trudno. A czas goni, bo w kwietniu, to chciałabym miec już tynki.

I znowu te marzenia, marzenia :D

 

Dziewczyny do boju i może zatrudnimy jakiegoś speca od pogody np. zaklinacza słońca.

 

Halo, Halo!!!! Potrzebny zaklinacz pogody od zaraz!!!

 

Pozdro M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też jakoś rozsądku brak... Budowę mamy zacząć za tydzień, dwa, a ja nie wiem nawet z czego będziemy budować...

 

Maja, muszę przyznać, że ostatnio zwiedziłam potajemnie Twój dom. Jakoś taki pusty stał - otwarty. Nikt nie krzyczał... Ooooolbrzymi się wydaje... A tynki jakie chcesz mieć wewnętrzne czy zewnętrzne ;-)

 

Będzie dobrze - jeszcze tylko tydzień mrozów... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza i Iga

 

Tynki chcę wewnętrzne, bo bez zewnętrznych można żyć. Niestety nie można zrobić równocześnie tynków wewnętrzych i zewnętrznych :cry: A szkoda. Czyli teraz dokończą dach, trochę jeszcze murarki, elektryk, hydraulik i tynki wew. oraz wylewka docelowa, okna, drzwi garażowe i drzwi zew. No i jeszcze trzeba ocieplic dach!!!

 

Dziewczyny to wszysko zajmuje kupe czasu. A tynki pewnie mi nie wyschną, bo lato ma być kiepskie. Zuzza naszemu sąsiadowi do tej pory woda wychodzi z tynków(Majewski) a robił je w październiku :wink: . To co dopiero moje, które nie wyszły jeszcze ze slepu :cry:

Maja, muszę przyznać, że ostatnio zwiedziłam potajemnie Twój dom. Jakoś taki pusty stał - otwarty. Nikt nie krzyczał... Ooooolbrzymi się wydaje...

Zuzza ja czuję jak on płacze i skomli, że jest taki opuszczony i zaniedbany przez wszyskich (czyli przeze mnie) :p

 

Pozdrawiam Was serdecznie Wy moje zaklinaczki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Maja ! Na pewno lato będzie super :-)

 

Z tymi tynkami sąsiada- to ja sie wcale nie dziwię. Przecież on zabił wszystkie otwory szczelniutko - jak ma mu ta wilgoć wychodzić? Przecież mu się tam wszystko kisi.. Ja się co prawda na tym wcale nie znam ;-) ale wydawało mi się ze trzeba naprawdę duże szpary zostawic, żeby to powietrze jakoś latało sobie po domu.

 

Ty zaczniesz z wiosną i nie bedziesz musiala nic zabijać dechami - czyli wilgoć wyjdzie szybko - nawet jak będzie lało i lało.

 

Ha, wyobraź sobie że ja chcę do zimy mieć suche tynki wewn i zewn :-) Jesli ja dam radę to Ty tym bardziej :-)

 

Iga - damy radę, prawda? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...