Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Dziewczyny coś na pocieszenie ;-) :

 

"S.E.": Nie warto kupować wczasów za granicą. Według klimatologów tropiki możemy mieć także w Polsce. Jeśli sprawdzą się prognozy, to nadchodzące wakacje będą jednymi z bardziej upalnych i suchych w ostatnich latach!

"Biorąc pod uwagę dziesięcioletnie cykle pogodowe, całkiem możliwe, że to właśnie lato 2006 okaże się tym z ekstremalnymi temperaturami" - mówi profesor Tadeusz Niedźwiedź, klimatolog z Uniwersytetu Śląskiego.

 

Podobnego zdania jest Artur Widawski, asystent Katedry Klimatologii UŚ, specjalista od odczytu zdjęć satelitarnych. Również z jego obserwacji wynika, że lato 2006 może zaskoczyć nas gorącem. "Powinno być ciepło z wieloma dniami o temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza" - mówi Widawski. "Jak to już bywa u nas od jakiegoś czasu, takim temperaturom mogą towarzyszyć ekstremalne zjawiska pogodowe, z gradem włącznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ha, wyobraź sobie że ja chcę do zimy mieć suche tynki wewn i zewn :-) Jesli ja dam radę to Ty tym bardziej :-)

 

Iga - damy radę, prawda? :-)

 

Jasne, ze damy! I ty nas Majka nie strasz takimi opowiesciami o wodzie wychodzacej z tynkow. U mnie jeszcze pierwsza lopata nie wbita a koniec przyszlej zimy to ja juz chce mieszkac w dokaldnie wycieplonym domku :) I zadnej wody nie ma w nim byc i juz ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wesolutko tu u Was, wesolutko :lol: Zuzza, upalne lato dla nas to istny raj. Trochę pocieszyłaś mnie, bo niestety tynki nie schną w 5 minut. :cry: Ale dziewczyny i chłopcy mam dla was radosną wiadomość, że od poniedziałku ma być +++++ temperatura (też w nocy).

 

A opijać trza wszysko :p. Niestety opijać znacznie częściej będą nasi kochani budowlańcy np. po położeniu każdej cegły. Tak jakby zamiast zaprawy wóda wystarczyła :o Trzeba mieć niezle zdrowie, żeby taki dom 600m2 postawić :p Pozdro Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezly klops, bo ja do picia zupelnie glowy nie mam :) Tylko nie zrozumcie mnie zle - moge wypic baarzdo duzo, ale prawie nigdy nie jestem nawet lekko wstawiona, ale za to nawet po 2 piwkach mam nastepnego dnia ogromnego kaca :) wiec wole nie pic wcale :D jakos to moi budowlancy przezyja :D

Oj oby ten++++ byl w koncu bo juz nogami w miejscu przenieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widzisz jak sie wszystko do przodu posuwa :) Same dobre wiadomosci :)

Co do kierownika to sie nie przejmuj - tez juz przeszlam poszukiwania i uwazam, ze ci ludzie (bo trafilismy tez na pania) to zupelna porazka. w kocu znalezlismy takiego swierzaka (od 1 marca wpisany na liste i ma swierze uprawnienia) za 500 zł :) Niestety ma to duze wady bo nie chce podpisac np. zmiany otworow okiennych, czy wstawienia paska luksferow - boi sie, ze straci uprawnienia. Maz mial dzis z nim ciezka rozmowe i podobno ma byc juz ok. Takze polecam dokladnie ustalic z przyszlym kierownikiem zakras jego obowiazkow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zuzza,

 

halo, halo!!! Gdzie jesteś? A może już pieczesz wielkanocną babę? :lol:

 

Życzę Wszystkim Zdrowych, Pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie

rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego "Alleluja"

życzy Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

To prawda jakoś ostatnio jestem zapracowana... Obiecuję zaległosci nadrobić po Świętach.

 

Maja, dostaliśmy już warunki gazu - wszyscy muszą jak najszybciej je poodbierać i popodpisywać umowy. Wtedy ruszą z pracami. Całkiem optymistycznie to wygląda.

Wczoraj wymyślilismy, że spróbujemy jeszcze złozyć wniosek o warunki w wodociągach - moze też się uda??

 

Jeszcze ciekawostka: wczoraj znalazłam na forum zdjęcia działek z gruzem (tych w moim pasie na końcu) - ktoś dostał atrakcyjną ofertę na zakup takiej działki i zastanawia się nad tym. Wynika z tego, że pewnie jednak na końcu naszej uliczki powstaną jeszcze jakieś domy... Ciekawie :-)

 

Przede mną ostatni spokojny weekend... Bo za tydzień ruszamy :-)

 

Wesołych Świąt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja, z gazem to tak:

 

Pani do nas zadzwoniła wczoraj, że warunki do odebrania juz są.

Ja Andrzeja napuszczam na panie z róznych urzędów i one same dzwonią ;-)

 

Napisane tam jest, że jak właściciele 10-ciu wymienionych działek odbiorą warunki i podpiszą umowę to rozpocznie się ta inwestycja. Będzie trwała 10miesiecy, a cena za podłączenie to 920zł.

Wszystko zalezy od czasu... Trzeba się pospieszyć i innych pogonic. My na pewno złożymy ten wniosek o podłączenie w przyszłym tygodniu.

 

A co do działki z gruzem - to wesoło będzie... Gruz i torf to mała bieda - pewnie za 20tys. mozna sobie z tym poradzić. Ale ta działka przylega do Panny Wodnej, po której pewnie i tiry będą jeździc... To już jest klops - bo mało komu się chce to sprawdzić przed zakupem...

Ale mógłby ktoś kupić to moze by mnie odgrodził od drogi trochę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha własnie, że z naszej uliczki są chyba tylko dwie, czy może trzy działki, Grodeckiego chyba tam nie ma... a reszta to z poprzednich uliczek od Projektowanej. Też się zdziwiłam... Moze jak wiecej chętnych będzie to cena jeszcze spadnie? Chociaz i tak to nie jest duzo...

 

Jako wrodzona optymistka zakładam, że jesienią późną już gaz będzie i nie przewiduję innych źródeł ogrzewania tej zimy. A grzać już będziemy chcieli na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...