Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt CZAJKA WM08 pracownia DOM PIĘKNY I PROSTY (WM)


Recommended Posts

  • 3 weeks później...

Ja "popełniłem" ten domek :D .

 

i jestem bardzo very happy, że nie jestem sam :D

 

http://foto.onet.pl/upload/20/88/_426621_n.jpg

 

tak toto wygląda - z małymi zmianami:

- wjazd do garażu z boku + zmiana wymarów

- skasowany wykusz

- dodana lukarna

- zmiana kształtu/położenia komina

- dodany komin

 

czekam na fotki innych szczęśliwych właścicieli

 

ooops. muszę zrobić nowe fotki - przecież już MAM OKNA

 

roger :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :lol: :p :lol: Jak się cieszę, że ktomuś też podoba się ten domek. Ja oczywiście też zmieniłam bardzo dużo. Właśnie pierszą rzeczą jaką zrobilismy była rezygnacja w wykuszu. Dodalismy ściankę kolankową (50 cm) co zwiększyło nadspodziewanie powierzchnię poddasza i strych nad garażem jest użytkowy z wejsciem od pokoju na górze. Kuchnię przeniosłam do pokoju przy garażu i z kawałka garażu mam spiżarnię. Lukaren nie robiliśmy, ale dodatkowe okno w tym pokoju, w który macie lukarę. Gdzie budujecie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jak widzę - Polak zawsze i wszystko musi pozmieniać :lol: niestety - taka nasza natura :D

 

Co do zmian:

- też podwyższyłem ścianki kolanowe na całym obwodzie (+2 pustaki z betonu komórkowego 2x24cm + wieniec 20cm = razem + ok 68-70cm)

- też w garażu postawiłem ścianki tworząc 3 pomieszczenia: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze

- po raz 3 TEŻ (qrcze 3x tak samo - bracia astralni czy co :p ) nad garażem zrobiłem normalny strop, ale z wejściem po schodkach z garażu - docelowo jako stryszek na mniej "chodliwe" rzeczy

- dach: dachówka betonowa Leier

- ściana: BK 36cm (typ 600) + 8cm styropianu

 

Buduję w Dębicy (okolice) - a Ty????

 

http://foto.onet.pl/upload/43/75/_428044_n.jpg

 

PS. HURRA - dziś (22.02.2005) skończyli instalację elektryczną - uroczyście zaświeciłem światło.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 months później...
  • 8 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
WITAM! STRASZNIE SIĘ CIESZĘ ŻE DOSTALIŚMY ODPOWIEDŹ. BĘDZIEMY BUDOWAĆ CZAJKĘ PANA WŁADA KOWALSKIEGO Z WIOSNĄ PRZYSZŁEGO ROKU. W PRZYSZŁYM TYGODNIU, W CZWARTEK KUPUJEMY DZIAŁKĘ NA RAZIE ROLNĄ, DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWY JEST W DRODZE, ALE WIEMY, ŻE POMYŚLNA I BĘDZIEMY PO MAŁU COŚ DZIAŁAĆ. NA RAZIE TRZEBA BĘDZIE TĄ DZIAŁKĘ UZBROIĆ ITP. BARDZO SIĘ BOJĘ BO NIE MIAŁAM JESZCZE DO CZYNIENIA Z ŻADNĄ BUDOWĄ, ALE MÓJ KOCHANY MĄŻ JEST BARDZO ZARADNY I PORADZIMY SOBIE. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ I JEŚLI MOGĘ TO JESZCZE SIĘ ODEZWĘ JAK BĘDZIEMY MIELI JAKIŚ KONKRETNY PROBLEM :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dokonaliœmy wielu zmian w projekcie, może jesteœcie ciekawi co "wymodziłam" z tym domkiem? Dostosowałam wnętrze do naszych potrzeb, a przy tych samych wymiarach fundamentu mamy dużo większš powierzchnię użytkowš. Zmiany i adaptację zrobiła nam Pani Architekt w biurze w Gdańsku, większoœć spraw załatwialiœmy poprzez internet. Mamy dom w stanie surowym zamkniętym z instalacjš elektrycznš, hydraulicznš i wylewkami podłogowymi. Prawie sama nadzorowałam budowę więc musiałam przejœć szybki kurs budownictwa i mogę służyć Wam radš :lol: Cieszę się, że podoba się Wam ten funkcjonalny domek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...