Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiennik ciepła w piecu - czy można to ot tak wyrzucić?


Recommended Posts

Grzeję drugi miesiąc i grzejniki na dole w salonie mam chłodniejsze od pozostałych (3 sztuki, odległość ok. 15 metrów od rozdzielacza). Zawołałem instalatora od montażu tej instalacji. Wykręcił regulatory, nic nie dało, więc doszedł do wniosku, że pompa jest za słaba i chce wyrzucić wymiennik ciepła z pieca bo hamuje przepływ. Czy to w ogóle ma sens? Nie bardzo chcę się zgodzić bo nie wiem czy nie stracę gwarancji na piec. Poradcie mi coś bo jestem zielony w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to bym skryzował(ograniczył przepływ) na rozdzielaczu (jeśli jest taka możliwość) lub lekko skręcił (lub skryzował-*pod głowicami są takie tarcze z cyferkami) zawory przy grzejnikach najbliższych kotła ,żeby wykluczyć tzw "krótki obieg".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc chce studia twoim kosztem zrobic.

Albo instalacje przeliczyl i trzeba szukac uszkodzen: zaworow, pompy ...'

albo nie liczyl to niech teraz ta pompe sobie wezmie i da mocniejsza nawet za doplata ale zebys ty za cudze grzechy?

 

Kumplowi cos slabo grzalo w domu ....

 

 

 

.... do czasu jak obieg wody w grzejnikach odwrocili.

 

:lol: :D :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Szanowny Panie,

 

W Pana przypadku jeżeli układ pracował prawidłowo, a dopiero w pewnym momencie zaczęły się opisywane zjawiska należy wyczyścić filtry obiegu centralnego ogrzewania – wewnętrzny kotła i zewnętrzny (o ile jest).

Jeżeli sytuacja miała miejsce od początku uruchomienia układu, istnieje prawdopodobieństwo nie zrównoważenia hydraulicznego instalacji – należy w tym przypadku wyrównać przepływy w poszczególnych obiegach odpowiednio skręcając (kryzując) zawory na rozdzielaczu lub bezpośrednio przy grzejnikach. W zależności od oporów hydraulicznych (rozległości instalacji, zastosowanych średnic rur, rodzaju grzejników) może się okazać też, że pompa kotłowa nie jest w stanie sama obsłużyć układu – należy domontować dodatkową, zewnętrzną pompę na układzie co korzystając z adaptera elektrycznego AW-X1.

W żadnym przypadku jednak nie należy demontować płytowego wymiennika ciepła cwu. Istnieje taka teoretyczna możliwość tylko w układzie z podgrzewaczem, jednak oznacza to utratę gwarancji i możliwości wstępnego podgrzewu wody. W przypadku kotła bez podgrzewacza oznacza to przerobienie kotła na kocioł jednofunkcyjny, bez ciepłej wody oraz oczywiście również utratę gwarancji.

W przypadku gdyby Pan zechciał zasięgnąć innych informacji, służę pomocą.

Kontakt:

tel.: +48 (22) 811-02-74 wew. 130

fax: +48 (22) 814-31-53

GSM: +48 (0) 693-420-635

e-mail: [email protected]

 

 

Z poważaniem,

Artur Głozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź. Problemy z instalacją były od początku więc chodzi zapewne o to niezrównoważenie hydrauliki. Z instalatorem i jego pomysłami właśnie się pożegnałem :( . Czekam na następnego. A poza tym cieszę się, że pojawiła się w końcu na forum fachowa siła od tych poniewieranych przez wszystkich Ulrichów. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...