Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jamles

    4953

  • tola

    4546

  • tomek1950

    3920

  • Aga J.G

    3894

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to Ewusia i Lechu to jak już po kawce.... ????

To mogę już podać mój magiczny przepisik na kisielek ?????

 

To proszę bardzo....

 

CZARY.. MARY... trata tata.... niech z kociołka dym ulata......

 

bierzemy kociołek taki 3 litrowy.. i napełniamy go wodą (2,5 litra) zaczerpniętą o pełni księżyca z głebokiej studni...... wieszamy nad paleniskiem opalanym chrustem jeżynowym...... (dużo tego chrustu potrzeba na uważenie kisielku... ale bez niego straci magiczną moc... jak zechcecie to zdradzę jego magiczną moc) ... i jak się woda zabulgocze to wrzucamy 4 pełne garście wiśni z pestkami zerwanych przez młodzieńca tuż przed zachodem słońca.... i gotujemy 20 - 30 minut tylko nieprzykrywać....

Po tym czasie... wsypujemy do glinianej miseczki 2 kopiaste - na kisielek do picia lub 4-5 kopiastych - na kisielek do krojenia ... łyżek mączki ziemniaczanej zalewany zimną wodą i wymieszamy i taki roztwór wlewamy mieszając drewnianą łyżką do gotującego się wywaru... i mieszamy cały czas aż trochę pobulgocze..... póżniej jeżeli lubimy słodycz to dodajemy szklankę cukru - mniej lub wiecej ... wiecej dodają łasuchy... mniej osoby na wiecznej diecie... a wkońcu co sobie żałować.. raz się żyje :) to Luu cukierku do kociołka...

jak zabulgocze z cukierem to zdejmujemy z paleniska

 

i BUCH mikstura gotowa

 

Najlepszy jest na drugi dzień zimny jak postoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie wiedzieć to magiczne właściwości kisielku to

 

1. zastosowanie wewnętrzne - łagodzi obyczaje i uspokaja, a nawet działa nasenno jeśli spożywamy gorący

 

2. zastosowanie zewnetrzne - jeśli miksturę stosujemy zewnętrznie to działa bardzo bardzo rozgrzewająco i napotnie :D :D :D.

 

Pozdrawiam i stosujcie jak Wam się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy, malinowy ale tylko wtedy gdy będziecie stosować wewnętrznie bo jeśli zewnętrznie to i tak po jezynowym zamocno rozgrzewa a pomyślcie co by było po malinowym chruściku na stosowanie zewnętrzne ;)

 

Kawkę proszę ... mhyyyymm i może jakąś słodką bułeczkę.. może być cynamonka.. to za ten przepisik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

a i doczekaliśmy się przepisiku, to nic nie pozostaje innego jak go wypróbować :-)

ja wczoraj niespodzianie też miałam wisienki - wrzuciłam do wielkiego słoja, zasypałam cukrem, jak puszczą sok dodam spirtu......w zeszłym roku też takie cudo robiłam...mniam, mniam.....szczególnie wisienki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...