Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jamles

    4953

  • tola

    4546

  • tomek1950

    3920

  • Aga J.G

    3894

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie!!!

Kawusia i ciasteczko..........hmmmmmmmmm :roll: ,

z rana jednak dla mnie stronguś będzie bardziej odpowiedni :p ,

na kawkę zaglądnę za dwanaście godzin... 8) 8) 8) !!!

Czy ja się już chwaliłem, że w tym tygodniy otrzymałem od MURATORA :

PARASOL i drugi KUBEK???

Redakcja nadrabia zaległości, czekajta na pocztę... :wink: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsiech!

No to LUUUUU!!! :)

Zajrzałem przez szybkę do KK i widzę, żę problem nie byle jaki się pojawił :p, sam zacząłem się nad tym zastanawiać...:) no i po przekopaniu neta znalazłem cóś takiego:

klawisz Print Screen

Klawisz na klawiaturze, którego wciśnięcie zachowuje tekst wyświetlany na ekranie i wysyła go do drukarki. W Windows, klawisz [Print Screen] tworzy mapę bitową ekranu i umieszcza ją w Schowku, skąd można ją wkleić i modyfikować dowolnym programem graficznym, takim jak Paint.

klawisz Scroll Lock (Scroll Lock key)

1. Klawisz na klawiaturze, którego naciśnięcie nie powoduje żadnej reakcji.

2. W niektórych (ale nie we wszystkich programach) klawisz ten pozwala zmieniać zachowanie kursora. Zazwyczaj naciśnięcie klawisza powoduje ruch kursora w górę lub w dół. Jednak po wciśnięciu klawisza [scroll Lock] kursor pozostaje nieruchomy, a przesuwany jest tekst lub grafika widoczna na ekranie. Jeśli podczas pracy z programem będziesz chciał wypróbować tę metodę i Twoja próba nie powiedzie się, znaczy to, że dana aplikacja ignoruje klawisz [scroll Lock]. "Gdy rozpoczynam pracę z nowym programem, naciskam za- zwyczaj klawisz [scroll Lock] tylko po to, by przekonać się, czy tym razem zadziała czy też nie".

klawisz SysRq (SysRq key)

Klawisz dodany przez IBM do klawiatury komputera PC-AT; nie służy do żadnego konkretnego celu. W rzeczywistości pojawił się, bo na klawiaturach 101 klawiszy było wolne miejsce w dolnej części klawisza [Print Screen]. Swojego czasu IBM hałaśliwie obiecywał, że klawisz [sysRq] zostanie wykorzystany w nowych wersjach systemu operacyjnego. Jednakże, gdy pojawił się OS/2, zamiast [sysRq] wykorzystano kombinację klawiszy [Ctrl+Esc]. "Jedyna korzyść, jaka płynie z klawisza [sysRq], to zabawne miny ludzi usiłujących dociec, do czego może się on przydać".

-----------------

No i troche "z kosmosu" definicje :p :P

>SysRq jest:

>"Klawisza tego nie używa się w trakcie obsługi danego programu.

>Natomiast został on utworzony do uaktywnienia przełaczania pomiędzy

>zadaniami systemu programowania gdy AT pracuje w trybie

>wielozadaniowym i używa specjalnych właściwości mikroprocesora

>AT286."

---------------------

Klawisz [Print Screen],[Pause] i [scroll Lock] są właściwie nie używane. Wykorzystywano je w oprogramowaniu popularnym w latach 80.

---------------------

Print Screen ( wykonanie " zdjęcia " ekranu ) , Scroll Lock , Pause są również klawiszami funkcyjnymi .

 

No i zmykam dalej do robotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórym obiad smakował!

 

Powoli zbliża się wieczór i może być potrzebny afrodyzjak!

Kto lubi banany niech przeczyta jak działają:

"Banany mogą stanowić świetny przykład teorii podobieństw, która mówi, iż klucz do właściwości roślin leży w ich wyglądzie. Może i mają sugestywny kształt i są pożywne, lecz, według dr. Vernona Edwardsa, swoją reputację afrodyzjaku zawdzięczają bufoteninie - alkaloidowi zawartemu w ich skórce. Jest to halucynogen, spotykany też w pewnych "magicznych" grzybkach i skórze ropuch, tak ukochanych przez wiedźmy. Najłatwiej można się do niego dostać zapiekając banana, a następnie zdrapując wewnętrzną stronę jego skórki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...