Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jamles

    4953

  • tola

    4546

  • tomek1950

    3920

  • Aga J.G

    3894

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Smok - jak Owieczka będzie zajmowała się Ivo, to bierz się do dzieła i spróbuj sam zrobić. To jest tak proste, że aż strach. Proponuję dla treningu te pączki angielskie - są jeszcze prostsze, a w smaku podobne.

Składniki na 1 porcję (kopczyty duży talerz):

1 op. twarożku homogenizowanego waniliowego (tutaj to było 150g),

3 jajka,

1,5 szklanki mąki (w przepisie było wrocławskiej, ale tu nie było takiej i wziąłem pierwszą lepszą),

1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,

olej sojowy lub słonecznikowy (1-2 litry zależnie od garnka),

cukier puder.

Przygotowanie: twarożek rozmieszać z jajkami, wsypać mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszać. Będzie się strasznie lepić, więc się tym nie przejmuj.

Rozgrzać tłuszcz i za pomocą łyżki nakładać małe porcje (powiedzmy 2-3 cm średnicy). Strasznie się lepi, więc moja technika jest taka: nabieram, odpowiednią ilość łyżką, po czym smykam zawartość palcem u którego się wiesza ciasto i odcinam je od palca tąże łyżką. Robi się takie plum i widzisz jeża w garku :wink: Kolce jednak mu się skurczą, więc się nie przejmuj. Pieczesz do koloru złotego i nie zapomnij przerwócić w połowie "na brzuszek". Olej nadaje się na 2-3 pieczenia. Później już jest raczej niezdrowy. Zabrudzony olej (po 2-3 pieczeniach), a zwłaszcza zbyt gorący, może się też burzyć. Po upieczeniu trzeba pączusie opudrować. NIE MOGĄ NIE WYJŚĆ, więc powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojutrze będą, żeby szefowa zrozumiała co tu maja i jak się to ma do prawdziwych słodyczy :grin: Częstowała nas też takimi małymi pączusiami, ale jak to hamerykańskie - nie były dobre. Zrobię więc i zabiorę do pracy w celach demonstracyjno-degustacyjnych :grin:

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Frankai dnia 2003-04-21 21:30 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrka - ja w ogóle się nie biorę do niczego w kuchni z wyjątkiem tych dwóch rzeczy. Jak mi ktoś nie patrzy na ręce, to chlast-prast i gotowe. Czy to wielka filozofia wziąć wszystko dokładnie jak w przepisie, wymieszczać, rozwałkować i na gorący tłuszcz? Nie tłumacz mi się więc lewymi ręcami :wink: Ponoć prawdziwe pączeki (no te z "robalem&quot:wink: to już faktycznie ciężko zrobić, ale nie chruściki lub p.angielskie - zero tłumaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, już jestem. Świąteczne odwiedziny zakończone, raphaholin połknięty.

Frankai, w życiu bym Cię nie podejrzewał. Przepis wykorzystamy, jednak lepiej będzie jeśli Owieczka się tym zajmie. :smile:

Kgadzina, to co my, smoki mamy jeść ? Z owcą żyję, bułeczki pod ochroną, dziewic szukać ze świecą. Śmierć mi w oczy zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...uzalezniona? chyba nie...ale lubie zagladac do kawiarenki:smile:

 

muszę codziennie sprawdzac zawartosc poczty...wiec i tutaj zaglądam:smile:pijąc kawkę..:smile:do kawki...nie mam nic:sad:

 

ale co tam...chyba wiekszosc zagladających tutaj można nazwać uzależnionymi:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, u mnie "już po świętach" jest dopiero dzisiaj. Miałam jeszcze dodatkowy dzień na dojście do siebie :wink:

Narobiłam się okrutnie przed świętami, aby należycie teściów szanownych przyjąć, a oni przywieźli ze sobą taką wałóweczkę, że jeszcze długo będziemy jedli te smakołyki.

Teraz, aby dać odpocząć wątróbce, proponuję jakąś dobrą herbatkę. Miłego dnia wszystkim :smile:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...