Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jamles

    4953

  • tola

    4546

  • tomek1950

    3920

  • Aga J.G

    3894

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

* Nikt z nich nie pamięta prezydentury Gorbaczowa, a wiadomości o niej czerpią z felietonów.

 

pamietam i Gorbaczowa, Czernienko i jeszcze paru innych

 

* Nigdy nie śpiewali "We are the world, we are the children..." razem z USA for Africa.

 

oj śpiewało się również i hymn Lombardu "przeżyj to sam", kawałki Dżemu no i Autobiografia Perfektu, a Skóra AyaRL ? pamieta ktoś ?

* O zagrożeniu wojną atomową mogli słyszeć jedynie podczas sierpniowego kryzysu w 1991 roku o ile w ogóle pamiętają to wydarzenie.

a łykał ktoś płyn lugola po awarii w Czarnobylu ? Co prawda była to juz musztarda po obiedzie (za późno)......

 

* Napis CCCP wygląda dla nich bardziej jak pomyłka w maszynopisaniu, niektórzy może kojarzą go z kilku części starszych przygód Bonda.

 

u mnie w szkole ten skrót rozwijało sie do : Cep Cepa Cepem Pogania :)

 

* Raczej nie pamiętają, ze Niemcy nie zawsze były jednym krajem, chociaż może słyszeli w szkole lub w telewizji o Murze Berlińskim.

do dzisiaj pamietam jak na lekcji niemieckiego uczyliśmy sie o historii powstania NRD :D

 

* Nigdy nie grali na Commodore 64 czy Amidze 500.

Ja zaczynałem na ATARI 800XL i oczywiście bardzo sie nie lubieliśmy z właścicielami mydelniczek :D

 

* Nie mieli tez okazji słuchać czarnych płyt, a "zdarta płyta" kojarzy im się z uszkodzonym chodnikiem.

 

a pamietacie grające pocztówki ??!! :)

 

* Nigdy nie mieli w domu adaptera i nie grali w Pacmana w 2D.

adaptera co prawda nie miałem, ale miałem (i mam) magnetofon szpulowy marki Grundig :)

A w PACMAN, SPACE INVADERS i inne grywało sie w takich objazdowych budach za pieniadze :)

 

* Wielu z nich nie pamięta już czasów, gdy telewizja miała tylko 2 programy.

he he, co prawda jak przez mgłę ale pamietam jak był tylko jeden program :D Później dopiero wprowadzono dwójkę. Ojciec do naszego czarno-białego TV musiał dokupić specjalną przystawke aby móć odbierać drugi program

Pamietam też jak w rozgłosniach radiowych wprowadzano dźwiek stetreo, możecie nie wierzyc ale kiedys wszystko leciało w mono :D

 

* Telewizja kablowa, satelitarna i magnetowidy to standardowe wyposażenie mieszkań, a ich obsługa jest niemożliwa bez pilota.

Pamietam jak ojciec mi opowiadał jak schodzili się z całej okolicy do jednego mieszkania w którym był TV aby jakis program obejżeć - dziwiłem się niezmiernie :) Niewiele mineło czasu jak przeżyłem coś podobnego ale z magnetowidem. Na początku nie każdego było na to stać i stanowił wyznacznik luksusu. Chodziło się co do bardziej kasiastych kumpli na Rambo czy Lody na Patyku :D

 

* Urodzili się w dwa lata po tym jak Sony wypuściło na rynek Walkmana, a wrotki z kolkami ułożonymi inaczej niż rolki są dla nich cokolwiek dziwnym wynalazkiem.

a wiecie, ze do dzisiaj mam jednego z pierwszych Walkanów ? Dostałem od ciotki z Berlina i chodzi !!!! Niestety prądu żre sporawo, potrzebuje aż 4 paluszków. Acha i pamietam że wsydziłem się z nim wychodzić na dwór - wszyscy się na mnie gapili, głupio mi było :D

 

* Jak Travolta mógł być tancerzem z takim brzuchem?!

Gorączka sobotniej nocy :D największe wypieki miało się przy scenach odbywających sie w aucie :D

* Soczewki kontaktowe zawsze były miękkie...

też miałem, próbowałem się do nich przyzwyczaić przez dwa miesiące i się poddałem...

 

* Nie przeżywali chwil grozy z "Dempsey i Makepeace" czy załoga "Posterunku przy Hill Street".

 

a Rewolwer i Melonik ? :D

 

* Nie wiedzą że oranżadę piło się przez słomkę z plastikowej torebki

a jeszcze wcześniej zamykanej ceramicznym korkiem, kszynki nie były plastikowe tylko albo druciane albo drewniane....

 

NO I JAK - NIE UWAZASZ, ZE JESTES Z INNEJ EPOKI ???"

Jestem i właśnie sobie uświadomiłem, że zaraz po wybudowaniu domu nalezałoby sie rozejrzeć za projektem jakiegoś grobowca, bo to juz chyba najwyższy czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I WYWOLALAM NIECHCACY TEMAT NA CALY DZISIEJSZY DZIEN!!!

ALE FAJNIE.....

KRYSTIAN - FARTUSZKI Z BIALYM KOLNIERZYKIEM I OBOWIAZKOWA TARCZA NA REKAWIE....TAK BYLO W NASZYM LICEUM....wczoraj to wspominalismy i nam samym trudno juz w to uwierzyc, a co dopiero naszym dzieciom!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...