Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominy schiedel


Gość

Recommended Posts

Witam!

mam w projekcie komin Schiedel Rondo plus śr. 20 +14 (64x36) 8,33 mb + kanał wentylacyjny trzy ciągi.

Jeden jest do kominka w salonie i drugi do gazowego pieca za ścianą. Piec gazowy chcę zmienić na piec do spalania eko-groszku, średnica drugiego komina będzie też 20.

 

Mam pytanie, Czy spalin z kominka i pieca na eco-groszek lub pellety można odprowadzić do jednego przewodu kominowego? :roll:

 

Oferta Shiedla to 7600 zł za w/w kominy

 

 

Pozdrawiam!

Darek

Opole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powinny mieć osobne kanały dymowe, ale jak chcesz pozostać przy Schiedlu to do kominka wystarczy w zupełności zwykłe Rondo.

Jeśli chcesz to poczytaj na forum o innych systemowych np Zapel. Ludzi je chwalą i mówią, że są tańsze. Ja mam Schiedla a nawet 4 :D

Są wkłądy ceramiczne jakiś dziwnych (mi nie znanych firm) o przekroju kwadratowym, jest Bolesławiec jest też Leier. Zeraw koszty tych kominów, porównaj koszty i dodaj tradycyjny. Pamiętaj o wszystkich dodatkach (wyczystki, kolanka, czapy na kominy (robocizna)). Kominy trzeba porównywać bardzo kompleksowo. Nie mówię, że Schiedel jest tani, ale ludzie często porównują go z ceną cegły na tradycyjny, a wiele osób zapomina, że wykonanie komina jest kosztowne i przy systemowym można mocno zejść z ceny. Taki komin wybudujesz w jeden dzień.

I zadzwoń do Schiedla i tam zapytaj o przedstawiciela. Ja mam barzdo miłe wspomnienia - dobry kontakt, szybkość, dobra wycena i wizyty na budowie. Ale są też opinie raczej negatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Bolesławca. Jak ja szukałem to tak systemowych rozwiązań u nich nie spotkałem. Widać wszyscy starają się rozwijać.

 

Pytanie czy się rozwijają czy bezmylśnie naśladują ? Mnie przedstawiciel mówił że rura rurze nie równa ale nie powiedział też jak rozpoznać jakość rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kominy pod kominek to mogą być z cegły ale z wkładem z kwasówki bo kominek z wkladem ma niską temp w kominie i może wytrącać się kondensat. wentylacyjne najtaniej zrobić z pustaków ceramicznych wentylacyjnych po 2 zł z groszem, pustak ma chyba 22 cm. wys. A kominy spalinowe zależy do czego pod kociol gazowy są systemy w miarę tanich ksztaltek z ceramiki szkliwionych widziałem je wwielu składach budowlanych w Łodzi a sądzę że także w innych miastach nie powinno być problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Bolesławca. Jak ja szukałem to tak systemowych rozwiązań u nich nie spotkałem. Widać wszyscy starają się rozwijać.

 

Pytanie czy się rozwijają czy bezmylśnie naśladują ? Mnie przedstawiciel mówił że rura rurze nie równa ale nie powiedział też jak rozpoznać jakość rury.

 

Bolesłąwiec to nie firma która powstałą z niczego. Wkłady robią już dłuższy czas. Rozwiązania kompleksowe jak widzę pojawiły się niedawno. Najważniejszy jest wkład, a jak już napisałem te robią od dawna i nie słyszałem by ktoś był z nich niezadowolony.

 

A ten przedstawiciel kogo reprezentował? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
witam mam w projekcie kominy schiedel

jest ich troche

 

teraz bylem na ich stronie www i o malo z krzesla nei spadlem

chc za podwojny komin (dwie rury) nazywa sie to chyba jakos rondo plus czy cos

wiec chca za to 4000 za dlugosc bodajrze 8 metrow

 

ludzie czy ja dobrze widzialem?

albo byl to jakie numer katalogowy?

 

ja rozumiem za komin dac 800 PLN ale 4000 ?

to on by chyba musial byc ze zlota

 

poradzcie cos co robic?

z czego zrobic na co zamienic ten komin schiedla co mam w projekcie?

 

no one sa bardzo drogie, zaleta ich jest to ze montuje sie szybko.

My jednak wolelismy 3 dni dluzej pomurowac kominy z cegly pelnej rozbiorkowej (w bardzo dobrym stanie) i zaoszczedzic kase. W ten sposob mamy duzo tanszy komin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, Czy spalin z kominka i pieca na eco-groszek lub pellety można odprowadzić do jednego przewodu kominowego? :roll:

 

Nie wyobrażam sobie.

Jednak piec na ekogroszek ma wentylator wdmuchujący powietrze do komowy spalania i dalej. Jestem przekonany że ten nadmuch idąc dalej przewodem kominowym bedzie powodował cofanie się spalin do kominka.

 

Parę dni temu jak dosypywałem węgiel to po tym jak wsypałem jednen worek piec się włączył. I okazało się że przy wypełnionym do połowy podajniku i otwartej klapie powstaje ruch dymu przez ślimak do zbiornika. Widok dymu przesączającego się przez węgiel był naprawdę zniechęcający do tego typu eksperymentów.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej bo coś mi umsknęło..:)

Czy do kotła gazowego typu Turbo wystarczy mi "zwykły" IBF Bolesławiec o przekroju 16cm z dodatkowym przewodem wentyalcyjnym?

Tak pytam bo zgłupiałem.

 

No a ja się pytam czy do kotła tutbo potrzebny jest w ogóle wkład ceramiczny a do niego jeszcze rura. Wydaje mi się że taniej wyjdzie sama obudowa z bloczków a w środek typowa rura systemowa. Tak a'propos to my mamy zamiar zastosować kominy systemowe Zapel http://www.zapel.com.pl/kominy/index.php wydaje się że cenowo jest o'k ale jak z jakością...? jeżeli ktoś (użytkownik w/w) może podzielić się uwagami to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam.

robilem kominy schiedla owszem sa drogie, sprawdz u siebie ł ibf ł sa tansze

albo,w hurtowni moze maja tansze ale zeby wklad byl ceramiczny bo to na wieki, a obecna cwgla jest bardzo slaba i sie kruszy przy ymianie temperatury nie polecam bo pote bedziesz mzslal o wkladachą pozd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...