Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominy schiedel


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tamacie znizek Schiedla, to na razie dostalem 14% (+ bezplatny transport), ale szukam dalej, czy ktos dostal wiecej?

 

 

Ja dostałem 20%, więcej przy całym moim uroku nie dałem rady wytargować :) Większość hurtowni rezygnowała ze sprzedaży przy proponowanym przeze mnie poziomie 17% upustu. Nie wiem jak upusty zależą od miejsca budowy – chodzi mi o koszty dostawy. Ja mieszkam w Opolu i buduję się 5 km od Opola. Firmę Schiedel Polska wraz z ogromnym magazynem widzę z okna swojego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Jestem pod wrażeniem Bolesławca. Jak ja szukałem to tak systemowych rozwiązań u nich nie spotkałem. Widać wszyscy starają się rozwijać.

 

Pytanie czy się rozwijają czy bezmylśnie naśladują ? Mnie przedstawiciel mówił że rura rurze nie równa ale nie powiedział też jak rozpoznać jakość rury.

 

Jest taki prosty test: kupujemy jedną rurę ceramiczną, kładziemy na leżąco na ziemi, wkładamy do środka tekturę falistą i podpalamy - jeżeli rura nie pęknie aż do czasu ostygnięcia, możemy mieć nadzieję, że wytrzyma w kominie. :) Temperatura spalania tektury to tylko ok. 450 stopni Celsjusza, a w kominie może być nawet 650 stopni przy paleniu drewnem lub 900 przy węglu. :o Testowałem rury ceramiczne średnicy 200cm 4 firm: Icopal C, IBF Universal, Leier i Schiedel Rondo Plus - wszystkie pękły oprócz Schiedla. Niestety większość właścicieli wybudowanych kominów żyje w nieświadomości, że komin jest popękany. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...