Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).

Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

 

prosze o opinie zorientowanych w temacie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko mowic o Robenie, bo mam ja nad glowa (miedziana, angobowana). Dzieki warstwie szkliwa czas ja szybko nie rusza. Sasiad ma czeska. Moja nic sie nie zmienila, jego zzieleniala, zburaczala i przesiakla.

pzdr

BOB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Roben kasztan i oczywiście OK. Generalnie odradzam dachówki naturalne, ale Wiekor czy Ruppceramika maję podobne. Weź obejrzyj sobie powierzchnie - im bardziej gładka, tym lepiej się będzie trzymać.

NIE POZWÓL CIĄĆ DACHÓWKI NA DACHU - gorące odpryski niszczą tą gładkość.

Poczytaj pytania do experta ze strony http://www.roben.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wiekorem podobno trzeba uważać na modele importowane np .z Estonii.Roben (Średzka falista)nie pasuje do każdego dachu .Mocno wyeksponowana zakładka w wersji angobowanej może dać wrażenie męczącego nieładu na dachu . Łatwo to zauważyć na dachach o małym spadku . Angoba która naśladuje glazurę-wygląda ciężko i przytłaczająco . Jej połysk uzyskany chyba silikonem jest też dość nietrwały.Po sąsiedzku dachówka taka leży 3 lata , już się prawie nie błyszczy, a na dodatek w mojej ocenie trochę zbladła.Tylko Rupp-ceramika i chyba von Muller w swoich prospektach potrafią doradzić jaka dachówka do jakiego obiektu.Roben mimo że dość tani podobno ma dobrą opinię o jakości a z Wiekorem bywa różnie zakładkowe podobno bywają wadliwe karpiówka raczej przyzwoita.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Robena (jesienny liść) i niech ktoś kto zobaczy ją na dachu powie mi że jest brzydka!!! Pitbull - w niedzielę będę miała zdjęcia. Mam nadzieję że będziesz i się przekonasz. W każdym razie ten model się tak nie błyszczy, jak inne angoby. A jeśli u kogoś po trzech latach mniej błyszczy, to naturalnie dlatego, że się przybrudziła! A ja nie podejmuję się konserwacji powierzchni falistych, wystarczą mi płaskie:smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka jest różnica w cenie 1m2 dachu w dachówce ceramicznej i blachodachówce?

Czy rzeczywiście warto inwestować w tony ciężaru nad głową?

 

Pytam dlatego, że jeszcze niezdecydowałem czy dachówka czy blaszka? A w tej dziedzinie jestem lamerem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicjanko, ja osobiscie lubie czyste kolory bez plamkowania. Dachowki widzialem i nie watpie ze na Twoim dachu wyglada przepieknie. Ja z przekonania bym sobie nie zafundowal poniewaz juz przy takim nasyceniu kolorystycznym dachu uciekaja mi inne elementy kolorystycznie dekoracyjne, ktore wtedy trudniej wydobyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmx mnie do dachówki przekonał facet, który na pytanie dlaczego dachówka powiedział(cytuję): Bo dachówka, jak sama nazwa wskazuje jest na dach - a blacha? Polacy i Ruscy kładą to na dachu, ale tylko oni.

Swoją drogą to widział ktoś blachodoachówkę na dachu za granicą, bo ja nie.

I jeszcze jedna rzecz. Blachodachówka ma grubość 0,5 mm. Dachówka ma 30 lat gwarancji. Widział ktoś nieskorodowany 30 - letni samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

My mieliśmy ten sam problem. Piszesz o Plannji, która ma rózne typy blachy. Porównywalna z Braas'em (Celtycka) jest Regola (dlugie pasy). Przy Regoli odpadów jest około 2%.

Robiliśmy wycenę i Braas wyszedł o 1 tys. taniej. Za to przy Regoli nie robisz łat i kontrłat.

Ceny robocizny były zbliżone - około 30 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...