Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Gość Konto usunięte_1*
Trzeba obróbkę komina wykonać od nowa. Pozdrawiam.

 

to pewne ale to pytanie laika , jakiej zaprawy się do tego używa aby tego deszcz nie wymył bo tam tylko od strony południowej 3 dachówki wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...jakiej zaprawy się do tego używa...

Żadnej zaprawy. Należy wykonać obróbkę blacharską komina i wcinkę w komin. Powstały szlic wypełnić specjalistycznym silikonem dekarskim i wcisnąć obróbkę. Uzupełnić ubytki silikonu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Żadnej zaprawy. Należy wykonać obróbkę blacharską komina i wcinkę w komin. Powstały szlic wypełnić specjalistycznym silikonem dekarskim i wcisnąć obróbkę. Uzupełnić ubytki silikonu. Pozdrawiam.

 

ok dzięki , ja myślałem że kiedyś to robili zaprawą bo tak to wyglądało a nikt tam od lat nie mieszkał i muszę coś z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanko czy wiecie jak się nazywa i jakiej firmy może być ta dachówka? Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

[ATTACH=CONFIG]317694[/ATTACH]

 

Wydaje mi się, że może to być dachówka ceramiczna Topas 13V od Braas. Jak się tak przyglądam to właśnie powinna być ona. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wyborem - braas turmalin czy meyer-holsen piano : czy warto dopłacać do piano? różnica na moim dachu to 8k - turmalin 21k, piano - 29k.

Dom będzie stał przy lesie, czy turmalin będzie szybciej porastał mchem niż piano? Czy jakościowo można porównać te dachówki czy piano to inna (wyższa) półka?

 

Ewentualnie, czy warto zastanawiać się nad braas protegon?

Edytowane przez zubrzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że mogłem pomóc Dżul :) Zubrzyk ja to nie jestem pewny. Turamlin równiez pokryty jest glazurą, więc będzie miał zamknięte pory i mech i brud będzie z trudem się na niej osadzał. Ja ogólnie przepadam za dachówkami płaskimi, więc obie propozycje mi pasują. Jednak postawiłbym właśnie na ten Turmalin, bo 8 tys. to jest już spora różnica cenowa, a nie wydaje mi się, żeby Holsen był aż tak bardzo lepszy. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zubrzyk protegon zostaw jeżeli stać Cię na ceramikę, bo jednak jest różnica między cementem, a ceramiką. Myślę, że jeżeli chodzi o porastanie to i turmalin i piano będzie miało takie same tępo. Ewentualnie jak położysz to możesz użyć jakiejś chemii która będzie blokowała, ale nie wiem czy to działa. Tak czy inaczej co ileś lat przydałoby się umyć je z brudu. A jeżeli chodzi o jakość to myślę, że nie ma znaczącej różnicy. Jak w każdej branży jest pewna kwota po której nie rośnie jakość, a i tak chcą więcej. Jak wygląda gwarancja meyer-holsen?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ceramikę- zubrzyk. Kiedyś miałem cement ale jest istotna różnica i jestem z tej ceramiki zadowolony. To prawda Turmalin i piano będą miały podobne właściwości i jak już będa porastały to w podobnym okresie, a róznica cenowa jest na prawdę znacząca, jeszcze wystarczy dodatkowo na instalację solarną, bądź fotowoltaiczną dzięki tej różnicy cenowej. Wiadomo nie zawsze wyższa cena = lepsza jakość Edytowane przez Mateo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, widziałem, że jeszcz jest Topas 11V i jako nowość z 2015 r. Ale powiem Ci, że mi również bardzo się ona podoba, więc życzę abyś jeszcze znalazła dobrą firmę dekarską, ułożenia na igłę i aby jak najdłużej posłużyła. A mogę dodatkowo zapytać na jaki kolor postawiłaś ? :) :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie dopiero od niedawna więcej osób się decyduje na takie kolory, więc to jest raczej dopiero początek.

 

W ofercie producentów od kilku lat dominują ciemne kolory. Tylko klasyczna czerwień jakoś się trzyma. Wystarczy spojrzeć na nowości np. w Koramicu - nowe dachówki płaskie dostępne tylko w czerni, graficie i czerwieni. Ciekawą opcją jest też matowa czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...