Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obecnie mam blachę cynkową. Ma już 27 lat. Od kwaśnych deszczy stała się krucha jak np. wafelek. Po prostu koszmar. W miejscach gdzie nie padały na nią deszcze, jest miękka i elastyczna. Poza tym, dach zaczyna przeciekać przy większych opadach. Tak więc dach do wymiany. Proszę o pomoc co mam wybrać. Czy proponowany przez handlarzy Nelskamp, czy Creaton, czy Meyer Holsen. Jeśli macie już jakieś doświadczenie w konkretnym rodzaju dachówki konkretnej firmy, to proszę o radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam blachę...

Skoro do tej pory była blacha to nie wiadomo czy czy twoja więźba wytrzyma obciążenie od dachówki? Pierwsza rzecz jaką musisz zrobić to skontaktować się z projektantem lub konstruktorem. Konieczna będzie ocena stanu więźby i dokonanie obliczeń, które dadzą odpowiedź jaki materiał można zastosować. Następna rzecz to zgłoszenie w urzędzie remontu dachu na minimum 30 dni przed jego rozpoczęciem. Otrzymasz również decyzję czym możesz pokryć dach i czy przy zmianie pokrycia nie będzie potrzebny projekt i pozwolenie na budowę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pana obchodzi więźba? Ja się pytam o dachówkę! Wszystko będę dawał nowe. Moimi zgłoszeniami też nie musi się Pan przejmować.

 

Ale co to Pana obchodzi ? Ja się pytam o dachówkę i oczekuję odpowiedzi na temat wyboru dachówki. Czy jak Pan się pyta w sklepie o ser żółty gołda, to ekspedientka w sklepie proponuje Panu np. szynkę wiejską ???

 

Nie schodźmy z tematu! Ma Pan napisane prawie 12 000 postów na forum muratora. Mniemam również, że ma Pan dużą wiedzę, o dachówkach również. Czy tak trudno teraz - odpowiedzieć na proste pytanie? Jeśli Pan nie chce mi pomóc, to po co Pan pisze ?

 

Powtórzę raz jeszcze, jaką firmę mam wybrać. A jak ktoś ma szerszą wiedzę na temat modeli, to proszę o propozycje. Kolory : brązy, czerwienie, pomarańcze ("ceglane") , brązy. Czarne i szare - raczej nie. Tyle w temacie. To takie trudne pytanie? Inne komentarze - zbędne. Szkoda Waszego i mojego czasu, na pisanie i czytanie. Piszmy na temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Pana rady, lecz naprawdę jakbym potrzebował porad na ten temat, to bym zapytał: "chcę wymienić dach bo leje mi się na głowę i co mam teraz zrobić?". Myli się Pan, bo doskonale rozumiem co Pan pisze. Że trzeba zacząć od początku..... Lecz wstęp mam już za sobą i teraz przechodzę do finalizacji remontu.

 

Coś czuję że Pan ma dużą wiedzę, lecz ją Pan chowa tylko dla siebie. Czy moje pytanie jest aż takie skomplikowane? Zadałem proste pytanie i oczekuję prostej odpowiedzi. Pytanie sprecyzowane. Czy to takie trudne? Dlaczego Pan "dawkuje" odpowiedzi. Jest to jakieś tajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "wstęp jest" a w opisanej sytuacji konieczny jest projekt i pozwolenie na budowę to dla tego obiektu projektant przewidział kształt, rodzaj i kolor dachówek. Natomiast gdy istnieje dowolność to sugeruję dachówkę naturalną. Tańsza to Roben a takie wyższe półki to Braas i Meyer-Holsen. Zawsze kształt i kolor są nierozerwalnie związane bryłą budynku i kolorem elewacji. Oczywiście kształty i kolory to rzecz gustu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów, mam takie pytanie do was może coś doradzicie, napiszecie swoje opnie o swoim dachu z takową dachówką.Zaczynamy budowę domu z wiosną projekt domu w Amarylisach 5 i stoimy przed wyborem dachówki podoba Nam się kilka modeli a mianowicie

Półpłaska to:

Braas Topas 11v (angoba antracyt)

Braas Topas 13 v (angoba antracyt

Creaton Cantus (czarna matowa angobowana)

Bogen Reform 11 (czarna angoba, antracyt glazurowany)

 

Holenderka:

Rubin 9v (angoba antracyt)

Bogen Innovo 10 (czarna angoba, antracyt glazurowany)

 

dodam że dach jest dwu spadowy z dwoma płaskimi lukarnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogen Reform wygląda świetnie i generalnie jest to bardzo solidny producent. Ale widziałem gdzieś cenę tej dachówki i ja bym szczerze mówiąc się nie skusił... Tzn. wizualnie z daleka ona przypomina zwykłą dachówkę renesansową (tylko taką jakby bardziej kanciastą). Poza tym na m2 potrzeba o dwie dachówki więcej niż np. przy dachówce Alegra 9 - produkowanej nota bene w tym samym zakładzie co Bogen. Oczywiście kwestia kto ile ma budżetu, ale moim zdaniem lepiej kombinować na kolorze niż na samym designie dachówek. Im mniejsza dachówka tym drożej za m2 i droższa robocizna. Najtaniej jest kupować jak największe dachówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że obecnie jest promocja na dachówkę Roben MonzaPlus.

Jak to jest z nią w porównaniu do Creatona?

Interesuje mnie taki kolor właśnie pomiędzy miedzianą a kasztanową, taka bardziej czerwona.

Chciałbym się inspirować mniej więcej tym domem jeżeli chodzi o dach, no może jakby była troszkę bardziej czerwona:)

 

12743539_1083855108312024_7597280303152052276_n.jpg?oh=56a96f21f7e393393e529fac99733229&oe=5913C7EB

Edytowane przez Brzeszczot_33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś produkt firmy Roben? Pozdrawiam.

 

Doradzisz jakiś prosty, w miarę tani w zakupie i położeniu , markowy produkt? Antracyt na malutki domek, z dachem dwuspadowym, z jednym oknem dachowym, w stylu: http://www.tooba.pl/projekt-domu-Przygoda-TBB-679

Płaska ze względu na cenę raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem dachówkę Meyer Holsen TANDEM. Kolor - orzechowy brąz w glazurze. Czy polecacie tą dachówkę? Mój dekarz mówi że będzie ją trudno położyć, ponieważ ma wąski zakres regulacji układania. Co o tym myślicie ?

 

My mamy Tandema Czerń Nocy, i jest superowa! I nie widziałam zeby dachowcy mieli jakikolwiek problem z jej ułożeniem. Problem był z zamowieniem tej dachówki i wszystkich dodatków typu gąsiory etc. Zamowienie jedzie prosto z fabryki z Niemiec, nikt tej dachówki na placu nie trzyma wiec trwa to trochę czasu. Kilka dodatkowych dachówek nam na przykład nie dojechało i trzeba było 3 tygodnie czekać żeby dojechały trójniki czy dachówki kominkowe. Mayer Holsen to Ferrari wśród dachówek i warto było na nią tyle czekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...