Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Karpiówka jest szczelna, bo ma bardzo gęste ułożenie. Przy dużych dachówkach kładzionych na zamki im lepiej są te dachówki zrobione tym szczelniejsze pokrycie. Ja akurat mam pokrycie z bardzo dużych.

 

Wyjedź na weekend, skończ już z tą marną promocję wyrobów firmy na W....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym doraźnie wymienić parę popękanych dachówek na starym dachu. Mam położoną obecnie starą marsylkę (40x24 cm). Współczesna marsylka jest za wielka (za szeroka i za długa w stosunku do starej 47x28,5 cm). JAKI producent oferuje taką samą dachówkę...? Najlepiej współczesną, gdyż chciałbym kupić parę sztuk dachówki wentylacyjnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Mam taki mały dylemat mianowicie stoję przed wyborem dachówki.... Mam kilka typów, o których wycenę poprosiłem skład. Dodam, że dach jest dwuspadowy z dwoma dużymi jaskółkami. Zależy mi na bardzo dobrej jakości dachówki

 

Rozważam:

Creaton CANTUS (kolory Noblesse Czarny lub Łupek)

 

Ruppceramica TOPAS 11 (kolory Antracyt Angoda, czarny glazura)

 

Bogen REFORM 11 (kolor antracyt glazura)

 

 

Co polecacie? Macie jakieś doświadczenia z tymi dachówkami? Glazura czy mat, które będzie bardziej trwałe? Jeżeli ktoś ma zdjęcia dachów pokrytych tymi dachówkami wymieniłem to proszę o podzielenie się, bądź też wiadomość priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Creaton titania antracyt czy Roben plus antracyt ??

oby dwie matowe :)

 

Wyceniałem obie. Tańsza jest oczywiście roben. Lecz w cenie titani (min drożej) dostaniesz juz robena 9v antracyt - i ja sie chyba na takiego zdecyduje bo dachówka ma lepsze opinie niż titania która jest często nie domalowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceniałem obie. Tańsza jest oczywiście roben. Lecz w cenie titani (min drożej) dostaniesz juz robena 9v antracyt - i ja sie chyba na takiego zdecyduje bo dachówka ma lepsze opinie niż titania która jest często nie domalowana

Ja zrezygnowałem z Titani na Braas rubin v9 z sprawy że widziałem jeden dach i nad rynnami widziałem czerowny pasek który od razu mnie odrzucił. Rubina v9 kupisz w cenie titani a wybór należy do ciebie

Edytowane przez matiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Niedługo czeka nas zakup dachówek i chciałabym zasięgnąć u was porady na temat firmy BOGEN Reform 11 którą sprzedawca zachwala, że niby niczym się nie różni od wybranej przez nas Brass Topas 11V a jest znacznie tańsza, ale jak to ma się w praktyce do dachu? odbarwienia, odpryski czy uszkodzenia? Doradźcie coś proszę, którą wybrać?.

Edytowane przez Kaja12M2
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad kładzie właśnie Koramic Cosmo 11, czyli dachówkę produkowaną na jednej linii produkcyjnej z Bogenem Reform. Bardzo zachwala. Co do koloru to moim zdaniem nie wpada ona w brąz, ale może to też zależy od danej partii. Być może Cosmo będzie też w trochę innym odcieniu - trzeba by było porównać obie dachówki obok siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Dziękuje za podpowiedź, nie brałam pod uwagę tej dachówki, ale ma bardzo ładne odcienie w swej ofercie. Muszę się temu bliżej przyjrzeć :). Ostatnio widzieliśmy dachy z płaskiej dachówki zarówno na nowoczesnych jak i tradycyjnych domach i też zrobiły na nas miłe wrażenie. Ale im więcej człowiek czyta tym mniej wie he he....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

witam,

jak w temacie, stoimy z żoną przed trudnym wyborem dachówki i prosimy o pomoc.

Interesuje nas:

BRAAS RUBIN V13,

NELSKAMP Nibra F10,

RÖBEN, MONZA PLUS, TOBAGO GLAZUROWANA

 

 

-dachówka CERAMICZNA-GLAZURA

-dach dwuspadowy

-2x jaskółki

-ok 260m2

 

ceny są bardzo różne i opinie bez względu na popularność też różne - kieszeń nas nie swędzi ale chcielibyśmy coś dobrego za rozsądne pieniądze.

Żadna z dachówek nie będzie na wieczność-to jedno jest pewne.

 

Jak to jedna z osób mi powiedziała..."...spośród dachówek bierz te, które Ci się podobają i jesteś wstanie zaakceptować je finansowo, a na resztę tak naprawdę nie masz wpływu..." - z tym się można chyba w sumie zgodzić.

 

Zastanawiamy się GRUBO nad Nelskamp Nibra F10 - PODOBNO,trzyma wymiar,niedrogie są wszelkie dodatki ( gąsiory, kominki, trójniki zaślepki ) które pochłaniają czasem połowę ceny - czy jest gdzieś skład/przedstawiciel w okolicach Olesna Śląskiego-woj. Opolskie?

 

Pierwszym naszym typem był BRAAS RUBIN V13 czarna błyszcząca: CENA ok. 43,47 netto/m2 więc wcale nie mało a wykończenia?

 

 

Co możecie tak naprawdę powiedzieć o Nelskamp Nibra F10-przeglądałem już forum i dalej nie wiem co zrobić - w sumie to okaże się po zakupie i po położeniu po kilkunastu latach.

 

W celu zobrazowania mojego dachu zamieszczam rzuty elewacji.

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brassa rubin v9 wieksza dachówka i mniejsze przetłoczenie znaczy się niższe . Dobrej jakości dość równa nic nie narzekali i duzo tansza bo 3,15 netto za sztuke.

 

A kiedy kupowałeś dachówkę, że w takiej cenie?-może podasz namiary na swój sklep/swojego dostawcę bo cena dobra.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o odpowiedź czy dachówka Euronit Profil s en490 jest kompatybilna z dachówka Seeger Łubieniec.Posiadam kilkadziesiąt sztuk euronitu, a chcę budować garaż. Na olx znalazłem w okolicy możliwość zakupu wizualnie bardzo podobnych dachówek Seeger Łubieniec, ale chciałbym dopytać czy aby na pewno one ze sobą współgrają, bo nieraz milimetr nie gra i kłopt. To moje dachówki: 20170703_192312.jpg20170703_192301.jpg

To dachówki z ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/215szt-duza-dachowka-cementowa-seeger-lebieniec-CID628-IDlQ8QG.html

Wyglądają bardzo podobnie.

Jakby ktoś coś wiedział z góry dziękuję.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się dachówki płaskie, zarówno betonowe, jak i ceramiczne. Szczególnie ulubionym kolorem jest grafit. Z obecnych na rynku dachówek ceramicznych polecam dachówkę ROBEN Bergamo, która w relacji jakość-cena jest najbardziej konkurencyjnym produktem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...