Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się dachówki płaskie, zarówno betonowe, jak i ceramiczne. Szczególnie ulubionym kolorem jest grafit. Z obecnych na rynku dachówek ceramicznych polecam dachówkę ROBEN Bergamo, która w relacji jakość-cena jest najbardziej konkurencyjnym produktem.

 

Co do ceny Bergamo to się nie zgodzę. To jest dość mała dachówka, więc jak się porównuje cenę jednej dachówki to faktycznie wychodzi spoko. Tyle że tam w metrze kwadratowym wychodzi bodaj 12 szt. A jak się weźmie taką dachówkę Orea 9 to tam jest tylko 9 dachówek w metrze kwadratowym. Koniec końców wychodzi więc taniej za metr przy kryciu tą teoretycznie "droższą" dachówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

jak w temacie, stoimy z żoną przed trudnym wyborem dachówki i prosimy o pomoc.

Interesuje nas:

BRAAS RUBIN V13,

NELSKAMP Nibra F10,

RÖBEN, MONZA PLUS, TOBAGO GLAZUROWANA

 

 

-dachówka CERAMICZNA-GLAZURA

-dach dwuspadowy

-2x jaskółki

-ok 260m2

 

ceny są bardzo różne i opinie bez względu na popularność też różne - kieszeń nas nie swędzi ale chcielibyśmy coś dobrego za rozsądne pieniądze.

Żadna z dachówek nie będzie na wieczność-to jedno jest pewne.

 

Jak to jedna z osób mi powiedziała..."...spośród dachówek bierz te, które Ci się podobają i jesteś wstanie zaakceptować je finansowo, a na resztę tak naprawdę nie masz wpływu..." - z tym się można chyba w sumie zgodzić.

 

Zastanawiamy się GRUBO nad Nelskamp Nibra F10 - PODOBNO,trzyma wymiar,niedrogie są wszelkie dodatki ( gąsiory, kominki, trójniki zaślepki ) które pochłaniają czasem połowę ceny - czy jest gdzieś skład/przedstawiciel w okolicach Olesna Śląskiego-woj. Opolskie?

 

Pierwszym naszym typem był BRAAS RUBIN V13 czarna błyszcząca: CENA ok. 43,47 netto/m2 więc wcale nie mało a wykończenia?

 

 

Co możecie tak naprawdę powiedzieć o Nelskamp Nibra F10-przeglądałem już forum i dalej nie wiem co zrobić - w sumie to okaże się po zakupie i po położeniu po kilkunastu latach.

 

W celu zobrazowania mojego dachu zamieszczam rzuty elewacji.

 

 

[ATTACH=CONFIG]392362[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392363[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392364[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392365[/ATTACH]

 

Witaj,

My zdecydowaliśmy się na Nelscampa, również mam taka połać dachu jak Ty. Nie daleko mnie również oglądałem 3 dachy pokryte Nelscampem i wyglądają bardzo dobrze, właściciele zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie jestem zdecydowany na rubina 9v antracyt (dach wielospadowy 25stopni) - przeszkadzają mi 2 rzeczy:

1.Gąsiory początkowe wyglądają nieciekawie - nie są ładnie zaokrąglone jak w robenie tylko zrobione na prosto z przodu

2.Nie mają w ofercie łącznika gąsiorów poczwórnego

 

 

Czy możecie państwo polecic jakąś płaską dachówke na tego typu dach która nie bedzie dużo droższa od 9v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kochani,

 

mam wyceny dachówek płaskich:

 

Braas Turmalin (angoba antracytowa) - 6,33 zł/szt

Brass Tegalit (grafitowa-betonowa) - 5,84 zł/szt

Creaton Domino (nuance) - 5,72 zł/szt

Meyer Holsen Piano (czarny łupek angoba) - 4,60 zł/szt

 

Oczywiście dachówki są różnych wymiarów więc pytam raczej o Wasze ceny w.w. Szukać taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Na czym ma polegać to niechlujstwo? Z zamieszczonych zdjęć widać pofalowania pasa podrynowego. Pewnie montaż był wykonany w bardzo chłodny dzień. Haki doczołwe krępują blachę uniemożliwiając jej przesunięcie pod wpływem temperatury. Jest to wada estetyczna. Obróbki do wymiany. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie jestem zdecydowany na rubina 9v antracyt (dach wielospadowy 25stopni) - przeszkadzają mi 2 rzeczy:

1.Gąsiory początkowe wyglądają nieciekawie - nie są ładnie zaokrąglone jak w robenie tylko zrobione na prosto z przodu

2.Nie mają w ofercie łącznika gąsiorów poczwórnego

W Krakowie są goście co dorabiają trójniki i czwórniki oraz wyjścia wentylacyjne i przepusty za pół i mniej ceny orginalnych dachówek.

Ja zamiast wentylacyji Brassa 350zł zapłaciłem 180 bo chciałem pod kątem prostym do dachu ( czyli +20zł)

Mi sie podoba Rubin v9 bo ma niższą fale i rzadziej rozłożoną przez co moim zdaniem dach jest mniej ociężały optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
przy blasze w paskach odpadów jest niewiele (do 10%) dlatego ta blacha nadaje się na skomplikowane dachy. Blachę odważyłbym się nawet sam połozyć . Jednak ceramika na pewno jest trwalsza. Droższe są tez obróbki i wykończenia

 

Na skomplikowany dach to się daje małą ceramiczną karpiówkę :) Dachy z ceramiki są oczywiście droższe i jeśli chodzi o materiał o i eksploatację, ale generalnie jest to sensowniejszy wybór biorąc pod uwagę perspektywę kosztów konserwacyjnych. Ja miałem robioną taką kalkulację na przestrzeni 10 lat i wychodzi, że ceramika wychodzi podobnie jak blacha, a w perspektywie 20 lat będzie na 100% tańsza. Poza tym jest ładniejsza, co tu dużo mówić. Wybór padł więc na Koramic Alegra, która nie dość że ładna to jest bardzo duża, więc i względnie tania w zakupie i ułożeniu (lekka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo ciekawy, kiedy w Polsce pojawią się dachówki od Tesli - z fotoogniwami. E.Musk zapowiadał, że będą tańsze od standardowych. Może nie byłoby to głupie usamodzielnić się (choćby częściowo) energetycznie. A może ktoś z Was widział już coś takiego w realu? (choćby gdzieś za granicą)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...