Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

gmx mnie do dachówki przekonał facet, który na pytanie dlaczego dachówka powiedział(cytuję): Bo dachówka, jak sama nazwa wskazuje jest na dach - a blacha? Polacy i Ruscy kładą to na dachu, ale tylko oni.

Swoją drogą to widział ktoś blachodoachówkę na dachu za granicą, bo ja nie.

I jeszcze jedna rzecz. Blachodachówka ma grubość 0,5 mm. Dachówka ma 30 lat gwarancji. Widział ktoś nieskorodowany 30 - letni samochód.

 

To jest dobry argument nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...bardzo podobają mi się dachówki angobowane... ... obawiam się, że dachówki o tej powłoce mogą szybciej się zabrudzić lub brud ten może być bardziej widoczny....

Skoro się coś "bardzo" podoba to należy to zastosować bo da dużą satysfakcję. Porównując powłoki dachówek trudno mówić o szybszym zabrudzeniu bo czas zabrudzenia będzie taki sam. Trafniejszym określeniem byłoby "trwalsze" zabrudzenie dachówek pokrytych angobą pół szlachetną (matowych). Jest to powłoka bardziej "tępa" żeby nie powiedzieć szorstka. Kurz bardziej będzie się jej trzymał ale będzie mniej widoczny niż na dachówce glazurowanej. Z dachówki glazurowanej deszcz łatwiej go spłucze choć angobowaną też umyje. Szyby okienne są bardzo gładkie i nie powinny się brudzić a jednak się brudzą i od czasu do czasu trzeba je umyć. A co z elewacją czy plastikową podbitką? Do wszystkiego należy podchodzić z rozsądkiem. Nie można być niewolnikiem domu czy dachu. Radzę wybrać pokrycie, które się bardziej podoba i będzie to z pewnością bardzo dobry wybór. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, PLS o pomoc w ocenie jakości dachówek ceramicznych:

- ceramika Braas Turmalin czarny glazurowany (oglądałem dach, ułożenie na mijankę, wygląda super w całości a i ułożenie jest OK)

- ceramika Creaton Domino (oglądałem ułożenie na wprost i również wygląda OK)

Koszty podobne. Robocizna z rynnami to ok 20k (drożnej niż blacho dachówka która sama w sobie jest tańsza w zakupie jak i koszt ułożenia niższy, jednak nie ma takich wzorów nowoczesnych jak w/w ceramika no i wiadomo że jakość wyższa dachówki)

Na co zwracać uwagę przy wyborze, o co dopytać, jakie są plusy i minusy jednej i drugiej bo jak wiadomo co hurtownia i dekarz to opinii 100 i mam wrażenie, że są one podyktowane tym z kim współpracuje a nie tym co Klient oczekuje.

Edytowane przez Robertooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbajmy o to aby poprawnie pisać nazwy własne. Firma to Braas a nie "Brass", a dachówka to Turmalin a nie "Turmano". Natomiast wracając do meritum to wybierz tą, która Ci się bardziej podoba. Pozdrawiam.

 

Zgadza się popełniłem błąd (to już zmęczenie) w nazwach ale z tego co widzę i czytam jesteś taki fachowiec i wyjadacz :) na tym forum, że nie było problemu z rozszyfrowaniem :)

 

Decyzja podjęta wczoraj jeszcze przed Twoja odpowiedzią, ale dziękuje za info. Jesteś może wstanie wskazać jakieś plusy i minusy jednej do drugiej lub chociaż napisać czy są miedzy nimi różnice jakościowe w samym materiale i układaniu. Na rynku prawdy się nie dowiesz, każdy ciągnie w swoja stronę argumenty tzn z kim współpracuje umniejszając inne rozwiązania i właściwie wnioski trzeba samemu zbierać z kilku źródeł i wyciągać średnią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy wycenę dachówki betonowej Creaton model Goteborg, i Brass Bałtycka Cisar. Taniej o 2 tys. na elementach podstawowych wychodzi Creaton.

Trochę poczytałam o Creatonie, dużo złych opinii o ceramicznej, ale czy ktoś z forum mógłby pomóc rzetelnie odpowiedzieć, czy betonowa z Creatona jakościowo jest ok? Czy często zdarzają się reklamacje na Creatona? Powłoka Cisar w Braas stanowi dla mnie duży plus? Czy warto dopłacić? Jak po latach zachowują się te dachówki? Chętnie skorzystam z Państwa doświadczenia w przypadku dachówki betowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Mam pytanie dotyczące dwóch dachówek: Koramic Alegra 9 antracyt i Roben piemont antracyt. Średnio wychodzi nam Koramic droższy o około 2000zł. (12k Koramic, 10k Roben). Niemal wszyscy sprzedawcy jednogłośnie z tych dwóch mówią tylko Koramic. Jeden sprzedawca pokazał mi filmik z budowy jak dachówki Robena mają luźne zamkii i całe latają. Czy naprawdę jest aż tak źle? Jak z trwałością? Różnica 2000zł to bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy naprawdę jest aż tak źle? Jak z trwałością? Różnica 2000zł to bardzo dużo.

Nie ma złych dachówek co najwyżej może być zły montaż. Skoro dla Ciebie 2.000,- to dużo, to zdecydowanie bierz tańszą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie można powiedzieć o Roben - bergamo. Mnóstwo złych opinii i reklamacji

Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...