Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.

 

Tu, na forum jest wątek dotyczący tejże dachówki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?242410-Dachowka-Roben-Bergamo

 

Niestety, opinie nie zachęcają do zakupu. Natomiast nie znalazłam żadnych negatywów na temat dachówki Piano firmy Meyer-Holsen. Czy to o niczym nie świadczy?

 

Dziękuje, jednak bardziej skłaniam się ku Imerys huguenot hp10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tu, na forum jest wątek dotyczący tejże dachówki: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?242410-Dachowka-Roben-Bergamo

 

Niestety, opinie nie zachęcają do zakupu. Natomiast nie znalazłam żadnych negatywów na temat dachówki Piano firmy Meyer-Holsen. Czy to o niczym nie świadczy?

 

Dziękuje, jednak bardziej skłaniam się ku Imerys huguenot hp10.

 

Ciągle jestem na etapie wyborów teraz m.in czytam o ceramice właśnie i ogólnie najmniej złych opinii jest o betonowej braas jeśli chodzi o "normalna" półkę co do meyera również nie znalazłem żadnej złej opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Meyer-Holsen to specyficzna dachówczarnia. Oparła się wielkim koncernom. Tam gdzie olbrzymia produkcja nawet komputer może się pomylić. Angoba Meyer-Holsen po około 54,- a glazura 67,- Pozdrawiam. Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krycie dachu nie jest zakończone więc trudno oceniać. Mam takie uwagi: - gdzie są odprowadzane skropliny z krycia wstępnego? - czy jest zamontowana kratka wentylacyjna okapu? Możesz napisać co Twoim zdaniem jest nie tak? Pozdrawiam. Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś stosunkowo tania, dostępną dachówkę płaską z niedrogimi skrajnymi dachówkami? Cementowa lub ceramiczna, antracyt, grafit...

 

Ma ktos jakis rysunek z zakończeniem dachowki skrajnej, wysuniętej poza sciane szczytową i zakończonej kilka cm poza ociepleniem elewacji? Wykonawca chce zakonczyc łaty jakaś deską a wtedy trudno tam bedzie dojechac styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie co jest nie tak z tym pokryciem? Jakie linie Ci nie grają? Jak jakaś linia nie gra to poproś dekarza żeby poprawił i po sprawie. Ja zwróciłem uwagę na istotne sprawy a nie duperele. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie można powiedzieć o każdej dachówce czy producencie. Jedni będą zachwalać a drudzy krytykować. Co znaczy "mnóstwo złych opinii" ? Warto pisać konkretnie a nie powtarzać pijarowskich sloganów. Natomiast wracając do meritum, jak chcesz dobrze kupić dachówkę Meyer-Holsen to kup przez dekarza. Mogę dać Ci namiar na hurtownię, która dostarczy dachówkę na budowę prosto z fabryki z Niemiec bez kosztów transportu o ile masz możliwość rozładunku tira na budowie. Pozdrawiam.

 

 

Cześć. Poproszę namiar, prawdopodobnie chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

I ja zacząłem budowę swoich czterech kątów. Przyszło do wyboru dachówki i proszę o pomoc fachowców i osób które są już po tym etapie.

Dach dwuspadowy i wychodzący tylko komin. I zacznę od początku gdy zaczynałem budowę myślałem o dachówce płaskiej ale teraz sporo oglądałem dachów z takiej dachówki i nie widziałem w miarę ładnego dachu który mi podoba. Więc teraz myślę o dachówce z falą. Modeli i firm sporo i naprawdę nie wiem na co się zdecydować. I tak więc patrzę na trzy firmy Roben, Creaton, Braas i tak naprawdę nie wiem na która się zdecydować. Roben- większość osoób w okolicy mają dachówkę z tej firmy na dachu z oka która się nie zna na pokryciach dachowych dosyć ładnie wygląda. Ale słysząc głosy dekarzy nikt nie poleca za bardzo dachówki tej firmy. Następna na oko poszedł Creaton np. Titania w miarę ładnie wygląda ale opinie na internecie nie są dobre i ciężka walka jeśli chodzi o reklamacje. I na koniec został Brass Rubin 9V/13V widziana tylko na zdjęciach podoba się bardzo i nie ma negatywnych opinii. Proszę o jakieś rady i opinie a może coś innego.

 

Wszystkie dachówki ceramiczne i zależy mi jak najbardziej intensywnej czerni.

 

 

Dach jak dla mnie to wizytówka i chciałbym mieć zrobiony bardzo ładnie

 

Pozdrawiam,

Puzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wybierałem między Titania, Mozna Plus, bogen 10, rubin 9v. Więc Titania odpadła w przedbiegach po zobaczeniu na żywo jakości i wielkości gąsiorów. Bogen był po prostu za drogi. Wybrałem Może ze względu na dostępność w danej hurtowni. Rubin 9v bym wybrał w innej hurtowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając komentarze o creaton i problemach z reklamacją to chyba jednak są ....

 

Pewnie jakby przejrzeć wszystkie opinie producentów dachówek to u każdego znajdzie się te złe. Tak samo jak dobre. Po ankiecie widać, że Creaton jest popularny i jak dobrze widzę to zajmuje drugie miejsce pod względem popularności, więc całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...