Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Pewnie jakby przejrzeć wszystkie opinie producentów dachówek to u każdego znajdzie się te złe. Tak samo jak dobre. Po ankiecie widać, że Creaton jest popularny i jak dobrze widzę to zajmuje drugie miejsce pod względem popularności, więc całkiem nieźle.

 

Sporo o tym szukam w necie ogólnie z tego co zauważyłem najmniej ludzie narzekają na braas z "popularnych" firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tym, że te są ostatnie są sporo droższe. Mam kłopot z wykonawcami i szukam troszkę oszczędności. Myślałem o Bergamo ale najciemniejszą mają antracytową, a ta jest chyba sporo za jasna jeśli chodzi o moją elewację. Będę musiał szukać ciemnego grafitu lub czarnej. najważniejsze żeby za bardzo w niebieską nie wchodziła. mam jeszcze sporo czasu. Dach będę robił prawdopodobnie we wrześniu dopiero. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Braas teviva betonowa czy 13v ceramiczna?? Różnica w cenie minimalna( na cały dach około 2tys, droższa 13v), ciężko się zdecydować...Płaska niby ładna ale betonowa, ale czy że beton to źle?

Wyceny jakie dostałem za kompletny dach dwuspadowy, na 8%vat , ~300m2 , 4 okna dachowe , kompletne rynny niagara i membrana 225g

braas romańska/bałtycka (beton) 23tys

braas teviva (beton) 28tys

braas 13v (ceramika) 30tys

braas turmalin (ceramika) 38tys

MH piano (ceramika) 44tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panstwo

Po wielu dyskusjach i naradach podjelismy z mezem decyzje o zamowieniu do naszego domu dachowki Meyer Holsen Piano, prawdopodobnie kolor gleboka czern, podobno czarny lupek ktorego chcielismy zamowic juz jest niedostepny.

Nie ukrywam, ze kierowalismy sie rowniez opiniami z tego forum.

Jesli jest taka mozliwosc, czy moglabym prosic o przedstawienie zdjec dachow tych z Panstwa, ktorzy rowniez wybrali MH Piano? Czy wiedza Panstwo czy mozna ukladac ta dachowke nie na mijanke tylko jedna pod druga?

Jesli chodzi o etap budowy, dzisiaj panowie rozpoczeli pierwsze prace na dachu, robia konstrukcje. Z istotnych inf, planujemy pelne deskowanie, dach w calosci, podbitka od gory (zapewne nie pisze fachowo, ale byc moze zrozumieja Panstwo o co chodzi), obrobka kominow blacha. Jesli sa jakies elementy, na ktore radza Panstwo zwrocic uwage podczas prac wykonawcow, bedziemy wdzieczni za informacje. Przed wyborem ekipy obejrzelismy ich dwa ostatnie dachy z dachowka plaska, na oko laika byly ok.

Z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie wyboru dachówki. Jeden z wykonawców który mi wycenia dach proponuje cementową brassa bałtycką antracyt. Natomiast Pan ze składu budowlanego cementową odradza i proponuje Bogena ceramiczną innovo 10. Różnica w cenie Brass 26 zł/m vs 33 zł Bogen ceramiczna. Jeden i drugi zachwala swoje wiadomo. A jakiego wyboru dokonać? Czy betonowa dachówka jest dobra? Jak z jej wyglądem po kilku latach? Pan od Brassa mówi że trójwarstwowa jest naprawdę w porządku, nie ma jakiś porów tylko jest ładnie wykończona. A jak z zamkami itp? Proszę o radę :)

Edytowane przez Dżoana1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramika > beton > blacha ;) nie czytałem opinii o bogen więc ciężko mi stwierdzić :p poszukaj może braas ceramika aczkolwiek jej modele to bardziej 40pln m2 poza "podstawowym" RUBIN 9V on wychodzi kolo 30pln :)

 

A ten Rubin 9v jak jakościowo? :) Potrzeba nam ok 300 metrów dachówki więc opcja 40 zł to jednak sporo :roll: wiem że 4 tyś różnicy n a dach to żadna różnica ale jakby na każdą rzecz tak patrzeć to uzbierałaby się niezła sumka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem, znajomy jak wybierał do swojego domu określił ją jako "brzydka" :D przejedzcie się i popatrzcie ;) z tego co czytałem to na braas jest najmniej narzekania ... dlatego pewnie się na nią kiedyś zdecyduje ;) albo Meyer Holsen ale to jeszcze droższe ... z ciekawości ile was orientacyjnie wyjdzie dach? u mnie według wstępnych założeń projektu tyle samo 300m2 ~~ jak to licze to z 80 tysi pewnie wyjdzie z wiązarami/więźbą .... :o:o:o:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem, znajomy jak wybierał do swojego domu określił ją jako "brzydka" :D przejedzcie się i popatrzcie ;) z tego co czytałem to na braas jest najmniej narzekania ... dlatego pewnie się na nią kiedyś zdecyduje ;) albo Meyer Holsen ale to jeszcze droższe ... z ciekawości ile was orientacyjnie wyjdzie dach? u mnie według wstępnych założeń projektu tyle samo 300m2 ~~ jak to licze to z 80 tysi pewnie wyjdzie z wiązarami/więźbą .... :o:o:o:o

 

Na wycenę dachu jeszcze czekam od dwóch ekip więc nie wiem jeszcze. Mam nadzieję że nie będzie więcej niż 70 tyś. No ale dach wielospadowy więc mogę się rozczarować :/ Powierzchnia dachu ok 270 metrów ale pan ze składu kazał brać pod uwagę ok 300 metrów dachówki bo wiadomo będą odpady itp.

 

Robocizna mojego dachu od jednej ekipy 20500 zł. Projekt Domidea 1 w2

 

Ja widziałam na składzie betonową no ale nie trójwarstwową a one niby lepsze są i dobrze wykończone. Bogena pan ze składu poleca bo pewnie ma z tego korzyści. Z tego co wiem sprzedaje ją najczęściej i poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...