Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was miał do czynienia już z dachówką płaska Creaton Simpla? Chodzi o to poprawione wydanie , ktore wyszło bodajze w lipcu. Widziałam ta dachówkę na wystawce i bardzo mi się spodobała ale jak poczytałam opinie dot.wcześniejszego wydania to niestety wypada ona fatalnie.

 

Jasia, tez się tym interesuję. Widziałam już parę realizacji na Facebooku, pokazywali różni dekarze i inwestorzy. Nawet Creaton pokazywał na swoim profilu te zdjęcie, zobacz tam. Zdjęcia prosto z placów budowy albo z montażu. Wygląda bardzo ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktoś z was miał do czynienia już z dachówką płaska Creaton Simpla? Chodzi o to poprawione wydanie , ktore wyszło bodajze w lipcu. Widziałam ta dachówkę na wystawce i bardzo mi się spodobała ale jak poczytałam opinie dot.wcześniejszego wydania to niestety wypada ona fatalnie.

 

Dachówki płaskie jest po prostu bardzo trudno wyprodukować, dlatego często mają takie słabe opinie. Niestety oprócz tego, że materiał musi być wysokiej jakości to jeszcze musi się postarać ekipa, bo na dachówce płaskiej trudno jest zgubić jakieś krzywizny i nie doprowadzić do klawiszowania :) U mnie w okolicy są dwa domy z dachówką płaską - jedna z jakimś Robenem, a druga z Orea 9. Różnica jest jedna - Orea jest większa i ponoć trudniej ją dzięki temu popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, mam pytanie do Panów dekarzy: chcę u siebie położyć dachówkę betonową Braas Teviva Cisar grafitową. Wszystko pięknie fajnie, ale w ogóle nie podobają mi się gąsiory.... Czy ktoś z Panów może zakładał przy Tevivie gąsiory od Tegalitu Protegon? Czy można tak robić, czy dany gąsior jest do danej dachówki i amen?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że sam proces wypalania dachówek ceramicznych i to nie tylko jak ta wspomniana płaska Simpla ale wszystkich odmian, powoduje nierówności. To po prostu taka cecha technologii i producenci co jakiś czas poprawiają technologię (jak w tym przypadku Creaton) wypalania a nawet samą konstrukcje dachówki, by zminimalizować takie efekty. To, można by tak rzec, taki urok tej technologii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym tak: może to nie cecha technologii a urok wypalonej gliny:yes:. Natomiast unowocześnianie technologii wypału czy wprowadzanie zmian w konstrukcji (szkielecie) dachówki to dążenie do minimalizowania tego "uroku":rolleyes:. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad 3 dachówkami i powiem szczerze nie wiem, którą wybrać, bo są bardzo podobne do siebie tj. Koramic Alegra 9, Roben Piemont, Brass Rubin 9V. Wszystko w antracyt. Cena jest bardzo podobna. Prośba do użytkowników, którejś z wymienionych, jak się użytkują, czy nie pojawiają się jakieś niespodzianki. W domu mam próbki tych trzech i z moich wstępnych obserwacji, zauważyłam, że Alegra 9 ma taką chropowatą powierzchnię i wszelki brud bardziej się trzyma niż w pozostałych. Znalazłam również gdzieś info, że przy Robenie brzydkie są gąsiory. Braas - obrzeża - nie są w całości pomalowane. A jak to wygląda w przypadku pozostałych dachówek? Chodzi mi o te wszystkie dodatkowe elementy, które w sumie tworzą całość. Będę wdzięczna za wnioski i uwagi. Dziękuję Edytowane przez katinka74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się spytać, czy ktoś z forumowiczów ma pokrycie z dachówki od firmy(nie wiem czy mogę użyć nazwę ), która się specjalizuje w dachówkach antycznych oraz innych z terenów Hiszpanii, Włoch, Francji itp.

Czy mogę wkleić linka do firmy czy byłaby to kryptoreklama?

Ponieważ jestem pod ich wrażeniem i chciałabym wiedzieć czy to bardzo drogi temat i odpuścić czy może mnie na nią stać?

Dzwoniłam i bardzo miły pan zaproponował mi szczegółową wycenę, ale sami wiecie z czym to się ma....trwa długo a ja jeszcze bardziej się będę na nią napalać i tego się boję, że jak wycena będzie wysoka, to jak w miłości, moje zranione serce bardzo zapłacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj. Boisz się wyceny? Wato zapoznać się wyceną. Dom buduje się praktycznie na całe życie albo na bardzo wiele lat. W tym wypadku warto przepłacić. Pozdrawiam.

 

Nie boję się wyceny, tylko tego iż napalę się na coś na co mnie nie stać, po co niepotrzebnie zawracać sobie głowę. Jakby wycena trwała 2 doby, jeszcze bym to zniosła ale 2 tyg, to już po mnie:P

Kochliwa jestem:P

Mają tam np. dachówki :

ceramiczne drewno,

marmur ceramiczny,

cement ceramiczny,

łupek ceramiczny,

kamień ceramiczny

Czy ktoś ma taką dachówkę ?

 

Mają też wiele dachówek w jaśniutkich kolorach, na które jestem chora od momentu, kiedy takie widziałam na żywo.

Wcześniej był plan, że zrobimy jasno szarą dachówkę płaską i jak te dachówki w/w będą za drogie, to zrobimy tak jak wcześniej zamierzaliśmy.

Edytowane przez ciężkiprzypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre podejście. Przecież tak jest ze wszystkim: markowe ciuchy, meble, samochody itp. Podobny dylemat czeka Cię z wyborem wykonawców albo dobry i może trochę drogi, albo tani i może dobry. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Tak logicznie myśląc, bo dekarzem nie jestem, to im mniejszy kąt dachu, tym podatność dachówek na podciąganie wody większa. Do tego dochodzi budowa dachówki, jej zamków , uchwytów czy jak to tam zwał...

Jak robiłem wiaty kryte dachówką, to znajomy dekarz mówił - im bardziej płaski dach, tym większa zakładka. Podobnie jak w dachach krytych blachą.

Ja bym się bardziej starał zbliżyć do kąta zalecanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane to nie obowiązujące. Wszystko zależy z czego i jak będzie wykonane krycie wstępne bo to ono odpowiada za szczelność dachu. Minimalny kąt nachylenia połaci musi być taki aby woda mogła spływać do okapu a nie cofać się w stronę zamków dachówek. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wykonywania krycia wstępnego papą. Dla płaskich dachów jest to wręcz koniecznością. Wskazane jest też dodatkowo uszczelnienie styku kontrłaty z papą. Wszystkie połączenia papy muszą być zgrzane. Najlepszym rozwiązaniem jest odwrócenie kolejności montażu czyli najpierw nabicie kontrłat a następnie wyłożenie poszycia papą. Przy takim rozwiązaniu kontrłaty są dodatkowo chronione. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akurat jestem w trakcie budowy domu o dachu 4 kopertowym. Dach prawdopodobnie będzie stawiany na poczatek marca.

W zeszłym tygodniu udałem się na poszukiwanie dachówek. Moim celem były dachówki ceramiczne glazurowane.

Naczytałem się na forach że najlepiej to brać dachówki Braas lub Roben wiec na takie firmy się nastawiłem.

Szczerze mówiac myślałem że paleta kolorów będzie większa a tu sie okazało że glazurowanych jest tylko kilka....chyba że u nas w hurtowniach to taka bieda.

Po namyśle wybraliśmy dachówkę rubin 13 "czarny błyszczacy" firmy Braas.

Pytanie: czy ktoś z Państwa zakupił do siebie już taka dachówkę? Czy w zwiazku z czarnym kolorem dachówki nie jest za duszno na poddaszu...bo i takie opinie na internecie gdzies czytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku profesjonalnego wykonania krycia wstępnego kąt nachylenia połaci nie ma już tak istotnego znaczenia. Oczywiście każde zwiększenie tego kąta to lepiej. Zwróciłbym jednak uwagę bardziej na architekturę bryły budynku jako całości i zdałbym się na sugestie projektanta. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...