Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Jednak zmiana kierunku :) oby ostatnia. Zakładając podobne ceny, który producent jest bardziej godny polecenia? Braas Turmalin vs Meyer-Holsen Piano - kolory ceglaste. Z jednej strony warunki gwarancji w Olsenie są atrakcyjniejsze, z drugiej robiąc wyceny po składach to mówią, że więcej reklamacji jest właśnie na Olsena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... robiąc wyceny po składach to mówią, że więcej reklamacji jest właśnie na Olsena.

 

Obie dachówki równie dobre. Jakie reklamacje na dachówkę Meyer-Holsen? Tak mówią bo nie są dystrybutorem i mniej zarabiają, stąd chcą sprzedać inny produkt. Dachówkę Meyer-Holsen należy zamawiać u lokalnego dystrybutora. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wypełnialiście na stronie braasa formularz gwarancyjny?

Planuję wypełnić wniosek o gwarancję na dachówkę. Dach nie był wykonywany przez certyfikowanego dekarza Braas więc muszę złożyć wniosek o gwarancję produktową a nie systemową ? Dobrze kombinuję?

W produktowej podaje się tylko model dachowki i ilość oraz potwierdzenie zakupu, w systemowej wszystkie akcesoria i dane dekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Szukam pomocy w wyborze dachówki. Do wyboru zostały dwa typy dachówki:

- Braas Rubin 13V - Czarny błyszczący

- Bogener Reform 11 - Antracyt glazurowany

Kąt dachu to 20 i 25stopni, wysokość kalenicy 8,2m - mało widoczny z bliska.

Wybór dachówki chciałbym aby opierał się o jakość i wytrzymałości. Cenowo niedużo więcej wychodzi Braas ale nie jest to jakaś powalająca cena a dach zakłada się na lata. Atrakcyjnie wygląda Reform 11 ze względu na to kształt. Braas ma ciemny materiał wewnątrz dachówki - może ewentualne cięcia, łączenia i odpryski będą mniej rzucały się w oczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Szukam pomocy w wyborze dachówki. Do wyboru zostały dwa typy dachówki:

- Braas Rubin 13V - Czarny błyszczący

- Bogener Reform 11 - Antracyt glazurowany

Kąt dachu to 20 i 25stopni, wysokość kalenicy 8,2m - mało widoczny z bliska.

Wybór dachówki chciałbym aby opierał się o jakość i wytrzymałości. Cenowo niedużo więcej wychodzi Braas ale nie jest to jakaś powalająca cena a dach zakłada się na lata. Atrakcyjnie wygląda Reform 11 ze względu na to kształt. Braas ma ciemny materiał wewnątrz dachówki - może ewentualne cięcia, łączenia i odpryski będą mniej rzucały się w oczy ?

 

Mieliśmy podobny dylemat, pomiędzy tymi dwoma firmami.

Finalnie wybieramy braasa w związku z tym że w Bogenie boimy się o pojawianie się pajączkowania.

Jeżeli chodzi o kształt reform 11 to czy Patrzyliście na Brass Topaz 13v bo chyba on ma podobny kształt do Reform11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy podobny dylemat, pomiędzy tymi dwoma firmami.

Finalnie wybieramy braasa w związku z tym że w Bogenie boimy się o pojawianie się pajączkowania.

Jeżeli chodzi o kształt reform 11 to czy Patrzyliście na Brass Topaz 13v bo chyba on ma podobny kształt do Reform11

 

A widzisz tego Topaz 13 nie patrzyliśmy a faktycznie podobne do Reform 11. Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Proszę o poradę bo już zgłupieje. Buduję nowoczesną stodołę.

 

Wybieram między dachami:

 

Creaton Kapstadt Planar kolor antracyt

Roben Bergamo antracyt + 2000 PLN

Creaton Simpla czarna matowa angoboda + 2500 PLN więcej do Kapstadt

 

Zacząłem od blachy, potem cement, potem ceramika.

 

Generalnie cement mi się podoba - tylko ktoś mi powiedział że będzie zachodził mchem i mnie to zniechęciło. Ale dom ma ekspozycję wschód zachód, montuje fotowoltaikę 9,8 kW i nie ma prawie żadnych drzew w okolicach.

 

Chciałbym wydać jak najmniej ale mieć coś porządnego. Ma ktoś dla mnie złotą radę? Ceramika naprawdę jest lepsza i warto dołożyć? Dekarz powiedział że położy mi co chce i jakiej Firmy chce i on sobie poradzi ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas jest niedostępny do maja.

 

Generalnie wiecie jak jest z tą kasą przy budowie - niby mam z czego dołożyć, ale chyba więcej frajdy da mi dołożenie do okien, lepszej bramy czy czegokolwiek innego jak dachu.

 

Czy poza aspektami wizualnymi ceramika będzie lepsza? Jeżeli tak to Roben czy Creaton?

 

Czy z dachówek cementowych Creaton Kapstadt jest warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dachówka cementowa Braas jest 800 Pln tańsza od ceramiki Bergamo już tylko wiec mało spektakularna różnica. W tej cenie jest powłoka ale szczerze powiedziawszy średnio mi się podoba - jak naprawdę powiecie ze jakościowo jest przepaść to przemyśle ale bardziej podchodzi mi Mat.

 

Cenowo duża różnica jest jedynie na cementowej Creatona.

 

Mam rozumieć ze Creaton to tandeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi między cisarem czarnym brasem a robenem czarnym wyszła róznica 3tys , dach wielospadowy. I też nie wime co brać. Braas (przynajmniej nowy) jest ładniejszy, też się świeci ale nie jak psu jaja i ma ładniejszy kształt na dachu. Pytanie ile wytrzyma powłoka. Mniejsze różnice są przy czerwonych dachówkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem Creaton Kapstadt szary. Głownie ze względu,

 

- strasznie mi się podoba szary,

- będzie naprawdę płaska,

- tanie ceramiczne płaskie każda miała jakąś wadę,

- cena ... jednak wychodzi sporo taniej.

 

Dołożyłem za to do dużo lepszej folii jak była w pierwotnych wycenach. Mam nadzieję że będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że po około 10 latach nie będziesz zadowolony. Membrana ma około 2 lata gwarancji na funkcjonalność. Jesienią i zimą nie oddycha bo zamarza. Po około 5 latach zaczyna się jej degradacja. No i przy dobrych śniegach zaczniesz mieć problemy. Jest to raj dla gryzoni kun itp. No ale cóż grunt że robota będzie. Tak szczerze to wiem że biedny buduje raz a konkretnie, dachy stoją pod papą 2-3 lat jak uzbierają na pokrycie, Bogaty buduje nowocześnie tzn na membranie i wszystko za jednym rzutem, tak samo jest z wprowadzaniem się do budynku, kiedyś budynek odstał te 2 lata zanim się człowiek wprowadził a dzisiaj na hura bo kredyt czeka; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani creaton ani roben ;) Jak z betonowej to Braas Teviva, Kapstadt nie ma praktycznie kruszywa w betonie w porównaniu do braasa

 

Kruszywo (żwir) jest w każdej mieszance wykorzystywanej do produkcji dachówek cementowych. Im jest go więcej, tym automatycznie mniej jest cementu, a więc wytrzymałość dachówek jest niższa. Zatem jeśli kruszywa jest mniej to jest to bardziej zaleta, niż wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli kruszywa jest mniej to jest to bardziej zaleta, niż wada.

Błędna teza. Idąc tym tokiem myślenia należałoby robić dachówki z samego cementu. Cement jest spoiwem łączącym kruszywo. Muszą być zachowane odpowiednie proporcje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...