Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

461 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      76
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).

Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

 

prosze o opinie zorientowanych w temacie.

 

pozdro

 

:spam: chyba jest OK! Zobacz jak się układa na dachu -

Sama się zastanawiam właśnie, dlatego chętnie poznaję inne opinie na temat różnych dachówek. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Braas turmalin popros o wycenę i zobacz różnice to chyba najlepsza z "normalnych" dachówek potem jest Meyer Holsen Piano, ale jak mialem na braasa ROK temu wyceny po 23-25k tak na MH był za około 30k.

.

Ja tak samo 220m.kw. Prosty dwuspadowy dach. Żadnych okien, żadnych kominów.

Wycena Meyer Holsen Piano (sprzed chwili ) - 29,5 K.

Też będę szukał chyba tego Braasa. Tyle że zastanawiam się jeszcze czy Turmalin czy betonowy Tegalit? Betonowe dachówki są podobno bardziej proste (nie ma tego skurczu ceramiki po wypaleniu), wada - szybciej porastają mchem.

Sam nie wiem. Oglądałem ostatnio z żoną masę dachów z płaskimi dachówkami - 90% widać odstające pojedyncze dachówki.

Ale do stodoły bez okapu z dwuspadowym dachem jaką inną jak nie płaską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Właśnie dekarze kończą układać dachówki i lada moment odbiór i chciałam się Was zapytać co myślicie o ułożeniu. Według mnie na mansardzie klawiszują i nie trzymają linii i to będę zgłaszać, także jakieś drobne wystające. Poza tym zastanawiam się czy to typowe, że przy kominach, oknach trochę się podnoszą w górę? Będę wdzięczna za jakiekolwiek uwagi jeżeli widzicie gdzieś problemy, rzeczy do poprawy.

 

315a9aa4f531.jpg e3c4cd7d5f2b.jpg d3d81d5e3f45.jpg 800021dfdeb4.jpg e2dbac21b096.jpg 0cd34577b5cf.jpg 15b6318a3f1a.jpg a595ed0a4a3e.jpg c28fd9943b23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Te rynny będą zakryte w ociepleniu. To system rynn ukrytych Galeco. W projekcie te rynny były zaplanowane pod oknami kolankowymi, ale przenieśliśmy wyżej, co się wydaje rozsądniejsze pod kątem zbierania wody. Bałam się, że będzie się wyróżniać i źle wyglądać, ale dobrze wyszło wizualnie. Jakby te rynny nie były ukryte to nie byłoby jak schować pod mansardą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Wszystko jest OK. Jedna rzecz, którą warto poprawić to zamkniecie ostatnich czap na ogniomurach. Jest prostopadłe i będzie kierowało wodę na ścianę. Należy zrobić pionowe. Pozdrawiam.

 

Bardzo dziękuję. Komplement od takiego specjalisty bardzo cieszy. Przyjęłam już ten dach i zapłaciłam, oczywiście bez żadnej świadomości złego zamknięcia tych czap. Czy to będzie jakiś znaczący problem, że warto teraz ten temat otwierać?

 

Mam jeszcze jedno pytanie trochę z dachowej, a trochę z okiennej kwestii. W dachu jedno okno kolankowe zamieniliśmy na balkonowe / otwierane, żeby było techniczne wyjście na dach garażu (wyjście jest z łazienki). Daliśmy najdłuższe dostępne okno kolankowe balkonowe Veluxa i jak widać na zdjęciu jest trochę przykrótkie, a myślimy teraz, że fajnie jakby mieć normalne wyjście tarasowe do ziemi. Niestety nie widzimy, żeby inny producent też miał ten typ okien, w Veluxie pytaliśmy i nie mają możliwości ani nie znają nikogo, kto potrafił by to zrobić. Czy w ogóle może być na to jakiś sposób, żeby to okno wydłużyć? Czy są jacyś stolarze od okien, którzy wszystko potrafią zrobić na wymiar czy jedyne wyjście to wymiana na aluminiowe (to raczej sobie odpuścimy).

 

6693e2fbaca4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Chodzi o dachowke L15 Wiekor lub Sredzka Falista Roben - na ktoras z nich musze sie zdecydowac. No chyba, ze ktos moze polecic cos interesujacego niedaleko ode mnie (Podkarpacie).

Roben jest troche tanszy (ok. 2 zl/m2), ale z wygladu Wiekor prezentuje sie lepiej (lepsze rowki odplywowe itp.). Poza tym slyszalem, ze dachowki Robena nie sa zbyt rowne - ma to znaczenie o tyle, ze prawdopodobnie bede je sam ukladal.

 

prosze o opinie zorientowanych w temacie.

 

pozdro

 

U mnie wybór padł na dachówki :spam:, według mnie wyglądają naprawdę dobrze, nie ma problemu z układaniem, a cena, nie ukrywam, miała duże znaczenie. Wszystko drożeje na potęgę, więc jak mogę gdzieś oszczędzić, to to robię. Powodzenia!

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy ale przeczytałem ten oraz dużo innych wątków związanych z dachówkami. Szczerze mówiąc mam jeszcze większy mętlik w głowie. Wiadomo czasy są jakie są a co się z tym wiąże ceny i dostępność towarów... Niestety .. Przechodząc do meritum mam dobra ofertę na dachówkę kapstadt z creatona w powłoce planar ale właśnie .. czy ktoś z Państwa ma u siebie ta dachówkę i może coś o niej powiedzieć a zwłaszcza jak znosi próbę czasu ? Jakoś nie mam przekonania do tej powłoki.... Dla kontrastu mam opcje niewiele drożej kupić alegre 9 z koramica całkiem odmienny biegun bo tu beton tu ceramika.... Tu płaska tu falista... Tu angoba a tu powłoka planar... Różnica w cenie na całym dachu 1000zl.... Nie ukrywam że wizualnie bardziej podobają nam się dachówki płaskie natomiast w przypadku tych dwóch konkretnych modeli wydaje mi się że trwałość przemawia za alegra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wydaje mi się, że ceramika to jednak najlepszy wybór - jakościowo, wytrzymałościowo, czasowo! Co do modeli, kolorów, powłok to już detale wg mnie. Jedyne co sam mogę powiedzieć, to jednak cena miała jakieś znaczenie w połączeniu z wyżej wymienionymi elementami, dlatego u mnie stanęło na ofercie :spam: akurat. Na dachówkę czekam, zobaczymy jak to pójdzie, czasy niezbyt pewne się porobiły. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...