Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Nie chce zanudzac szanownych forumowiczuw watkiem poruszanym juz wielokrotnie w przeszlosci, ale chodzi mi o wasze najnowsze doswiadczenia w dziedzinie dachowek ceramicznych.Nosze sie z zamiarem kupna pokrycia jednej z tych trzech firm tzn. Sirius czerwien ceglasta angobowana Ruppa, E 32 Mullera lub falista miedziana od Robena.Koszty calosci dachu sa mniej wiecej na jednakowym poziomie.Muller jest drozszy od pozostalych o ok. 1500 PLN - dla porownania Creaton kosztowalby o ok.10.000 PLN wiecej, wiec odpadl w przedbiegach.Jezeli chodzi o wady i zalety Ruppa i Robena to sprzedawcy sa podzieleni mniej wiecej po polowie, natomiast nikt z nich nie mowi zlego slowa o Mullerze. Moglibyscie cos napisac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Ja mam Euronit drugi sezon i jest na razie ok. Tak jak wyzej, zdecydowal m.in. kolor, mialem tez dobra cene. Jak na razie jestem zadowolony.

Kiedy musialem wybierac mialem dylemat, pomogly jednak opinie dekarzy, ktorzy mimo ze w wiekszosci klada Brasa, polecali Euronit: parametry techn. takie same, a lepsze wykonanie, gladsza powierzchnia. Podobno odkad Bras produkuje e Polsce nie jest to to samo co poczatkowy import. Tak samo jest z wiekszoscia rzeczy, nie tylko w budowlance. Pozdrawiam, Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach dopiero będe robił sierpień, ale zbieram oferty i euronita wydawała mi się w miare atrakcyjna. Natomiast co mnie zdziwiło to, chropowatość, szorstkość, poprostu widać, że to beton w przypadku euronita (model Extra). Nie bardzo mi się podobało to, nie wiem jak w przypadku innych firm, ale sprawdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Do tej pory myślałem tylko o BRAASie, ale zrozumiałem, że są też inne dachówki. BRAAS celtycka, którą oglądałem w hurtowni wyglądała bardzo niechlujnie (wytrzaskany kształt). Pora zobaczyć co ma konkurencja. Gdzie w Poznaniu mają NELSKAMPA i EURONIT?

Przy okazji jakie ceny i rabaty - wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę celtycką to oglądałeś właśnie u nich, wystawioną na zewnątrz?

Oglądałem ją w środku. Jedna dachówka przykręcona do ściany. Tym bardziej dziwne, że jeden jedyny egzemplarz wyglądał tak kiepsko, ale może za dużo sobie wyobrażałem ... A może to ten piękny ceramiczny syriusz obok spowodował, że zwątpiłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wiem że temat niejednokrotnie poruszany.

Mam ofertę na IBF i Euronit, dla IBFa 1000 PLN taniej, nie tylko dachówka podstawowa ale wszystkie dodatki (gąsiory, dachówki wentylacyjne, trójniki etc. bez folii czy grzebieni) też są w tym ujęte.

czy Euronit rzeczywiście lepszy i trwalszy? Spotkałam się z różnymi opiniami - niektórzy mówią że euronit ma polską (czyt. gorszą) linię produkcyjną, a inni że IBFa nigdy by u siebie nie dali bo nietrwały, gorszej jakości, odbarwia się etc. Inni mówią że to nieprawda.

Bardzo proszę o opinie, bo IBF ponoć od jutra idzie w górę - musielibyśmy się zdecydować jeszcze dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,

trudno ocenić obydwa produkty nie-fachowcom,

Pewnie mogłyby powiedzieć coś o tych dachówkach osoby bezpośrednio związane z produkcją, bo sprzedawcy i handlowcy wiedzą swoje, ale takich na forum chyba nie ma.

 

Z tego co pamiętam to IBF ma węższe brzegi w dachówkach brzegowych, co gorzej osłania krokwie ( ale może mylę sie co do firmy - już nie pamiętam ).

Zwróć uwagę, czy IBF jest barwiony w masie, czy tylko malowany,

Dobrze porównać dwie dachówki obok siebie ; fakturę - która jest gładsza - znaczy lepsza, nasycenie kolorem,

Podobno Euronit jest twardszy, wykonawcy nie lubią tego, bo przycinają sporo dachówek, ale dla inwestora jest to lepsze ( ale "podobno", słyszałem od wykonawców przed moim wyborem ).

 

Ponadto sądzę, że technologia i produkt jest zbliżony jakościowo,

może róznica w cenie wynika z kosztów transportu - Euronit robią w Olkuszu, IBF - nie wiem.

 

Weź to co uważasz za ładniejsze i właściwe dla Twojej kieszeni, sądzę że w tej grupie produktowej dywagacje co jest znacznie lepsze nie mają znaczenia.

 

Osobiście wybierałem między Braasem i Euronitem na korzyść tego drugiego. Po roku jest OK, ale co to za okres aby oceniać ?!

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...