Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

też miałam taki dylemat, przegrzebałam internet, porozmawiałam z hurtownikami i producentami, i jednak...nie wybrałam IBF-u, zbyt wiele negatywnych opinii uczyniło mnie sceptyczną, negatywne opinie dotyczyły głównie kruszenia się powłoki dachowej i odbarwiania dachówek, wiem, ze w pewnym stopniu dotyczy to wszystkich dachówek betonowych, ale jednak, nie tak szybko jak IBF-u . Mozna powiedziec ze to działanie konkurencji, jednak np. o Euronicie nie słyszałam ani jednej negatywnej opinii, boję się ze chcąc zaoszczedzic ok. 1 czy 2 tys zł, mogę stracić duzo więcej, obecnie finalizuje zakup -i mam maly zgryz pomiedzy wyborem grafitowego Euronitu czy szary łupek-Nelskamp, Nelskamp-drozszy,ale kolor ładniejszy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu podejmowalam decyzję, wybralam Euronit bo bardziej mi sie podobał. Dostaliśmy dobry rabat. Dachówka obchodziła już swoje pierwsze urodziny i wygląda ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam sporą zagwostkę na co się zdecydować jerzeli chodzi o ceramiczne pokrycie dachu. Mam do wyboru angobowany Wiekor i RubCeramica + Jungemaier nieangobowany. Oczywiście handlowiec proponujący mi Rupa zrobił konkretną anty reklamę dla Jungemajera i Wiekora. Niestety ponieważ nie jestem znawcą nie jestem w stanie stwierdzić czy "reklama" ma przełożenie na prawdę. Jeżeli możecie podzielić się ze mną z doswiadczeniami a najlepiej jak ktoś orientujący się w tym temacie poinformuje mnie czy faktycznie Wiekor angobowany i Jungemajer naturalny są z tej najniższej półki w porównaniu do Rupa.

 

Inna sprawa że mam jeszcze dylemat kasowy ponieważ Rub jest droższy od Wiekora o ok. 2000 tyś zł i droższy od cementowej dachówki Euronitu o ok 6000 zł. Jak możecie podzielić się swoimi doświadczeniami to chętnie wysłucham rat.

Z poważaniem

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruppceramika jest uważana za b. twardą i wytrzymałą. Ja miałem kładzione w tym roku dachówki Syriusz miedziany - 0 kłopotów, wyglada ładnie. Co do Wiekora - to też niezły, ale nic bliżej nie wiem. Chciałem wybrać Jungenmaiera angobowanego, ale pomijając dużo wyższą cenę, żaden z krakowskich sprzedawców nie gwarantował mi ciągłości dostawy, bo towar sprowadzany bezpośrednio z Niemiec. Innymi słowy, np. brakuje Ci 3 dachówek bocznych i paru gąsiorów - to czekasz na dostawę tydzień lub dwa. O nieangobowanej dachówce nie myślałbym w ogóle.

Pozdrawiam Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rupp podobno dosyc twardy ja mam syrousz angobowany i caly czas jestem zadowolony.

 

Wiekor byl na tym samym poziomie cenowym ale kolor ktory chcialem byl tylko w wersji robionej w niemczech nieco drozszej.

 

To zalezy jakie warunki cenowe i jaki kolor. Natomiast polecam angobe szczegolnie blisko drzew zabezpiecza lepiej przed mchami i osadem (nalotem)na dachowkach.

 

Ja mialem RUPP 20% podstawowa 18% dodatki.

Wiekor 14-16% caloscx systemu.

 

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie, ale rzeczywiście mnie ta czerwona angoba von Mullera wyniosła taniej niż Rupp Sirius. Co prawda była promocja, ale chyba szkopuł też w tym, że w Ruppie dość drogo wychodzą trójniki i gąsiory. Tak czy tak zawsze trzeba przeliczyc swój dach. Za to Rupp robi teraz angoby barwione w masie, co przy ciemniejszych barwach jest atutem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abromba

Masz rację!Trzeba koniecznie sprawdzić Von Mullera, bo w moim przypadku też okazał się tańszy - tzn.dopiero jako oferta, bo jeszcze nie ten etap.I dzięki za ciepłe słowa o kolorku kasztanowym - pasuje mi do klinkieru i bardzo się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rupp i Koramic są ok. A decydować należy się możliwie najszybciej.

W Warszawie zaczynają się problemy z dachówkami Koramica i niedługo może brakować Ruppa. Ten VAT rozwalił w tym roku wszystkie plany produkcyjne i po zastoju maj-lipiec ludzie zaczeli kupować więcej niż się można było spodziewać a fabryki nie nadążają. Póki co bez paniki, ale zawsze warto ustalić dostępność dachówek w danej chwili. Jeżeli chodzi o ceny (Rupp Sirius angoba czerwień miedziana+gąsiory Sattel i Koramic L15 czerwona angoba+gąsiory nr 12). Różnica cenowa praktycznie żadna. Ostatnio robiłem ofertę dla klienta na te dachówki, przy koszcie ceramiki po rabatach ok. 14 000 zł - różnica 20 zł. Dachówka L15 czerwień naturalna wyszłaby jednak ok. 1 800 zł taniej.

Pozdrawiam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaproponowanie dechówki van Muller. Dowiadywałem się i naturalna czerwień nieangobowana van Mullera jest faktycznie w dobrej cenie. Podobno Rupp Syrius naturana czerwien jest od niedawna tylko angobowany. Rupp wycofał się z naturalnej czerwieni nieangobowanej (proszę o potwierdzenie). Wydaje mi sie, że warto zdecydować się na angobowanego Ruppa lub Koramikę niz nieangobowanego van Mullera.

Chętnie zapoznam się z waszym komentarzem

Pozdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...