Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Braas Frankfurter klasyczny ceglasty. Wygląda suuuper! Zwłaszcza w słońcu! Robi wrażenie a z daleka wygląda jak ceramiczna. Może i Braas jest za bardzo reklamowany, ale godny swej ceny, rzetelny (wymienia potłuczone elementy - potłuczone przy dowozie). Obejrzałam sporo dachówek przed decyzją i jedynie tylko zastąpiłabym ją karpiówką, gdybym miała tyle kasy. Reszta, dla mnie, odpada, ale przecież są różne gusta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas Frankfurter klasyczny ceglasty. Wygląda suuuper! Zwłaszcza w słońcu! Robi wrażenie a z daleka wygląda jak ceramiczna. Może i Braas jest za bardzo reklamowany, ale godny swej ceny, rzetelny (wymienia potłuczone elementy - potłuczone przy dowozie). Obejrzałam sporo dachówek przed decyzją i jedynie tylko zastąpiłabym ją karpiówką, gdybym miała tyle kasy. Reszta, dla mnie, odpada, ale przecież są różne gusta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mysłałam o IBF ale sie nie zdecydowlam za duze ryzyko, i w składach budowlanych i na forum jest duzo wypowiedzi ze IBF szybko sie odbarwia, jest bardziej kruchy od innych i cienszy i ma bardziej porowata strukture, oczywiscie na forum znajdziesz tez wypwoiedzi pozytywne, jednak z wszystkich dachowek cementowych IBF ma anjwiecej tych negatywnych wypowiedzi, dlatego nie chcialam ryzykowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mysłałam o IBF ale sie nie zdecydowlam za duze ryzyko, i w składach budowlanych i na forum jest duzo wypowiedzi ze IBF szybko sie odbarwia, jest bardziej kruchy od innych i cienszy i ma bardziej porowata strukture, oczywiscie na forum znajdziesz tez wypwoiedzi pozytywne, jednak z wszystkich dachowek cementowych IBF ma anjwiecej tych negatywnych wypowiedzi, dlatego nie chcialam ryzykowac

:roll: Dzięki serdeczne za wsparcie! Powodzenia dla wszystkich jesiennych budowniczych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

Przede wszystkim witam wszystkich.

Jestem nowy choć przeglądałem forum już wcześniej i

podoba mi się.

Ale konkretnie mam pytanie jak w temacie.

Mam do wyboru dachówkę Wiekora lub Robena praktycznie w tej samej cenie. Dla ścisłości obie angobowane lecz Roben jest z połyskiem (jakby szkliwiona). Pytanie: czy są jakieś istotne różnice które wskazują na korzyść jednej i niekorzyść drugiej. Może same firmy mówią za siebie (póki co nie mi) to proszę o Wasze opinie. A może w tym wypadku można kierować się kolorystyką. Bardzo proszę o Wasze podpowiedzi i opinie, ewentualnie na co zwrócić uwagę przy kupnie. Sprawa o tyle dla mnie ważna , że już muszę się decydować.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...