Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moim zdaniem: powinno wystarczyć. Ja mam mniejsze krokwie i będę kładł blachę, tylko nie mogę się zdecydować jaką.Niektóre blachodachówki są chropowate, inne gładkie.podobno te ostatnie tak sie nie brudzą. Na chropowatych od strony północnej widać mech.Trudny wybór, a do września już mało czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego czy poddasze będzie zamieszkane czy nie. Jeżeli tak to należy zerwać papę i położyć folię najlepiej wysokoparoprzepuszczalną typu TYVEK lub inną (nie należy patrzeć na niską cenę bo za parę lat może z folii nic nie zostać). Przy poddaszu nie zamieszkanym nie ma konieczności kładzenia folii może zostać papa, ale tylko w części nie mieszkalnej. Papa jest wyrobem nie przepuszczającym wilgoci w obie strony, zaś folie paroprzepuszczalne mają za zadanie odprowadzić wilgoć z wewnątrz budynku na zewnątrz zapewniając tzw. oddychanie dachu i nie przepuszczają wilgoci do wewnątrz. Nie gromadzi się wilgość w izolacji termicznej (wełna) i nie traci przez to swoich właściwości (zawilgocona wełna nie izoluje).

Pozdrawiam Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt 1m2 blachodachówki = 1m2 dachówki tylko pozornie pamiętajcie że ta cena to tylko m2 podstawowej dachówki a co z gąsiorem, dachókami wywiterznikowymi, prawymi i lewymi to kosztuje znacznie więcej. Polecam z projektem wybrać się do obu producentów i niech wyliczą koszty. Dachówki są znacznie tańsze. A co do wytrzymałości więźby to trzeba ją jeszcze raz przeliczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Ja wybrałem Wiekora (L25) - zadecydowal kształt. Jeśli z Creatona i Wiekora podobaja Ci się tak samo to kieruj sie ceną - ile maksymalnie dostaniesz upustu u loklanego sprzedawcy od ceny katalogowej (nie samą ceną katalogową - upusty u sprzedawców możesz mieć b. znaczne, ja dostałem 7% na dachówke i 12% na dodatki, a ponoć można dotać nawet 15%). Co do gwarancji to np. w WIekorze (nie wiem jak u innych) jest 30 lat pod warunkiem że robisz dach w "systemie Wiekor", czyli tak, jak Ci oni każą (najlepiej jak robi to firma polecona przez nich). To może tez być jakiś argument za lub przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek S - racja.

W zależności od lokalnego dostawcy mona dostać różny rabat. Ja na Wiekor L15 renesansową dostałem między 15, a 20% (różny na podstawową dachówkę, dodatki, orynnowanie - Wijo). Obok za RuppCeramika proponowano mi tylko 5%. Przy podobnych walorach estetycznych kieruj się ceną.

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam creaona kerabiber (karpiowka) tez sie wahalem pomiedzy wiekorem i creatonem ale jak sie blizej przypatrzylem to widac jednak roznice na korzysc creatona. poza tym creaton wypala swoje dachowki w wyzszej temp. co czyni ja mniej nasiakliwa.

Natomiast co do ceny to kupilem ja za 0.92 zł szt tj. 33zl/m2 czyli duzo taniej niz wiekor. Nie bylo zadnych problemów ze zwrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem oferte na MAGNUM creatona po 3,68 w kolorze naturalnym lub 4,0 angobowana w kol. miedzi. czyli 33,12 lub 36,0 zł/m2.

Oglądałem różne dachówki na Targach Poznańskich - bardzo mi się podobały. Nie wiem tylko czy ta jakość warta jest tej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Gość kudyga
Mój dekarz namawia mnie na dachówki Achat firmy RuppCeramika,które są przesuwalne.Ma to ułatwić układanie.Tylko czy przy silnych wiatrach te dachówki nie będa się przemieszczać.Inny dekarz namawia mnie na dachówki Rubbena.Moze ktoś ma dachówki jednej albo drugiej firmy i zna ich zalety i wady.Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...