Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Ja kupiłem jedną dachówkę Euronitu, i wiecie co jest do kitu. Albo dostałem taką sztukę albo tak mają wszystkie. Powierzchnia jest chropowata o gładkości można zapomnieć. Jak porówna sie to do Braasa czy IBF to wygląda jak odpad z produkcji (może tak jest???). Muszę tam zajechać i zapytać jeszcze raz czy tak jest. Jak do tej pory moim faworytem jest IBF. Jest nieco droższy niż Euronit ale jeszcze powalczę o ceny.

Mój głos w dyskusji zielenieje czy nie. Oczywiście że tak. Moi znajomi mają dachówkę ceramiczną, angoba i po 2 sezonach od strony półnosnej jest zieloniutka. Zresztą już to ktoś powiedział, Murator wyraźnie mówi że wszystkie zielenieją kwestia czasu. Nie ma rady co 2 lata Karcher i na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak to wychodzi cenowo w stosunku do blachodachówki??Mam na myśli dachówke cementową bo ceramiczna to wiadomo, że sporo droższa...A poza tym jak z robocizną???Ile jest droższe położenie dachówki niż położenie balchodachówki???Może ktoś z was robił takie rozeznanie:blachodachówka czy dachówka cementowa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór materiału to zależy od skoplikowania dachu. Mój dach jest bardzo skomplikowany więc cena blachy była porównywalna z dachówką.

Jeśli chodzi o robociznę to położenie blachy jest średnio o połowę tańsza od położenia dachówki.

Ja zdecydowałam sie na dachówkę i wyszło mnie o ok. 5 000 drożej od blachy.

No ale podobno "najlepsza blachodachówka jedt gorsza od najgorszej dachówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli dach jest skomplikowany wtedy jest duzo odpadów co powoduje że trzeba zamówić o wiele więcej materiału. I wtedy cena jest porównywalna do dachówki cementowej. Mieszkałem przez pwenien czas w domu w którym była położona blachodachówka. Jak padał deszcz albo śnieg ustawienie anteny (bo wiatr ją przestawił) groziło smiercią lub trwałym kalectwem.

Dachówka zdecydowanie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

wybrałem IBF z kilku względów:

- gwarancja ta sama

- cena niższa niż w Brasie,

- powierzchnia dachówki była bardziej gładka i równa

- bezproblemowe załatwiania spraw gwarancyjnych, zwrotu uszkodzonych lub nadmiaru ponieważ moja hurtownia ma to na stania a Brass jest sprowadzany to tez o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niemieckiego Nelskampa. Szukałem koloru szarego i jak wycenili mi Euronita i Braasa (złodzieje za kolor szary każą sobie płacić 30%) to nie miałem innego wyboru. Majster powiedział że jak pracuje tyle lat na dachach to nie pracował przy tak twardej dachówce. I ogólnie ocanił ją jako produkt dobrej jakości. Ale to jest tylko jego ocena, wiec....??

A dachówka wygląda tak:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=15236&q=kraraf&k=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z wyborem dachowki betonowej na moj dach :D

dostalem oferte dachowki sprowadzanej z Niemiec Nelskamp w lepszej ofercie cenowej niz Braas i nie wiem jak one maja sie do siebie.Gwarancja na obie to 30 lat,takie same warunki jesli chodzi o usuwanie szkod w czasie trwania gwarancji, jedyne roznice to to ze Braas ma znacznie wiecej punktow sprzedazy w calej Polsce, jest bardziej znana( 90 %) rynku jest ich

Dachowke Nelskampa produkuje sie w kilku fabrykach w Niemczech i przywozi do Polski w dodatku w lepszej cenie niz Braasa

Czy wybrac Niemieckiego Nelskampa czy Braasa bo jest bardziej znany?

z gory dziekuje za rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NELSKAMP, nie dość że tańszy to o wiele lepiej wykonany. Chyba że kupi Pan Braasa produkowanego w Niemczech? Po prostu maszyny firmy Braas są już wybite i dachówkamoże być krzywa (takie są opinie dekarzy), natomiast NELSKAMP nawet cementowy (bo jest też ceramiczny) ma wiekszy wybór kolorów (21 kolorów w cemencie) i jest o wiele trwalszy. Proponuję zajrzeć na stronę http://www.nelskamp.de i tam znajdzie pan wiele ciekawych informacji o tej dachówce. POza tym firma Braas wypuścila swego czasu dachówki typu CELTYCKA itp. z których farba spływa jeszcze przed położeniem dachu. I jest bardzo cienka.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze te dwie oferty wybraliśmy Braasa.

Powód był prosty:wysoki udział procentowy w sprzedaży, dostępność serwisu. A co za tym idzie- większe szanse na dokupienie pojedynczych dachówek tej samej maści w firmie, która nieżle radzi sobie na rynku i być może nie ulotni się stąd jak kamfora.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość byle jaki
Mając na uwadze te dwie oferty wybraliśmy Braasa.

Powód był prosty:wysoki udział procentowy w sprzedaży, dostępność serwisu. A co za tym idzie- większe szanse na dokupienie pojedynczych dachówek tej samej maści w firmie, która nieżle radzi sobie na rynku i być może nie ulotni się stąd jak kamfora.... :p

 

 

Proszę zauważyć, jaka jest jakość dachówki BRAAS a jaka NELSKAMPA, a co do serwisu i dokupienia pojedynczych sztuk, to hurtownie które sprzedają NELSKAMPA zawsze mają kilka dachówek więcej na stanie i są przygotowane na takie niespodzianki. A jakie znaczenie przy wyborze dachówki ma :wysoki udział procentowy w sprzedaży?? A może właśnie inwestor chciałby mieć coś innego na dachu niż oklepany i fatalnie wykonany braas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, jaka jest jakość dachówki BRAAS a jaka NELSKAMPA, a co do serwisu i dokupienia pojedynczych sztuk, to hurtownie które sprzedają NELSKAMPA zawsze mają kilka dachówek więcej na stanie i są przygotowane na takie niespodzianki.

 

A łyżka na to niemożliwe :-?

Jak mi pokażesz hurtownię, która ma na stanie w każdej chwili 20-70

dachówek każdego rodzaju i w każdym kolorze, to będę ją polecał

każdemu. I mówię tu o dachówkach _podstawowych_ a nie specjalnych

typu zakończenia gąsiorów, wywietrzniki itp. Sprawdzone empirycznie

w dużych hurtowniach na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć, jaka jest jakość dachówki BRAAS a jaka NELSKAMPA, a co do serwisu i dokupienia pojedynczych sztuk, to hurtownie które sprzedają NELSKAMPA zawsze mają kilka dachówek więcej na stanie i są przygotowane na takie niespodzianki.

 

A łyżka na to niemożliwe :-?

Jak mi pokażesz hurtownię, która ma na stanie w każdej chwili 20-70

dachówek każdego rodzaju i w każdym kolorze, to będę ją polecał

każdemu. I mówię tu o dachówkach _podstawowych_ a nie specjalnych

typu zakończenia gąsiorów, wywietrzniki itp. Sprawdzone empirycznie

w dużych hurtowniach na Śląsku.

 

 

Hurtownia TADEJ w Chróścicach

Hurtownia OERLICH SPEDITIONA w Malni koło Opola

Hurtownia LECH BUD we wRocłąwiu

 

to tylko przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo, własciciele dachów z Braasem i Euronitem.

 

Od ostatniego wpisu minęło pół roku więc spróbuje odświerzyć temat. Tym bardziej, że stoję obecnie przed tym samym problemem.

Dodatkowym utrudnieniem w ostatecznym wyborze jest to, że cena jest dokładnie taka sama.

W przypadku Braasa model - celtycka natomiast przy Euronicie - profil S. Kolor brąz lub czarny.

 

Jak u was wyglądają te dachóweczki?

pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Euronit. Głównie kierowała mną cena.Beązowa była w tej samej cenie co ceglasta, sprzedali mi za 19 zł/m(podwójna S Extra).Układa sie dobrze,(jeszcze nie skończyłem), można smiało po niej chodzić,dobrze się docina i wierci.Dodatki nie są takie drogie jak brasa. Wieć mysle,że Euronit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz.

mam Euronit'a, leży już prawie pół roku.

jak podejmowałem decyzję to Braas był droższy o około 1,5 kzł na całym dachu. Ale nie tylko dlatego wybrałem E.

1. przedstawiciel B. nawet się nie pofatygował zadzwonić coby przekonać mnie do tych 1,5 kzł więcej ( w hurtowni to wiedzieli tylko tyle o ile )

2. pół roku czasu miałem na pytania, szukanie, czytanie o jakości itd.,

Uważam, że E. i B. to produkty z tej samej półki.

 

A tak notabene, pewnie panowie z B. trochę zmiękli, skoro ceny są jużtakie same w E. i B. :wink:

 

Co nie wybierzesz będzie OK. zadbaj aby fachowcy dobrze położyli ten dach. To duuuużo ważniejsze niż wybór E. czy B.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...