Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Euronit: gąsior: 8.23 + vat, skrajne 12.60 + vat

podstawowa S: 1.97 + vat

 

Braas: gąsior 9.05 + vat, skrajne 13.68 + vat

podstawowa Celtycka: 2.00 + vat

 

Przy powierzchni dachu 165m2 ostateczna różnica w cenia za całość materiału wynosi 200 złotych na korzyśc Euronitu.

Ale biorąc pod uwagę cały koszt, to 200 zł jest naprawdę niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie położyłem Brassa (celtycka czerwona), no prawie, została jeszcze obróbka kominów i gąsiory. Nie było problemów z układaniem - równy i gładki. Jedyne zatrzeżenia to ta powłoka - z daleka wygląda bardzo ładnie, ale przy samym rozładunku a potem układaniu, powłoka ta jest bardzo podatna na obtarcia i zarysowania. Często, gęsto dachówki są w paletach posklejane ze sobą (nie wiem czy to z powodu farby, czy mrozu) i samo oderwanie ich od siebie powoduje potem białe plamki/obtarcia. Druga wada to kruchość dachówki - trzeba b.uważać zwłaszcza przy krawędziówkach, ale generalnie jestem zadowolony, z dołu wygląda super. Zobaczymy jak będzie w trakcie użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budowlanka
Euronit: gąsior: 8.23 + vat, skrajne 12.60 + vat

podstawowa S: 1.97 + vat

 

Braas: gąsior 9.05 + vat, skrajne 13.68 + vat

podstawowa Celtycka: 2.00 + vat

 

Przy powierzchni dachu 165m2 ostateczna różnica w cenia za całość materiału wynosi 200 złotych na korzyśc Euronitu.

Ale biorąc pod uwagę cały koszt, to 200 zł jest naprawdę niewiele.

 

 

A gdzie kupiłeś Euronit w takich cenach? I jaki to profil: S czy Extra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem ale tylko w Brasie widziałem gercką

W mojej okolici 100% dachów w nowych domkach jest pokryte celtycką bądz podwójne s,a ja chcę coś innego zarówno w kształcie i kolorze

wybór GERCKA CZARNA

Koszt: 8500,00 za dach dwuspadowy 200m2(komplet dachówka podstawowa gąsior krańcowa obróbka komina wróblówka wszystkie zaczepy taśmy uszczelniające i folia wysokoparoprzepuszczalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim obejrzyj i porownej dachy pokryte tymi dachowkami. Ja "wyleczylem" sie z Mullera gdy na targach w Poznaniu przedstawiciel producenta osobiscie mi powiedzial, ze konstrukcja pod dachowki musi byc idealna bo dachowki sa bardzo dokladnie wykonane i maja ciasne zamki. Nie rownosci w konstrukcji dachu moga sprawiac, ze poszczegolne dachowki nie beda ze soba dobrze pasowaly i powstana szpary w dachu. Ja wolalem nie ryzykowac bo krokwie sa jakie sa.

Ostatecznie zdecydowalem sie na zupelnie inne rozwiazania bo dachowke cementowa Braasa i... wyglada super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaluz daj sobie na luz. Najwazniejsze jest Twoje dobre samopoczucie. Dla mnie dachowka Mullera wzieta do reki robi wrazenie bardzo porzadnej, szczegolnie angoba, ale juz na dachu wyglada kiepsko. Kolor kasztanowy - zbyt nienaturalny - mocno odcina sie od otoczenia, a profile holenderskiej sa tak agresywne, ze plaszczyzna dachu wyglada jak poszatkowana. Badz tak mily i pozwol mi pozostac przy tej opinii, bo o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mam na dachu Wiekora renesansowa L15 czarna angoba szlachetna.

Konstrukcję jak i pokrycie robiliśmy sami (mam jeszcze dwóch braci :D )

Nie układałem jeszcze dachówki Muller, zato układałem Brasa to prawda że cementówkę układa się łatwiej ale jest to spowodowane tym że niema zamków :-?

Podsumowując jeżeli jest dobrze ołacony (właściwe i dokładne rozstawy) dach to niema żadnych problemów z układaniem dachówki ceramicznej.

Jeżeli "fachowcy " zrobią bardzo krzywy dach to będzie to widać na każdej dachówce. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość znawca
Jeśli chodzi o Wiekora, to trzeba żadać od sprzedajacego dowodu,że jest to pierwszy gatunek, bo wypuszczają II gatunek jako pierwszy a wiadomo, na drugi nie ma reklamcji. Jeśli chodzi o Mullera, to dachy z tej dachówki wygladają bombowo, w mojej okolicy są dwa (kasztan) i naprawde są widoczne. Więc na 1000000% polecam Mullera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim dachu 320m leży podwójne "s" z EURONITU. Cena niższa od BRASSA, jakość na pewno nie gorsza. Pytałam fachowców od układania, czyli dość obiektywnych - byli za EURONITEM. Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...