Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

Jestem świeżo po ukończeniu prac na dachu i powiem wam że też miałem mega dylemat co wybrać i podobnie jak kolega Wodi żona naciskała na konkretny kolor ale udało mi się ją przekonać do zmiany koloru i wybraliśmy dachówki BRAAS. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, dach prezentuje się naprawdę świetnie, przy wyborze kierowaliśmy się głównie ceną i poradami znajomego dekarza który od lat zajmuje się fachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

J właśnie stoję przed wyborem dachówki na daszek i powiem że ZGUPIEĆ, ZDURNIEĆ i OSZALEĆ MOŻNA ...

Braas, NELSKAMP, CREATON ROBEN i i inne cuda i sam nie wiem co wybrać .... na wystawkach wszystkie prawie wyglądają podobnie ...

 

Jedynie założenie to Czarna glazurka ....

 

Sam tak mialem jak wybieralem swoja dachowke. Z poczatku chcialem Nelskampa ale mialem problem ze znalezieniem wystawek zeby porownac. Pozniej pomyslalem ze zdecyduje sie na Robena i zaoszczedze troche kasy, ale po zobaczeniu dachowek z wystawki zmienilem zdanie. Ostatecznie nastawilem sie tylko na kolor i jakosc za rozsadne pieniadze. Wybralem Creatona Premion ze wzgledu na jakosc glazury i barwienie w masie.

 

Na budynek gospodarzczy juz pojdzie Titania, wyszlo sporo taniej a i tak bedzie duzo lepiej niz blachodachowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie dach wielospadowy :(

 

Coś w Tym stylu ...

http://static.archon.pl/images/products/m4c7b62d95de6b/projekty-domow-HIACYNTOWCE__289.jpg

I cholera nie wiem co wybrać i może ktoś coś poleci na taki dach:

 

No jak na takim dachu to roznica jednak bedzie wieksza.

Ile bedzie Cie kosztowal taki dach jesli zdecydujesz sie na Robena?

Oczywiscie jesli to nie tajemnica. Sam kiedys mialem ochote na budowe "Dzierlatki", ale koszt dachu wlasnie takiego byl nie do przelkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie pytalem o czarny kolor na dachu i bralem pod uwage w sumie tylko braasa, mozesz mi podpowiedziec cos o czarnym na dachu?

 

Jeżeli chodzi o czarny dach to kolor jak każdy inny. Moim zdaniem zawsze będzie wyglądał elegancko. Ponoć własnie ciemne dachówki z Braasa zachowują swój oryginalny kolor na lata i nie płowieją. Jeżeli chodzi o nagrzewanie się to fachowcy twierdzą, że nie trzeba niczym izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas - firma, jakich wiele, ani lepsza, ani gorsza niż inne ze średniej półki. Wybacz, jeltyn, ale troche śmiesznie brzmia twoje pochwalne peany "ciemne dachówki z Braasa zachowują swój orygialny kolor", "dachówki Braas to chyba najlepszy produkt na rynku"

Podłeś ofiara marketingu, czy moze właśnie go uprawiasz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas - firma, jakich wiele, ani lepsza, ani gorsza niż inne ze średniej półki.

 

Czy moglbys mi doradzic apropo koloru i marki? bo juz sie gubie, jedni pisza ze jest swietny, inni ze przecietny. co prawda nigdzie nie przeczytalem nic negatywnego i to mnie jakos uspokaja, ale zanim sie zdecyduje chcialbym miec pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem sobie do składu budowlanego kupiłem se 2 dachówki ROBEN MONZA PLUS tak do wglądu, i co - przytkało MNIE !!!:jawdrop: Dostałem dachówki ale ich stan był daleki od tych z wystawki, tu obita tam obita , tu niedomalowana, K***wa co za gówno myśle, może Mi Pan wybrać jakieś lepsze mówie do niego, zaprosił mnie na Magazyn i przekładał przy mnie żeby co chwile nie latać na skle i magazyn i każda ale to każda ma coś ... :bash: nie było idealnej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem sobie do składu budowlanego kupiłem se 2 dachówki ROBEN MONZA PLUS tak do wglądu, i co - przytkało MNIE !!!:j

 

A nie pisałem Ci że roben to dobrze cegły robi. Dobrze że nie wyszło to na np. 20 paletach dachówek już na podwórku budowy.

 

Nie było idealnej

 

Trzeba było brać te z wystawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys mi doradzic apropo koloru i marki? bo juz sie gubie, jedni pisza ze jest swietny, inni ze przecietny. co prawda nigdzie nie przeczytalem nic negatywnego i to mnie jakos uspokaja, ale zanim sie zdecyduje chcialbym miec pewnosc.

 

Ja mam Ci kolor doradzać ??

:lol:

 

Jeszcze raz piszę, Braas to firma, jakich wiele, mojego serca ich oferta nie podbiła. Kiedy szukałem płaskiej dachówki, to Turmalin był jedną z najbrzydszych, a betonu nie chciałem. Kiedy zdecydowałem się na reńską, to Topas na tle innych wyglądał nijako.

I tyle, w tym momencie temet Braasa sie skonczył

Co do opinii o ceramice Braasa, to trudno o nią, skoro produkują ją dopiero kilka lat.

 

A wyroby Rupp Ceramika, z zakładów, które przejeli, by produkować ceramikę, miały akurat różne opinie.

Jedni nie mieli kłopotów, innym rozpadały się po siedmiu sezonach na dachu.

Ceramika każdej firmy, czy to Tondach, czy Braak, czy Meyer-Holsen przeżyje inwestora. Casem, w jakimś promilu przypadków tak nie bedzie, bo w partię materiału wkradł się bląd, ale one zdażały się chyba każdej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wogóle jestem zniesmaczony i zdezorientowany co kupić :(

 

Ja bym odpuścił glazurę i dał creatona z angobą , kolega ma czarną harmonię neu, taki sam model jak ja, i wygląda super, ma duże zamki , na średnim formacie jest mniej odpadów niż na dużym, dobrze spakowana bez porysować , prawie wszędzie i szybko dostępna. Trafia się w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wogóle jestem zniesmaczony i zdezorientowany co kupić :(

 

Jak sprzedawca na zapleczu zongluje dachówkami, to nie ma się co dziwić, że są w takim stanie :)

 

Odpryski i obtłuczenia oczywiście dyskwalifikują dachówkę, ale moze to kwestia transportu/przechowania ?

U mnie wystarczyło, że operator HDSa postawił palete tak, ze jednym bokiem wpadła w koleinę i:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pokrewny to tu zapytam.

 

Czy do czarnej dachówki najlepiej dobrać czarne rynny?

Myślę intensywnie o czarnym Nelskampie F10 i czarnych rynnach Galeco

Bo chyba grafitowe rynny do czarnego dachu za bardzo by się odznaczały ?

 

Ma ktoś może jakieś fotki ?:)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...