Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koramik - nie znalazłem nic o gwarancji.

 

Ja to mam wyszperane - jeszcze z czasów kiedy szukałem i porównywałem dachówki :)

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/WBArticle/ArticleText10&cid=1087584607664&c=WBArticle&sl

 

Natomiast trudno się dziwić, że producenci dachówek wyłączają odpowiedzialność gwarancyjną za uszkodzenia mechaniczne (to samo robią np. producenci butów) i uzależniają uznanie gwarancji od prawidłowego ułożenia dachu. Spróbuj kupić nowe auto i nie przyjechać do ASO na obowiązkowy przegląd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam dekarza we Wrocławiu, żeby usługa kosztowała mało a była dobrze wykonana. możecie kogoś polecić?

 

SPRZECZNOŚĆ

Za małe pieniądze możesz sobie postawić daszek na altance - teraz już to wiem.... porządna usługa dekarska jest droga... Ale wybór należy do inwestora... słyszałem o ekipach co za 40 zł / m2 dachu robią. Ja moją pierwszą ekipę w cenie 70 zł / m2 dachu nie wpuściłem nawet na dach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy firma podaje, do jakiej temperatury maksymalnie rozgrzeje się ta dachówka ?

Czy podaje jakiekolwiek konkrety, które mogą być podstawą reklamacji ?

 

Od lipca każdy sprzedawany na terenie UE produkt budowlany powinien posiadać deklarację własności użytkowych.

Ona może być podstawą reklamacji.

Czy w tej deklaracji jest choć słowo o obniżonej temperaturze nagrzewania się ?

 

Stiwerdziłem ze nei bede rzucał słow na wiatr i znajde potwierdzenie swoich słow i na stronie producenta znalazłem taki oto zapis:

"Dzięki nowoczesnym pigmentom dachówki produkowane w technologii Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10˚C niższa. Wpływa to w znaczący sposób na zmniejszenie nagrzewania się całego dachu." i na stronei nie ma żadnych gwiazdke wiec myśle że jest to wystarczający argument za tym że odbijanei promieni słonecznych jest faktem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Obecnie mam wycenę:

 

Koramic Alegra 9 (ciekawe czy wypodukowana w Polsce )

Titania (nowa - produkowana w Polsce)

 

i czeską Tondach holenderka 11

 

wszystkie wyceny w okolicy 20 tys. z elementami mocującymi - pełen zestaw na dach ~460 m

 

Zastanawiam się, którą wybrać, a może któryś z użytkowników poleci coś innego w podobnej cenie (kolory, które szukam to odcienie czerwieni )

 

P.S.

ceny dachówek podstawowych mam w okolicy 2,5- 2,8 Brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondach ma dobrze rozbudowane wysokie zamki, podobnie jak Erlus. Też Tondacha rozważałem w moich poszukiwaniach, jednak bez porównania z pozostałymi o ktorych piszesz, więc więcej nie napiszę... Jeżeli dachówka jest "nowa" w produckji, to też bym sie zastanowił czy wolna od błędów mlodości, bo wolałbym nie doświadczać tych błędów na własnym dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...