Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką dachówkę wybraliście?  

462 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką dachówkę wybraliście?

    • Roben
      75
    • Brass
      119
    • Rupp Ceramika
      8
    • Koramic
      50
    • Nelskamp
      25
    • Creaton
      78
    • Wiekor
      2
    • Tondach
      22
    • Euronit
      18
    • inną firmę
      65


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Czy ma ktoś jakiekolwiek zdjęcie położonej dachówki karpiówki ceramicznej BRAAS (RuppCeramika) Opal Łupek Glazurowany ? Będę bardzo wdzięczny ponieważ nigdzie nie znalazłem takiego zdjęcia. Aktualnie zastanawiam się nad wyborem dachówki do domku parterowego i mam 3 opcje:

- RuppCeramika Opal Łupek Glazurowany

- RuppCeramika Antracytowa Angoba

- Koramic Antracytowa Angoba

 

Początkowo zdecydowałem się na Łupek Glazurowany ale jak zabrałem po jednej dachówce na budowę to w słoneczny dzień zaczęła wydawać się za jasna (wpada w jasny niebieski). Dom jest w otoczeniu drzew liściastych (las) i boję się, że się nie wkomponuje w otoczenie. Koramic raczej odpada, RuppCeramika Antracytowa Angoba jest ciemna ale lepsza ciemniejsza niż jaśniejsza. Muszę jeszcze sprawdzić Creaton łupek glazurowany ale pewnie będzie to najdroższe rozwiązanie dlatego wolę RuppCeramikę. Poniżej zdjęcie z budowy trzech dachówek (od lewej w wyżej wymienionej kolejności).

100_6238.jpg100_6245.jpg100_6247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze :

Creaton Titania czarny połysk

Creaton Premion czarny połysk

Braas V9 czarny połysk

Braas V13 czarny połysk

Dzisaj zrobiłem trase po wszystkich składach i zgłupiałem bo kazdy specjalista ma inne zdanie. Reasumujac prawie każdu wyklucza Robena podobno trafiaja sie krzywe partie .

wybieram pomiedzy wersja ekonomiczna czyli Titania vs V9 z Braasa a Creaton Premion vs V13 co wychodzi drożej . Mi najbardziej podoba się V13 bo jest czarny połysk i nie świeci się tak bardzo jak pozostałe. Co byście wybrali na moim miejscu dach około 300m2 nachylenie 26 stopni ?

Edytowane przez owca1409
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w 6 składach i tylko tam gdzie wystawka Robena była najwieksza handlowiec polecał i zachwalał . pozostałe składy odoradzały twierdząc , ze zdarzały sie problemy głownie z tym ze dachówka domowiona przez klienta była krzywa w porównaniu do poprzedniego zamówienia . Jeden ze sprzedawców twierdził , ze.zupelnie zrezygnował z tej firmy ze względu na problemy z obsługa posprzedażową . Pracuje w handlu i wiem jak sie sprzedaje i zniechęca nawet do dobrych produktów stad mam dystans do tego co słyszę . Podobała mi sie tez dachówką Robena Piemont i czekam na wyceny . Podsumowując czy warto dopłacić za Creaton Premion lub Braas rubin V13 czy dobra dachówka jest Titania i V9 Allegra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w 6 składach i tylko tam gdzie wystawka Robena była najwieksza handlowiec polecał i zachwalał . pozostałe składy odoradzały twierdząc , ze zdarzały sie problemy głownie z tym ze dachówka domowiona przez klienta była krzywa w porównaniu do poprzedniego zamówienia .

 

Sprzedawcy polecają te dachówki na których mają największe zyski ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówkę wybiera się zgodną z projektem architektonicznym. Nie kumam ludzi, którzy mają tyle emocji przy wyborze dachówek :) U mnie to działało w taki sposób: w projekcie była dachówka renesansowa - jakiegoś producenta. Pojechaliśmy z żoną do składu budowlanego, porównaliśmy kilka różnych renesansówek w tym kolorze i zdecydowaliśmy. Jeden dzień to zajęło... Dachówka jest Koramica - z przyczyn estetycznych, a nie opinii na tym forum... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówkę wybiera się zgodną z projektem architektonicznym. Nie kumam ludzi, którzy mają tyle emocji przy wyborze dachówek :) U mnie to działało w taki sposób: w projekcie była dachówka renesansowa - jakiegoś producenta. Pojechaliśmy z żoną do składu budowlanego, porównaliśmy kilka różnych renesansówek w tym kolorze i zdecydowaliśmy. Jeden dzień to zajęło... Dachówka jest Koramica - z przyczyn estetycznych, a nie opinii na tym forum... ;)

Woda na młyn dla sprzedawców :lol2: Dobrze ,ze papy nie było w projekcie .

Edytowane przez owca1409
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy dachówki Imerys-Hugenot (najbardziej interesuje mnie model Omega 10) oraz Cotto Possagno - jak zachowują się one po kilku-kilkunastu latach od położenia? Czy zmieniają kolor, czy podatne są na zazielenienie i zabrudzenie, czy zdarzają się pęknięcia spowodowane mrozem itp? Będę wdzięczny za spostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...