Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SALON - oświetlenie, lampy, zdjęcia, inspiracje


MarzannaPG

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki wszystkim! mam tam juz w tym suficie jarzeniówki ale z barwą światła zimnego i wyglada to conajmniej koszmarnie-jak na sali jakiejs operacyjnej :x .

Myślałam o własnie jarzeniowkach ze światłem ciepłym ale .... ja juz sama nie wiem. Myslalam o jakiejs lampie moze na srodku kuchni ale po pierwsze jaka, po drugie "prucie" sufitu żeby umieścić przewód. Mętlik w głowie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Rezi daj link gdzie mozna kupić takie świetlowki. Dzwoniłam do hurtowni i nie mają takich mocnych. SzukLam na allegro i też nie znalazłam. Takie mocne (około 50W na metr) są jedynie w akwarystyce ,ale wtedy barwa nie taka.

Jakie są oprawy do tych świetlówek. Mam około 10cm między sufitem a szkłem czy zmieści się tam taka świetlowka z oprawą?

Potrzebuję długości około" 105cm, 210cm, 145cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłabym normalne oświetlenie górne w postaci najzwyczajniejszego żyrandola. Jak widzę, moda na sufity podwieszane nie przemija.

 

 

 

Darcy, nie zawsze o mode tu chodzi. Ja np. mam okap wyspowy i rura idaca od wyciagu do komina jest wlasnie pod takim sufitem podwieszonym schowana:) I w moim przypadku taki sufit jest zwyczajnym dobrodziejstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kuchni też rura od okapu schowana pod sufitem. W suficie będą zamontowane halogeny. Zresztą w kuchni nie mam szafek wiszących a przy blacie roboczym jest okno i w inny sposób nie da rady tego oświetlić.

W hollu też prosty sufit podwieszany (prostokąt z dużymi prostokątnymi wstawkami ze szkła podświetlonego świetlówkami. Wzór taki sam jak na drzwiach). Na dole mam kuchnie, jadalnie, holl, salon połączone. W salonie będzie dość duża ,mocno ozdobna lampa (już kupiona) z kryształkami Svarowskiego, do jadalni nad stołem kupię coś prostego. Nie wyobrażam sobie do tego jeszcze kolejnej lampy w hollu.

W pokojach bez wydziwnień :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest już jakieś "podwieszenie" to może by pokombinować z oświetleniem wpuszczanym w nie....

http://www.fothost.pl/upload/10/02/ac7589e5.jpg

 

http://www.fothost.pl/upload/10/02/175ca9a8.jpg

 

http://www.fothost.pl/upload/10/02/246a0e17.jpg

 

oprawa oprawą, ale o efekcie końcowym decyduje ... choćby kąt świecenia źródła ( 30,45,60 st)

 

na pewno mało rzucające się w oczy 8) i "nie zwisa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jak w temacie mam duzy pokoj dzienny - salon i nie mam zadnego pomysłu jak go oswietlic, a musze się nad tym szybko zastanowic i dac jakas odpowiedz ekipie ktora wykańcza mi górę. Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

 

Jesli to ważne to pokoj ma ksztalt prostokąta, wysoki na 2,20, ma podwieszony sufit z plyty regipsowej, sciany także są z regipsa.

 

Bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak w temacie mam duzy pokoj dzienny - salon i nie mam zadnego pomysłu jak go oswietlic, a musze się nad tym szybko zastanowic i dac jakas odpowiedz ekipie ktora wykańcza mi górę. Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

 

Jesli to ważne to pokoj ma ksztalt prostokąta, wysoki na 2,20, ma podwieszony sufit z plyty regipsowej, sciany także są z regipsa.

 

Bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie :)

 

Pozdrawiam

 

40mkw i wysokosc 2,20??? Proponuje jednak rezygnacje z sufitu podwieszanego - ile wysokosci wtedy zyskasz? Jak byla zzrobiona ta zabudowa?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż, jak będą ustawione meble, wydzielone funkcje tego pokoju.

2,20 to bardzo nisko ... Powieszenie tu górnego oświetlenia samo w sobie zrobi wrażenie :o

zgadzam sie. przejrzyj oprawy natynkowe - przy tej wysokości pomieszczenia lampy zwisające nie zdadzą chyba egzaminu. Ja w swoim salonie mam 2,75 wysokości i mam zamontowane tylko oczka i lampy natynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...