Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SALON - oświetlenie, lampy, zdjęcia, inspiracje


MarzannaPG

Recommended Posts

Zmartwiłaś mnie Mohag - mam dać lampy do piwnicy , a ja je tak lubię

 

jak lubisz to mysl, szukaj... najlepiej jak ja zmierzysz tz wysokosc od sufitu i srednice .... szukaj w podobnym stylu ale zeby byl inny "wzor", musza sie zgadzac tylko te w/w wymiary. Bedzie wygladac tak jakbys kolekcjonowala lampy :wink:

 

a tak wogole to dlaczego masz dwie lampy zaplanowane w salonie ? ma to jakies znaczenie obszarowe ? bo jak tak to problemu wiekszego nie widze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmartwiłaś mnie Mohag - mam dać lampy do piwnicy , a ja je tak lubię

 

jak lubisz to mysl, szukaj... najlepiej jak ja zmierzysz tz wysokosc od sufitu i srednice .... szukaj w podobnym stylu ale zeby byl inny "wzor", musza sie zgadzac tylko te w/w wymiary. Bedzie wygladac tak jakbys kolekcjonowala lampy :wink:

 

a tak wogole to dlaczego masz dwie lampy zaplanowane w salonie ? ma to jakies znaczenie obszarowe ? bo jak tak to problemu wiekszego nie widze....

 

 

Dobre z tym kolekcjowaniem lamp :wink: :D :D :D - uśmiałam się .

 

Mam dwie, bo w jednej części ma być wypoczynek, a w drugiej jadalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie git, bo one są zupełnie różne i to nie będzie dobrze wyglądać.

Może się okazać, że tylko piwnica jest dobrym rozwiązaniem jak zasugerowałaś powyżej :wink: .

 

ale tylko moze, bo tez moze sie okazac ze dwie tak rozne lampy beda nadawac kazdemu z miejsc swoja nutke innosci, oddzielnosci... wiesz na zasadzie kontrastu. No i z piwnicy nici :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Małe pytanko o rozmieszczenie górnego oświetlenia w salonie (jaka górnolotna nazwa dla pokoju niespełna 25 m2 :wink: ). Planuję w jednej części pokoju sofy+tv, a w dugiej chcę postawić stół. I teraz mam problem z żyrandolem. Zaplanować go nad stołem, czy też tradycyjnie pośrodku pokoju?

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie przewrotne. Po co Ci zyrandol na srodku i do czego sluzy zyrandol ? :p :p (prawidlowe pytanie powinno brzmiec :"co to jest zyrandol i w jaki sposob?" :lol: )

 

Jesli pomieszczenie ma 25m2 a dodatkowo ponizej 3m wysokosci, to gratuluje pomyslu ze zyrandolem :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czyżbym na blondynkę wyszła? (notabene którą jestem :lol: )

Ogólnie to mam już elektrykę pod żyrandol centralnie nad stołem. Ale ja tak jestem troszkę z tych, co to się przejmują "co to inni powiedzą", wiem, że nie powinnam, ale co zrobić jak tak mam. Fakt, faktem, nie pomyślałam, o obijaniu głowy w "centralny hit pokoju"

Żyrandol, przyda się i owszem, szczególnie przy imprezkach rodzinnych, przy sofie, będę mieć oświetlenie boczne. Mamy w planach teraz tynki, więc co nieco jeszcze mozna zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pomieszczenie ma 25m2 a dodatkowo ponizej 3m wysokosci, to gratuluje pomyslu ze zyrandolem :wink: .

 

 

2112wojtek, nie rozumiem aluzji. ja mam salon 26m, wysokości nie pamietam, ale ponizej 3m, zyrandol na środku i to dość mocno zwisający. nikt głową nie uderza, ładnie oświetla pomieszczenie i to w taki sposób, jakiego boczne swiatło nie zapewni.

dodatkowo mam 3 kinkiety. co do pomysłu z bocznym tylko oświetleniem to na pewno nie zaryzykowałabym z takiego rozwiązania w salonie (co innego sypialnia, ale nie pokój dzienny!)

ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w zasadzie brzmialo "co to jest zyrandol i w jaki sposob?"

Odpowiedz brzmi : zyrandol jest to wielopunktowa oprawa swiecaca i wiszaca , w sposob idiotyczny.

A tak powaznie - przestrzen pokoju wypelniona w centralnym punkcie zyrandolem. Pierwsze co sie rzuca w oczy to nie pomieszczenie tylko zyrandol -dodatkowo wiszacy na poziomie niemal wzroku i sprawiajacy jakby wypelnial co najmnie 1/4 pomieszczenia(nawet jak jest nieduzy to takie wrazenie robi). Zauwaz , ze w palacach , gdzie pomieszczenia i zyrandole sa odpowiednio "dupne",niemal kazdy kto pierwszy raz wchodzi do takiego przybytku mowi :"o w morde ale kandelabr", dopiero pozniej podziwia reszte :D .

Jest cala masa opraw sufitowych ktore daja swiatlo, pokazuja wnetrze a nie kaza zachwycac sie wytworem rzemiosla oswietleniowego jakim jest zyrandol czyli clou programu naszego wnetrza :D .

Nad stolem czy lawa niech sobie zwisa cos - pojedynczy lub nawet 2 albo i 3 ,jak trzeba pojedyncze "zwisy" dajace swiatlo, ale centralne swiatlo ze zyrandola w takim pomieszczeniu i miejscu to wrecz perwersja .

Sprawa inna , ze swiatlo centralne sluzy raczej do sprzatania po imprezie niz do imprezowania. No chyba ze na srodku pokoju jest stol :p, kinkiety nie swieca i serwowany jest glownie karp.W wiekszosci pomieszczen najczesciej mozna zrezygnowac nawet ze swiatla centralnego.

Po co wiec zyrandol? Ano, dzisiaj we wspolczesnym wnetrzu, traktowany jest bardziej jako rzezba do podziwiania w pomieszczeniach duzych i wysokich , wiszacy najczesciej w miejscu gdzie do niczego innego nie sluzy jak tylko do podziwiania, czesto na wysokosci , ze nie da sie pod nim przejsc za to mozna go wrecz dotknac :D .Natomiast z socjalistycznej nostalgii wedruje za nami z blokow do jednorodzinnych domow , pseudodworkow i nijak nie mozemy sobie bez niego zycia wyobrazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam wszystkich, którzy zechcą tu zaglądnąć i mi coś podpowiedzieć.

Szukam inspiracji - jak oświetlić salon. czy robić żyrandol, jeśli tak to w którym miejscu (na środku, nad wypoczynkiem...), czy zrobić oświetlenie punktowe??

Dodam, że salon jest malutki będzie w nim stał tylko wypoczynek, telewizorek i kominek.

Proszę podpowiedzcie coś ciekawego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Zastanawiamy się nad ustawieniem oświetlenia w salonie i nie bardzo wiemy co wymyślić. A niedługo trzeba będzie się zdecydować żeby wiedzieć jak pociągnąć elektrykę. Nasz salon wygląda tak:

 

 

http://img211.imageshack.us/img211/556/salonti3.th.jpg

 

Drzwi w rogu wychodzą na taras w kierunku południowym.

Między kuchnią a salonem z lewej strony będzie barek.

Nad stołem jadalnym pewnie będzie jakaś lampa wisząca ale kompletnie nie mamy pomysłu na część "wypoczynkową". Zastanawialiśmy się nad obniżonym sufitem i halogenkami, ale nie umiemy jakoś tego ustawić. Może macie jakieś sugestie? Albo zdjęcia Waszych salonów? Będziemy wdzięczni za pomoc.

Ustawienie salonu nie jest ostateczne, może jeszcze coś poprzestawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poniewaz nie jestem zwolennikiem robienia z sufitu choinki proponuje dac na sciane z tv dwa kinkiety na wysok.160 cm swiecace gora-dol9daja dore swiatlo do odbioru tv) na pozostalych scianach (tam gdzie wyszly na projekcie strzalki ) kinkiety na wysok 180cm swiecace swiatlem ookolnym.Strafa wypoczynkowa moze byc doswietlona np. lampa ustawiona w rogu i zwisaaca lukiem w kierunku lawy.Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej nastawiał na kucie ścian :) doprowadź sobie przewody mniej więcej w wybrane miejsce - potem można coś przedłużyć tudzież uciąć.

 

Osobiście preferuje lampy wiszące i stojące. Wiszące w strategicznych miejscach a stojąca (e) w pobliżu sofy fotela itp. . Stojąca ma tą zaletę że można ją przesuwać - ale wtedy pamiętaj o gniazdkach.

 

Co do halogenów to nie są "klimatyczne" jeśli chodzi o zastosowanie w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...