Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kochani jaką szerokość powinien mieć garaż?


Recommended Posts

Ja mam garaż wprawdzie większy (6x6m, na dwa samochody), ale w jednej jego części zrobiłem dodatkowe wejście i schody na górę, w związku z tym na samochód zostało ok. 5,3m.

Stawiam tam Poloneza kombi.

Jak zamknę bramę to trochę trudno się przecisnąć z przodu lub z tyłu, ale zasadniczo to chodzi się tylko z boku.

Jak potrzebuję przechodzić z przodu lub z tyłu (bo coś robię w garażu), to wrzucam na luz i delikatnie przpycham samochód tak, żeby dotknął zderzakiem do ściany. Wtedy z tyłu jest nawet całkiem luźno.

 

Oczywiście jak kupisz sobie terenówkę o długości 5m to będzie pewien problem z wjechaniem tak, żeby stanąć 1cm od ściany. Ale i na to jest rada - wystarczy na podłodze przykręcić belkę blokującą, którą wyczujesz kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja będę miał chyba garaż długi na 5.75 i szeroki na 6.1m na 2 samochody.

Zastanawiam się czy jest dość na swobodny wjazd. W garażu mam też wnękę 2.5 x 1.8 na graciarnię i przejście.

Już wiem że musze mieć szerokie drzwi, w sumie nie ma wyjścia - segmentowe o szerokości 4.75 chyba będą. Co wy na to?

Rozwiazanie zbliżone do optymalnego.

No, może brama ciut za wąska na swobodny wjazd 2 samochodów, ale powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Garaż powinien mieć 6,5 m szerokości i dwa wjazdy.

U mnie w 6 m. mieszcza sie doskonale 2 duże samochody (mozna wysiadać i wsiadać z obu stron) i jeszcze na ścianie bezpiecznie wiszą sobie rowery. :)

 

A dwa wjazdy to niewątpliwie rozwiazanie gorsze od jednego (była już długa dyskusja o tym na forum). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...