Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać i dlaczego.


NOTO

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 8 months później...

Jeszcze was sąsiedzi nie podkablowali że myjecie samochody koło domu zanieczyszczając środowisko?

 

Gdzie odprowadzacie ścieki??? Do szamba???

 

I nie żebym była nawiedzona, ale ostatnio dowiedziałam się, że nie można, przy okazji wizyty pani "uprzejmie donoszę że mój sąsiad" (nawet zdjęcia przyniosła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą niektórzy wyżej potwierdzam, myjką można na szybko oczyścić samochód.

Dokładne i dobre mycie wymaga gąbki i szamponu. Myjka się przydaje do wstępnego opłukania samochodu z błota, piasku.

U mnie służy jeszcze do mycia elewacji, kosiarki, tarasów, rowerów, basenu.

Uwaga na listwy przy samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 6 months później...
  • 2 months później...

jakie akcesoria z innej firmy niż lavor pasują do tego lavora 160?

 

Mam wrażenie, że to by mogło pasować, wygląda na zdjęciu podobnie:

http://www.allegro.pl/item686633831_bosch_aquatak_waz_do_kanalizacji_15m.html

 

czyli byłoby to kompatybilne z boschem?

 

A może są jakieś przejściówki? :)

Taka lavor-karcher byłaby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z mojego doświadczenia myjka do mycia samochodu bardzo się nie sprawdza chyba ,że do mycia sprzętu rolniczego lub chodnika z kostki.Tanie myjki są nic nie warte miałem karchera za 300 pln i chodził 2 miesiące.W tanich myjkach jest pompa plastikowa i najczęsciej ona wysiada leje na wejściu węża.Jak kupować to z metalową pompą.Obecnie posiadam myjkę boscha pompa metalowa i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Witam. Mam myjkę firmy Stihl ci co robią pilarki do drewna. Używam jej chyba od piętnastu lat. Musiałbym popatrzeć jaki ma symbol. Żadnych problemów, przecieków i awarii. Raz po dłuższym przestoju przycinał się pistolet, przeczyściłem i chodzi do dzisiaj. Dwie końcówki, jedna z możliwościa regulacji ciśnienia, druga wirowa. Zamocowany woreczek do płynu myjącego, nigdy nie używałem bo nie było potrzeby. Jak założę wirówkę to zapieprzony silnik olejem w ciągniku wydrze do białej kości. Trzeba uważać żeby nie za blisko bo z farbą odejdzie. Lakier samochodowy wytrzymuje. Wkładki ma ceramiczne także można podłączyć ciepłą wodę o ile pamiętam do temp. 70 stopni. Kosztowała wtedy chyba niecałe 13 milionów ( to około 1300pln) Ale warto było. Tak jak niektórzy mówią: to co tanie to drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie!

Kupilem LAVORA 160, użytkuję go i jestem na razie zadowolony (1,5 miesiąca pracy). Czy ktoś także myje taką myjką i jeszcze - gdzie można dokupić, ewentualnie "zmajstrować" jakiś filtr do tej myjki. Mam bardzo twardą wodę u siebie i nie chcę jej zajechać...

A po drugie - podłączacie ciepłą wodę do niej? Myjka ma taką możliwość, myślicie ze nieco więcej niż 40 stopni dla niej to dobry pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Ja wziolem takiego lavora - czytalem wiele dobrych opini na temat tej firmy- mam nadziejez e sie nie zawiode...

Lavor STM 160 - cena dokladnie 599zl - (wczesniej nie sprzedawany model w Polsce - znalazlem zna zagranicznych stronach w cenie 199 - 320 euro)

parametry:

silnik 2,5 kw

cisnienie max 160 atm (270 lanca vario)

wydatek wody 510l/h

 

pierwsze wrazenia:

Myjka wyglada dosc solidnie, od lavora z lidla rozni sie zlaczkami na lancach w lidlu byly metalowe tutaj niestety plastik.

pompa wedlug informacji sprzedawcy aluminiowa glowica i cos tam z kompozytow... Skala urzytecznosci wg. firmy lavor od 1-6 -..... 6

W zestawie sa lanca vario, lanca plaska, szczotka zwykla, szczotka obrotowa, przystawka do czyszcenia posadzek ( tzw surfer) i pianownica - nakladana na lance - ta ostatnia niestety jedzie chinską tandetą - chyba najgorzej wygladajacy element w komplecie... - zobaczymy jaka piane bedzie tworzyla.....

Ogólnie mysle ze dosc kompletne wyposazenie jak za te pieniadze

mam nadzieje ze troche mi posluzy ta myjka... wolalbym LAVORA superwasch 160 z lidla, ale ta parametry ma w sumie podobne, jakosc moze minimalnie nizsza - cena w lidlu pewnie bylaby podobna w tym roku -zwlaszcza ze parkside w tym roku nieco podrozal...

Dla zainteresowanych jesli ktos chcialby tez kupic mocnego Lavora link do gazetki sklepu ( nie jest to reklama - nie jestem sprzedawca - ale tez dlugo szukalem i mysle ze Lavor to rozsadny wybór)

http://mrowka.com.pl/skle...=mrowka-brzozow

z lewej strony pod zdjeciem budynku jest gazetka - myjka na pierwszej stronie.

 

Co do filtrow to w kazdym markecie budowlanym powinienes dostac filtr do wody - taki przezroczysty z drobna siateczka wewnatrz - zakrecasz na wlocie wody i do niego przykrecasz zlaczke weza...

Sprzedawcy zalecaja zalozyc taki wlasnie filtr na wodzie do myjki....

Edytowane przez arty1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...