Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?



Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

będę miał niedługo remont kuchni i w związku z tym chciałbym też wymienić parapet. No i z tym wiąże sie moje pytanie. Mam okna PCV wiec czy wymiana nie naruszy jakoś osadzenia okien???

Był u mnie jakiś fachowiec i mówił że on by tam na stary parapet przymocował płyte gipsowo-kartonową i na to kafelki położył. Mogłoby to fajnie wyglądac. Ale moze taki zwykły parapet. W sklepie coś mówili o granitowych ewentualnie jakiś sztucznygranit czy jakoś tak.

Prosiłbym o jakieś porady bo sam nie wiem co lepiej zrobić.

 

AAA i jeszcze jedno czy wyjęcie starego parapetu to coś trudnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjęciu starego parapetu trzeba się troche namęczyć.Problemu nie będzie jeżeli ktoś będzie go wyjmował z głową.Ja nieraz musze wyciągać bez jego naruszenia bo klient muwi że sobie go wykorzysta.Problem jest gdy jest to parapet z lastryko ponieważ są bardzo cięzkie.Nie wyobrażam sobie aby przy wyjęciu starego parapetu naruszyć mocowanie plastikowego okna, no chyba że jego montaż był przeprowadzony oszczędnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parapetow z sosny nie mam, ale mam meble. Zastanawiam sie czy na parapet to nie jest za miekkie drweno. :roll: Bo moje mebelki starsznie sie porysowale przez te lata co ich mam. Strasznie miekkie to drewno. :roll:

No chyba, ze nie bedziesz nic na parapecie trzymac, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy na parapet to nie jest za miekkie drweno. :roll: Bo moje mebelki starsznie sie porysowale przez te lata co ich mam. Strasznie miekkie to drewno. :roll:

No chyba, ze nie bedziesz nic na parapecie trzymac, to ok.

"twardość" trochę się poprawi przez lakierowanie, a trzymać na nich nic nie będę (nawet kwiatków, bo po to mam ogród i widoki na ten ogród) i będą wystawać ok 3cm - a okna mam... no właśnie złoty dąb.... parapety byłyby pomalowane na odpowiedni kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parapety sosnowe, lakierowany na rudy brąz. Użytkuję od lata ubiegłego roku, kwiatków mam co prawda 3 sztuki, ale ciągle je przestawiam. Do tego mamy na dwóch z parapetów ciągle jakieś gazety, papiery i inne szpargały, i nic się złego z parapetami nie dzieje. Oczywiście uważamy na nie, bo są piękne, ale też nie dajemy się zwariować.

 

Inne moje spostrzeżenie: wspaniale zbiera się na nich kurz, co mnie strasznie wpienia. Oczywiście to wina koloru, a nie materiału, z którego są wykonane. W starym mieszkaniu mieliśmy marmurowe i nic ich nie ruszało, kurzu też nie było widać, ale za to były pieruńsko zimne w dotyku. Te sosnowe z kolei są piękne, ale zmuszają mnie do latania ze szmatką, a roboty i tak mam wystarczająco dużo :( Ale i tak mi się bardzo podobają! :) To była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. ja tez mam sosnowe parapety.. bardzo duze.

Niestety były troche niedosuszone i niektóre lekko sie wypaczyły... teraz w sumie tego nie widać. Sama je sobie wykańczałam bejca i lakierem. Kwiaty stoja na każdym z nich.

Mi sie podobają.. i nie chciałabym innych. Z pewnoscia bardziej twarde sa lepsze ( dąb.. albo drzewo egzotyczne), trwalsze.. ale cenowo dla mnie odstraszające. Ja lubie drewno.. a sosna jest tania. Wiec w sumie nie zamieniłabym ich na zaden plastik ani syntetyk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

To się chwalę :D parapety na razie luzem.

i przy okazji mam pytanie - jak zabezpieczaliście parapety przed ewentualnymi uszkodzeniami przy wykończeniówce (podłogi jeszcze nie zrobione :-? ? można położyć jakąś tekturę, czy okleić....

http://images21.fotosik.pl/289/bb2df336313f139d.jpg

http://images21.fotosik.pl/289/99279049ac89ac96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne! Dobry wybór! Też mam wymarzone sosnowe od kilku lat i dobrze się mają. Zresztą w razie potrzeby drewno zawsze można przecież odświeżyć. Nasze były kaponowane i lakierowane już po zamontowaniu. Tym bardziej radzę zabezpieczyć folią i oczywiście uważać przy montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...