Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uprzejma prośba do naszych speców od montazu parapetow -

 

- jak radzicie sobie z przewodami od alarmu ? - Firma z Babic poradzila sobie w ten sposob ze zignorowala i zostawila 3 mm szpare z jednej stony, parapet oczywiscie jest krzywo. Propozycja naprawy - silikon bo sie nie da dociąć na kabel.

 

- montaz parapetow w poziomie - roznice po pół cm w lewo, prawo na zlicowanych parapetach.

 

- odsuniecie parapetu od listy podszybowej - tak sie nie robi, nie da sie

 

- parapety nie sa w rownej odleglosci od glifow - do czego powinno to byc wyrownane

 

Parapety z marmuru - firma na rynku długo istnieje nie spodziewalem sie ze beda jakiekolwiek problemy. Czy ja sie czepiam bo juz tak dzisiaj uslyszalem do tego propozycje rabatu ktorym nie jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat temu zamontowałem sam osobiście u siebie (nie jestem fachowcem) drewniane parapety na pianę. We wrześniu zacząłem totalną przebydowę i rozbudowę domu, musiałem więc też pozdejmować parapety. Nie widać było żadnych ubytków, nieszczelności czy też dziwnych skutków jakichkolwiek naprężeń. Na parapetach nie raz siadałem, podpierałem się nogą jak sięgałem gdzieś wyżej i nic złego się nie stało. Nowe parapety drewniane też będę montował na pianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Przymierzam się do montażu parapetów drewnianych, temat z grubsza zgłębiłam, ale jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje - czy ja je muszę wkuć w ścianę? ;) Czy mogą do niej po prostu przylegać?

 

Wiecie, o co mi chodzi w ogóle?

Bo widziałam różne rozwiązania. Zarówno parapety tak głęboko wkute, jak np. tu:

http://www.urzadzamy.pl/pliki/eksperci_img/8512/106/0_dc58c3091ce6c3e4467d707dcb0af05fdaeb030c.jpeg

http://szafy.warszawa.pl/mediac/400_0/media/parapet$20jesion.jpg

 

Ale też nie wkuwane lub wkuwane minimalnie, jak tu:

http://www.okna-skrzek.pl/grafika/parapet_rust4.jpg

http://www.fasada.eu/var/ms/storage/images/parapet_drewniany/31051-1-pol-PL/parapet_drewniany_medium.jpg

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak lepiej? Bo nie bardzo mi się chce kuć i zastanawiam się, czy muszę. ;)[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak lepiej? Bo nie bardzo mi się chce kuć i zastanawiam się, czy muszę. ;)

 

Nie powiem Ci jak lepiej ale mi osobiście strasznie nie podobają parapety zlicowane z oknem/glifami. To wygląda po prostu jakby ktoś źle obmierzył. Ale to kwestia gustu.

W mieszkaniu mojej mamy specjalnie zamówiłem szersze a Panowie montażyści przyjechali ohmierzyli i już piłkę do reki złapali żeby skrócić, na co ja STOP, a oni "o co chodzi", no to ja mówię, że mają być po 5 cm wpuszczone w ściane, a oni "będziemy musieli kuć" - to straszne. Kolejna mądrość Panów to spadek w kierunku pomieszczeni arzędu 2 cm - żeby woda spływała - tak "normy mówią". No to ich opier.. i zamontowali równo. Skąd się biorą tacy ludzie na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No własnie, jak dla mnie do białych okien raczej białe parapety, ale z czego...

Postformig, czy takie parapety są, tak jak piszą, trwałe i nie do zdarcia i porysowania? Czy są one lepsze niz te z PCV, co się lepiej prezentuje?

Z jakich jeszcze materiałów można uzyskac białe, proste parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

byłam u stolarza pytać o drewniany parapet ten pokazał mi jakiś jesden ale wyoblony z każdej strony

jak mu powiedziałam że chcę z kantami to popatrzył na mnie jak na wariatkę, że nikt tak nie robi

no nie wiem jest jakieś przeciw? ja nie lubię obłości

 

a tak btw, to czy cena 170 za 150x25 grubość 35mm za dąb jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...