Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?



Recommended Posts

My ten "parapet" przy balkonie mamy ponad 10 cm nad podłogą. Wyłożony jest płytkami gresowymi (Woodentic), bo kolorystycznie pasował do desek, które mamy w salonie. Ktoś kto nie wie, że to płytki myśli, że to deski :wink:

Niestety nie mam lepszego zdjęcia.

http://img33.imageshack.us/i/dsc04689c.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jareko napisał

Parapety z drewna jak i z kamienia wszelkiej masci - tez najbezpieczniej montować na piane

Parapety kamienne najbezpieczniej zamontować na sztywnym podparciu - szczególnie jak się ma grubą żonę która często pierze firanki (i wchodzi na parapet przy ich zawieszaniu).

To że Pan Jareko (NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!) tak robi swoim klientom, to nie znaczy że to najlepsze rozwiązanie. Kamień jest twardy, ale kruchy bardziej niż szkło.

2,5 metrowe marmurowe parapety też Pan montuje na pianę? Gratuluję odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panfotograf - polemizować trudno słysząc że kamień jest bardziej kruchy od szkła. Tak montuję, tak montuję od wielu wielu lat u różnych klientów, także takich co ważą więcej od innych i firany z parapetu zawieszają, także w lokalach użytkowych gdzie nikt o cudzą własność nie dba i jakoś reklamacji nie mam, a że firma istnieje ciągle w jednym miejscu od 10 lat to namierzyć mnie nie trudno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizować trudno słysząc że kamień jest bardziej kruchy od szkła
A widziałeś kiedyś taflę kamienia 3 mm grubości? Nie widziałeś bo granit czy marmur jest tak kruchy że nikt jej nie zrobi i nie użyje bo zaraz by się rozpadła.

Montując 2,5 metrowy parapet na pianę ile lat gwarancji na piśmie dajesz? 10? 20? No widzisz, ja zamontowałem swoje (kamienne) parapety na zaprawę cementową i wiem że za 30-40 lat wszystkie będą całe i na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... można je przykleić taśmą klejącą (jeśli ktoś bardzo chce!)

Piana służy jako izolator termiczny. Nie jest ani klejem ani sztywnym podkładem pod kruchy kamień.

To że wielu wykonawców robi byle jak i niezgodnie z technologią, (a do tego radzą innym) to nie znaczy że maja rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ja NIE polecam gotowych parapetów z marketu (laminat z taka chropowata powierzchnia). Jak się zanieczyszczenia w nie dostaną to niestety w ruch idą cify i inne takie, bo sama ściereczka i woda nie wystarczą.

Pewnie, że najlepsze są drewniane, kamienne....ale jak sie nie ma co sie lubi.......

Inne (także marketowe), ale o gładkiej powierzchni sa w miarę ok. Do białych okien dobrała takze białe parapety i powiedzmy że wygląda ok......choc dalej marzę o drewnianych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z uwagi na osobiste doświadczenia drewna na parapety nie polecam... choć uważam, że wyglądają bardzo ładnie. U mnie niestety trochę popękały i powypaczały się, ale duże prawdopodobieństwo, że jest to też kwestia wykonania. Poza tym drewniane parapety niekoniecznie pasują do każdego wnętrza. Teraz robimy parapety wewnętrzne z marmuru, zewnętrzne z granitu. Wybór jest ogromny, a kamień pasuje do większości wnętrz, do tego jak mało który materiał jest trwały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko drewno - ładny widok i przytulny klimat.. No ale wiadomo to kwestia gustu i drewno musi być porządne, żeby się nie wypaczało od ciepła.

Teściowie z kolei mają wszędzie kamienne - łatwiejsze do sprzątania, ale we mnie budzą raczej poczucie surowości i takiego chłodu / zimna we wnętrzu...

Ostatnio znajomi, którzy mają kamienne (granitowe) chcąc "ocieplić" / "uprzytulnić" swoje wnętrze okleili ten granit drewnopodobną okleiną - z daleka (a nawet i z bliska) nie rzuca się w oczy, a wygląda jak drewno :) Jak widać potrzeba matką wynalazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...