Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, pomóżcie bo wydaje mi się, że grzejnik na zdjęciu nie spełnia swojego zadania. Moim zdanie parapet nie powinien zasłaniać całego grzejnika tym bardziej, że obok ( 10 cm.) jest narożnik. Uciąć ( zaznaczone flamastrem) to żaden kłopot, gorzej z obsadzeniem ale dam radę, tylko czy ja dobrze kombinuję ?

 

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/tengrzejnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew, kilka zdjęć od przodu jest tutaj http://foto.onet.pl/c6bk,x45t48egx0wr,da81f,u.html#da81f.

Zwężając parapet, który jest za firanką bez zasłon poprawi się cyrkulacja powietrza i zwiększyła by się przestrzeń " łącząca'' ciepłe powietrze z wpadającym przez okno zimnym. Narożnika nie mogę przesunąć bo zrobiłem półkę za narożnikiem ( zdjęcia) i dlatego kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że przy węższym parapecie (nie przykrywającym grzejnika) pokój szybciej i lepiej sie nagrzeje. tego typu grzejniki ogrzewaja powietrze, pobierają od spodu zimne i wydmuchują górą ciepłe - lepiej im chyba ułatwić tą droge. Ja dałam u siebie celowo takie wąziutkie i nie myslę że wyglądają gorzej niz taka wielka czapa.

ze strony purmo

purmo_plan..jpg

u mnie w domu

P1090578..JPG

P1090584..jpg

Edytowane przez Inka 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że przy węższym parapecie (nie przykrywającym grzejnika) pokój szybciej i lepiej sie nagrzeje. tego typu grzejniki ogrzewaja powietrze, pobierają od spodu zimne i wydmuchują górą ciepłe - lepiej im chyba ułatwić tą droge. Ja dałam u siebie celowo takie wąziutkie i nie myslę że wyglądają gorzej niz taka wielka czapa.

Jakiego typu grzejniki? Co za bzdura, taki sam mam w domu. I działa dokładnie tak jak każdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu grzejniki? Co za bzdura, taki sam mam w domu. I działa dokładnie tak jak każdy:)

Napewno nie działa tak jak dawniej żeliwne - które się tak przykrywało parapetami.

 

"Efektywność ogrzewania zależy przede wszystkim od sposobu przekazywania ciepła przez grzejnik – przez konwekcję lub promieniowanie, z których jeden dominuje zawsze w określonym typie grzejników."

 

Promieniowanie – czyli emisja fal elektromagnetycznych zapewnia równomierne rozchodzenie się ciepła w kierunku prostopadłym do płaszczyzny grzejnika.

Grzejnik oddający ciepło przez promieniowanie nie ogrzewa powietrza, lecz powierzchnie ścian i mebli.

raport_grzejniki&#.jpg

 

 

Konwekcja polega na ogrzewaniu powietrza opływającego grzejnik. Ogrzane (lżejsze) powietrze uchodzi ku górze, a na jego miejsce napływa chłodniejsze, ogrzewa się, po czym znowu unosi i tak dalej. W pomieszczeniu najcieplej jest więc pod sufitem, przy podłodze zaś – o kilka stopni chłodniej. (o tego typu grzejnikach pisałam w poprzednim poście)

raport_grzejniki&#.jpg

 

więcej tutaj http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7258/Itemid,39/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak ktoś wcześniej napisał każdy "grzejnik z kratką" jest grzejnikiem konwekcyjnym. Ogrzewa na zasadzie przepływu powietrza. Każde ograniczenie zmniejsza jego wydajność.

 

Skrócenie parapetu to raczej oczywistość dla takiego rodzaju grzejnika. U mnie parapety wystają na 2 cm. Tylko tutaj i tak masz obniżoną sprawność grzejnika bo nie powinien też być zastawiony dopływ powietrza. Skrócenie parapetu to jedno a odsunięcie narożnika to drugie co musisz zrobić.

 

Ja tylko bym się zastanawiał czy tak go ścinać jak wisi i jest namalowane flamastrem. Wolałbym go zdemontować i ściąć "od strony okna".

 

 

PS a ten subwofer za narożnikiem to nie jest czasem aktywny? Elektronika to tak za bardzo też nie lubi się grzać ;-)

Edytowane przez crab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie parapetu to jedno a odsunięcie narożnika to drugie co musisz zrobić.
Dokładnie. Ja mam w jednym małym pokoju tymczasowo postawione pod oknem łózko. To łóżko obrócone jest równolegle wezgłowiem do grzejnika, a to wezgłowie jest "pełne" takie jak tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69849849 . Blat tego wezgłowia dochodzi do podłogi i blokuje tą cyrkulacje powietrza.

Pokój jest mały, jedno okno, grzejnik całkiem duży a nigdy nie było w nim tak ciepło jak w innym, nawet większym pokoju. Nie mogę sie doczekać kiedy wyniosę to łóżko do właściwej sypialni. U Ciebie chociaż ten narożnik ma jakieś nóżki -nie bedzie tak źle jak u mnie, ale na pewno byłby wydajniejszy jak byłby niezasłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady.

Mi też wydaje się, że ogranicza się przepływ powietrza zasłaniając grzejnik. Natomiast głośnik basowy wspomaga jeszcze ruch powietrza.

Teoria to jedno ale przejdźmy do praktyki.

Zrobiłem tak: zdemontowałem parapet ( zawsze zdążę uciąć), wstawiłem węższą deskę i odsunąłem trochę narożnik. Nie wygląda pięknie ale co się nie robi dla nauki.

A na koniec najgorszy wniosek - żadnych zmian nie zauważyłem ( czytaj odczułem)........... Oczywiście testuję, bo może trochę za małą temperaturę na piecu ustawiłem ( temp. zasilania ok.40 stopni). Teraz ustawiłem 45 stopni temperaturę zasilania ( termostat z grzejnika zdjąłem), przepływ przez grzejnik ustawiony na N (max)

 

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/DSC05904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie,

Mam w mieszkaniu szare brzydkie parapety. Ze względów finansowych nie jestem w stanie wymienić całkowicie. W związku z powyższym wymyśliłam tańszą wersje w postaci nakładek. Mam pytanie: czy ktoś wypróbował coś takiego u siebie w domu? Czy montowaliście samodzielnie czy za pomocą fachowca? Z gory dziękuję za odpowiedzi porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...