Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?  

203 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?



Recommended Posts

Witam,

mam wielką prośbę, może ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak w końcu powinny być zamontowane parapety wewnętrzne?? Generalnie są dwie teorie montażu:

* parapet w pełni przykrywa grzejnik

* parapet przykrywa grzejnik do połowy

 

Jak naprawdę powinno to wyglądać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 558
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobre pytanie - tylko odpowiedzi, takiej na 100% nie ma. jak pytałam moich majstów to każdy mówił co innego i każdy miał w pewnym sensie rację, więc zrobiłam tak jak mi pasowało.

Co do drewna litego, to warunki przy oknie (skoki temperatury, wilgotności chyba też) powodują, że drewno pracuje- a grube lite drewno tego nie lubi- chyba, że jest to jakiś mało "pracowity" gatunek lub jakoś specjalnie cięta deska- ale w tym względzie wszyscy byli zgodni - odradzali mi litą dechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parapet wystaje ok. 3-4 cm.

 

Mam też inne pytanie odnośnie parapetów (nie chciałąm już zakłądać nowego wątku, więc może tu mi pomożecie - sorry gościu, mam nadzieję, że wybaczysz). Kupiliśmy mieszkanie już z wstawionymi oknami pcv i parapetami też pcv. Na ścianach regipsy. Problem polega na tym, że strasznie ciągnie od parapetu. Podejżewamy, że to wina montażu (za mało pianki???) Dodam, ze mieszkanie jest w budynku z roku 1920, więc pewnie z cegły (ale obok jest też kilka domów z kamienia) Słuchajcie, czy coś da np. wycięcie regipsu pod parapetem i ewentualnie nawalenie tam pianki? Co radzicie?

Dzięki za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pierwotnie nisze na kaloryfery z parapetami o szer 30-40 cm - lite drewno, które się przez kilkadziesiąt lat nie odkształciło...

Wkrótce będzie u mnie instalowane nowe ogrzewanie i na jego potrzeby szef "ogrzewaczy" polecił mi zamurować stare nisze - bo, jak już ktoś powyżej napisał, trzeba by wtedy przewymiarować bardziej grzejniki i współcześnie nisze nie są potrzebne. Stąd po zamurowaniu nisz parapety będą wystawać ok. 3-4 cm ponad nowymi grzejnikami...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerrystp

Witam

Mam zamiar wysunąć parapety ok 4 cm ze ściany, ale mam inny problem - jak głęboko wciąć się w ścianę po bokach i czy wyciąć w ścianie miejsce na parapet czy dociąć parapet (płyta wiórowa) żeby był trochę szerszy jak szerokość otworu na okno

Pozdrawiam :roll:

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są dwie teorie montażu:

* parapet w pełni przykrywa grzejnik

* parapet przykrywa grzejnik do połowy

 

Jak naprawdę powinno to wyglądać :o

 

- parapet przykrywa grzejnik do połowy

 

mam inny problem - jak głęboko wciąć się w ścianę po bokach i czy wyciąć w ścianie miejsce na parapet czy dociąć parapet (płyta wiórowa) żeby był trochę szerszy jak szerokość otworu na okno

Jerry

 

- wciąc w ściane co najmniej grubośc tynku - proponuję 3 cm - parapetu nie docinaj

 

 

Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, tak właśnie zrobię.

Pozdrawiam :wink:

Jerry

 

 

:) myśle, ze masz racje Jerry :wink: pozdrówka

 

Witaj Curchillu! Jak miło, że się odezwałeś po latach. :lol: A masz może jakąś radę na moje parapetowe dolegliwości?

 

 

cała przyjemnosc po mojej stronie, Agnieszko :) ... lecz trudna rada - dół okna to najzimnieszy punkt mieszkania a regipsy tworza coś w rodzaju komina ...

uszczekniając tam to zimne powietrze gdzieś w mieszkaniu wyleci ... pod oknem trzeba przewymiarowac grzejnik a regips rozszelnic gdzies pod sufitem ... tak mysle ...

 

dziekuje za miłe słowa

 

Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...