Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pierwszy raz się z tym zetknąłem, wrzuciłem w google i... nie jestem zadowolony z jakości informacji. strony angielskie to "mowa-trawa", co klikniesz jakiś topic, to nowe okno się twiera. strona, którą podajesz to wogóle bieda z nędzą. najśmieszniejsze są opinie użytkowników, bez nazwisk, dat, miejsc... generalnie cała informacja jest totalnie niewiarygodna. oczywiście żadnych cenników...

Do tego jakość graficzna wykresów, przecież nawet nie widać co to za wielkości i jednostki są tam przedstawiane.

Jedna uwaga: skoro to coś jest już od ok.5 lat dostępne na rynku (wynika z jednej z "opinii" klienta), to dlaczego o tym nie słyszać? Albo jakość kit, albo cena kosmiczna (tak jak technologia)

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-539988
Udostępnij na innych stronach

mnie na tą technologię zwrócił uwagę właściciel firmy budowlanej - podobno zastosował to już na kilku budynkach i jest super.... ale szukam kogoś kto mieszka w takim budynku... też się zastanawiam czy coś nie jest na rzeczy - bo niby efekt super, koszty też podobno znacznie niższe niż ocieplanie metodą tradycyjną... więc czemu to tak mało popularne?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-540000
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ,że horrendalnie drogie ale jeśli wykonawca się nie pilnuje to występuję defekty ,które nie powinny mieć miejsca - pęknięcia, złuszczenia itp. Kiedyś sprawdzałęm dane to warstwa farby miały być porównywalna do gr. 4cm styropianu co w warunkach polskich jest wysoce niewystarczające.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-540011
Udostępnij na innych stronach

już mi się nie chce szukać z powrotem ale godzinę temu na którejś z anglojęzycznych stron thermo-shielda podany był okres efektywności powłoki na elewacji zewn. - min. 2lata. Sorry, ale niechby było nawet 5 lat, to i tak jest to śmieszny okres, bo niby miałbym po tym okresie znowu rozstawiać rusztowanie na cały dom i nanosić to od nowa?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-540041
Udostępnij na innych stronach

Mam ocieplony budynek tą farbą już 3 lata. Można wykonać malowanie samemu ale mi wykonała firma, która elewacje zabytkowych domów ocieplała w niemczech przez siedem lat. Gwarancja jest na dziesięć lat. Jka na razie jest odczuwalnie cieple, latem mury nie nagrzewają się- dzięki mikrogranulkom ceramicznym. We wrześniu po tym skonsultowaniu ze mną wykonała prace na swoim budynku moja koleżanka (zmniejszyła zużycie gazu) a ja jeszcze żyje. Technologia polecana tam gdzie nie można zmieniać "kształtu budynku" na pewno plus, że bez trudu można wykonać samemu nakładanie farby. Kolega po nałożeniu styropianu nie może wyplenić myszy- tu jest z tym spokój. Jak na razie farba nie zmienia koloru. W czasie deszczu woda spływa po murze nie wsiąka w beton komórkowy.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-540461
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli nie śpieszysz się z położeniem thermo-shieldu u siebie to w tym roku będzie do oglądnięcia realizowana tą metodą duża inwestycja w samym centrum Katowic (klika tysięcy m2 elewacji). Masz blisko.

Przy okazji możesz się załapać na "trafienie" na dużą i dobrą firmę, która tego typu realizacje już robiła i właśnie będzie to robić. Często jestem u nich podwykonawcą i swego rodzaju "doradcą technicznym" w zakresie swojej branży (osobiście nie znam się na ww. technologii docieplania i wykonywania elewacji i nie mam z nią nic wspólnego).

Jak jesteś zainteresowana, to pisz na priva.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-540879
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kiedyś miałem dostęp do informacji z badań Thermo-shield w Niemczech było to około 1998/99 roku kiedy Thrmo-Shield wchodził na rynek niemiecki.Niezależny instytut badań materiałów budowlanych bodajże Frauenhoffera w Berlinie stwierdził jednoznacznie - wyrób faktycznie daje barierę cieplną ,ze względu na swoją techologię - ale uwaga ! w żaden sposób nie porównywalną z 10 cm styropianu. Kto chce wierzyć niech wierzy ,kto nie chce nie musi

 

Pozdr.

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-556193
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

To pic na wodę.

W Niemczech Thermoshield przegrał procesy sądowe i ma zakaz twierdzenia, że odpowiada to ociepleniu na budynkach.

 

To ma szanse działać, ale w warunkach Kaliforni - gdzie w budynku o odwróconym układzie fizyki budowli - ciepło za zewnątrz, zimno w środku, chroni przed napływem ciepła i nagrzewniem jego. jako ocieplenie przy odwrotnym układzie temperatur - zdecydowanie nie.

 

W żadnych wyjaśnieniach nie jest jednoznacznie podane jakie parametry powodują tę ochronę - czy przewodzenie, czy promieniowanie , czy konwekcja.

 

W materiałów technicznych sączy się wyłącznie marketing, a nic o fizyce.

Zakład Fizyki Budowli Instytutu Techniki Budowlanej stwiedził w badaniach, że Thermoshield jako ocieplenie nie działa.

 

Aprobata techniczna dopuszcza stosowanie tego jako farbę - nic nie ma mowy o ociepleniu.

 

Tylko dlaczego taka droga farba ???

 

Przed zakupem - kosmicznie wystudzić głowę.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/28991-technologia-termo-shield/#findComment-701226
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...