Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna w nowym domu - prosze o rady.


Recommended Posts

Zaaaraaaz... jak pies wróci z "obchodu" to ma mieć ciepło w budzie! Może zbliżeniowy - jak pies podchodzi do budy, to grzanie pełną mocą (może jakiś promiennik), po czym przechodzimy w tryb "łagodnego dogrzewania" (TradeMark) :wink: :wink: :wink:

 

No to koniecznie musi być nadajnik do zbliżeniówki na obroży u psa, bo inaczej każdy sierściuch

przechodzący koło budy będzie wyzwalał grzanie - i jest szansa, że lokum psa zostanie zajęte,

przez nowego zwabionego ciepełkiem lokatora, a nasz pies stanie się bezdomny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kable antenowe satelitarny + normalny do salonu i sypialni

 

A czemu 2 kable? W efekcie rośnie Ci zużycie. Ja jestem właśnie w trakcie robienia instalacji. Na górze skrzynak (w niej krosownica do telefonu i komputera, do tego multiswitch do TV - wrzucam do niego antenę TV, radiową i satelitę. Z tego wychodzi po jednym kablu do każdej puszki. Zastanawiam się tylko czy zrobić z 4 czy 8 wyjściami? 4 dadzą mi sygnał u dzieci, w salonie i sypialni, ale co zrobić z gośćmi? Co prawda nie przewiduję takiej ilości telewizorów, ale lepiej być przygotowanym na wszystko. Na końcach jedno gniazdo z 3 wyjściami.

 

A tak na marginesie - ile płaciliście za kabel antenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich udogodnieniach przyszedł czas na kupno nowego psa bo wątpię żeby naszemu pupilowi chciałby się wypełznąć co by pokazać parę zębów na nieproszonego gościa :lol:

 

Mam dziś dobry humor - rozpocząłem sezon 2005 ! :D więc pociagnę temat tego psa - do budy trzeba by dociągnąć kable z monitoringu czyli - kamery z posesji i z ulicy, czujki ruch z domu, czujki z okien, z ogrodzenia. W budzie kilka monitorów i alarm dźwiękowy do tego mikrofon i system nagłaśniający na posesji i w domu by uzystać interakcję psa na sygnały docierające do budy. By ułątwić pupilowi i stróżowi w jednym życie proponuję kuwetkę połączoną z automatyką opróżniania jej i miskę podłączoną do internetu - jak będzie pusta to sama zamówi z pobliskiego sklepu najodpowiedniejsze jedzenie. A i bym zapomniał - przydałą by się jakaś opcja do monitorowania funkcji życiowych psa - bo przy takim układzie nigdy się nie dowiemy czy on jeszcze żyje, no chyba, że będziemy analizować rachunki za dostawy żarcia dla psa :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu 2 kable? W efekcie rośnie Ci zużycie. Ja jestem właśnie w trakcie robienia instalacji. Na górze skrzynak (w niej krosownica do telefonu i komputera, do tego multiswitch do TV - wrzucam do niego antenę TV, radiową i satelitę. Z tego wychodzi po jednym kablu do każdej puszki.

 

No dobra - a przez tego multiswicha sygnał z konwertera tvsat też przechodzi?

Tak żebym sobie mógł tuner tvsat postawić w którym chcę pokoju. - Jeśli to zadziała

to faktycznie skórka warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a przez tego multiswicha sygnał z konwertera tvsat też przechodzi?

Tak żebym sobie mógł tuner tvsat postawić w którym chcę pokoju. - Jeśli to zadziała

to faktycznie skórka warta wyprawki.

 

Ja chcę zrobić coś podobnego do tego:

http://www.dipol.com.pl/schemat03.htm

Tuner możesz postawić gdzie chcesz, nawet kilka na raz. Są switche na 8 wyjść, są też na wejścia z 2 satelitów - jak kto lubi. Policz i pomyśl co chcesz uzyskać. Można też je blokowo rozbudowywać. Ja na razie kładę kable w każde potencjalne miejsce. co będzie to życie pokaże. Może skończę tylko na jednym TV w domu? Ale za to mam możliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...