Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo mi się podoba. Jest funkcjonalny, powiedziałabym, że taki "dla mnie".

parter

-garderoba przy wejściu, -duży, przestrzenny salon, -pokój na dole np. kiedyś dla rodziców, -schodki do salonu (uwielbiam), -wszelkie schowki typu kotłownia, pom. gosp., -wejście do garażu z domu

jedyny minus to brak spiżarni przy kuchni, no.... i może trochę dziwne miejsce na kominek

piętro

-garderoby, stryszek - przydatne schowki, -łazienka w sypilni rodziców super

minus to może troszkę za małe sypialnie dla dzieci????

REASUMUJĄC bardzo mi się podoba ten domek. Wygląd zewnętrzny również ok.

Pozdrawiam Ania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny domek. Tylko trzeba przemyśleć, czy salon z jadalnią jako jedno pomieszczenie to dobre wyjście. Można pomyśleć o zmniejszeniu/zlikwidowaniu pokoju na dole kosztem powiększenia części salonowo-jadalnej, 34m przy umeblowanym wnętrzu to wcale nie tak wiele, wbrew pozorom, tym bardziej, że usytuowanie kominka przy stole do jedzenia a z daleka od części wypoczynkowej nie wydaje mi się za udane. Kominek bym zdecydowanie przeniosła. A obniżony o kilka stopni salon jest cacy. Też tak mam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam serdecznie!

Chciałem zapytać o opinie na temat projektu APS 136 z Archi-Projektu.

http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=133

 

Co o nim myślicie?

Czy ktoś już go kupił (może zbudował? choć jest tam w dziale nowości :) )

Czy ten dom będzie bardzo kosztowny czy raczej można go uznać za w miare tani (czyli do zbudowania poniżej 300'000zl)?

Wszelkie uwagi mile widziane.

Mi osobiście projekt sie bardzo podoba - po dodaniu kolumienek przy wejściu i wykuszu z jadalni. I jeszcze mała przeróbka z kominkiem - miejsce może być tylko dodałbym komin pod kątem prostym do obecnej lokalizacji (od strony holu) i zrobił w ten sposób taki "kącik kominkowy" :D

 

Pozdrawiam wszystkich!

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zmieniłem projekt, będzie jednak APS-101. Ale jeżeli kogoś zainteresuje to dowiedziałem się od Archi-Projektu że wg sporządzonego przez nich kosztorysu stan surowy APS-136 ma kosztować jakieś 150-160 tyś. zł (a całośc szacowana jest na jakieś 360 tyś. zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 4 months później...
Jak postępy w budowie?

Jakie przewidujecie koszty budowy?

 

Też się noszę z zamiarem budowy tego domu.

Jego rozkład pomieszczeń i wygląd wydają mi się idealne.

 

Andrzej

 

Hej,

 

u mnie stan surowy bez dachu niestety. Dach startuje dzisiaj.

Jeżeli ktoś ma siłę może przeglądnąć moje http://ozimek.eu/categories.php?cat_id=71 tylko że trochę tego jest. Co do kosztów to trochę ciężko jest sie na ten temat wypowiadać. U mnie taki stan z dachem (dachówka cementowa Braas, ściany Porotherm 25, bez okien), kosztować mnie będzie prawdopodobnie ok 140 tys. Mogę zwrócić uwagę tylko na to co ja nie zauważyłem, dach ma konstrukcję drewnioną, ale są tam 2 ramy stalowe wzmacniające, ponad tonę stali. Teraz zastanawiałbym się czy podczas adaptacji tego jakoś nie zmienić ...

 

Dla nas też wydaje się prawie idealny, w sumei dla nas wydawał sie troszkę za duży, ale zobaczymy ..

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy APS 136. Ja obecnie jestem na etapie deskowania dachu. Mamy wersję z garażem 2-stanowiskowym. Za stan surowy /dach odeskowany z papą/, porotherm 25, taras, schody zewnętrzne, ścianki działowe, komin obłożony klinkierem, z moim wykonawcą podpisałem umowę na 130 tys. złotych. Co do konstrukcji stalowej dachu. Jest ona dobrze zaznaczona w projekcie, tak więc nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Fakt, że dach jest droższy, ale rezygnowanie z niej -jest to możliwe,- ale może osłabić sztywność dachu i może spwowodwać, iż w środku pokoju trzeba będzie umieścić słupek drewniany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...