Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem. Czyli niwelujesz różnicę z 45 na 30 cm - ale czy na całej przestrzeni parteru czy tylko w salonie /tak jak to jest w APS 119/. Dobrze to wszystko przemyśl, my mamy wysokość 270 cm i pomieszczenia na parterze oddają wrażenie dużej przestrzeni, tym bardziej, że salon połączyliśmy z pokojem. Sądzę, że warto by zrobić jakąś wizualizację - zobaczyć jak to będzie wyglądało z drzwiami, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

jestem nowa w tej ,, branży,,budownictwa i potrzebuje pomocy od was juz osob doswiadczonych. Mam zamiar budowac dom APS136 , nie mam jeszcze kupionego projektu ale bardzo intensywnie myslę nad tym czy ktos moze doradzic mi i ocenić ten projekt pod względem materiałów czyli finansowym i funkjonalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Jestem na etapie stawiania kominów. Wybrałem Schiedla.

 

Podzielcie się informacją, czy podczas Waszych budów nie było problemów z odprowadzeniem spalin z pieca do kanału spalinowego?

Jak rozwiązaliście problem przejścia rury odprowadzającej spaliny z kotłowni do pomieszczenia WC?

Rozumiem, że kratka wentylacyjna w kotłowni jest umieszczona nad rurą spalinową? Taką usłyszałem radę od hydraulika, który ma u mnie montować piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak - rondo plus + wentylacja wstawione tak że komin spalinowy jest od strony kotłowni, w łazience jest już wentylacja kotłowni + dołożony dodatkowy kanał wentylacyjny dla łazienki. wentylację podłączyłem kształtkami PVC z kotłownią. Kominiarz pomarudził trochę na plastik i tyle.

 

http://www.empikfoto.pl/albumy25/192010/404454/previews/16945709_dsc00409_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENE-ENES

Dzięki za odpowiedź :D

To po pierwsze.

 

O tym żeby podłączyć komin spalinowy od strony kotłowni też myślałem, ale okazuje się, że w łazience komin nie jest dosunięty do samej ściany. Gdyby było inaczej komin kolidowałby z krokwią koszową.

 

Czy możesz sprecyzować jak podłączyłeś rurę spalinową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Hej

Pytałem ale nie bardzo chcieli mi pomóc. Powiedzieli że maja tylko adresy inwestorów a te przeważnie róznia się od adresów pod którymi budowane są nowe domy.

Pozdrawiam

 

No właśnie, ja otrzymałem telefon do "inwestora". Zadzwonilem do niego, zapytałem się czy mógłbym zobaczyć jego budowę, umówiliśmy się na jego budowie, wszysto mi pokazał i udzielił kilku cennych rad - abym nie popełnił kilku błędów czy też wiedział jak pewne niedociągniecia projektowe pokonać.

Czasami jestem w Lublinie i okolicach i zdaję mi się, że jadąc z Lublina do Konopnicy /przed kościłołe i skrętem na Motycz/ po lewej stronie stoi APS 119- projekt na bazie 136 /lub też odwrotnie/.

Jeśli nie uda Ci się zobaczyć 136 zapraszam do Trójmiasta - est tu kilka 136 i 119 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dwóch moich sąsiadów z jednej strony wzdłuż dłuższego boku działki maja właśnie APS'y 119. Podoba mi się tez ten projekt ale lekką przesadą byłoby zbudowanie trzeciej 119 w jednym miejscu. Aczkolwiek 136 na pierwszy rzut oka po dodaniu kolumn przy wejsciu staje sie praktycznie nie do odróznienia od 119 dla kogoś kto pierwszy raz widzi te projekty. Dziś wybieram się do projektanta w celu omówienia przeróbek. Zastanawiam się nad przeniesieniem kotłowni do pom. gosp. które jest w garażu (w przypadku opcji ogrzewania domu miałem/węglem), przerobienia tak łazienki na dole aby miała okno i była większa, wejście do garażu właśnie obok łazienki a w nim pralnia. To taki amerykański standart który chcemy mieć w Polsce:). Miejsce pod schodami na góre ma być zamknięte tak aby tworzyło coś w rodzaju małego schowka ewentualnie miejsce na odkurzacz centralny, wejście będzie od garażu tylko. Aha i w kuchni podstawowy temat "the pantry" choćby mała ale musi być spiżarka (wlicza sie to też do standartu amerykańskiego). Na górze też pare zmian, najważniejsza to likwidacja jednej łazienki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...