Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOM PIĘTROWY - wątek o zaletach i wadach takich domów, polecane projekty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oczywiscie, ze wiem... biura które sprzedają tanio projekty gotowe liczą na dużą ich sprzedaż... a wiekszosc ludzi buduje albo parterówkę, albo ew. z poddaszem użytkowym... więc domów, które się nie sprzedadzą w setkach egzemplarzy, po prostu sie nie robi do katalogów, albo robi się ich niewiele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zobacz sobie projekty w pracowni apa-domy (jakoś mnie ostatnio na nią naleciało ;-))

http://www.apa-domy.com.pl

Zwłaszcza o wnętrzach w projekcie "amigo" trudno powiedzieć, że są "nijakie takie"

Co do przyczyn - są to zwykle domy o bardzo dużej powierzchni - trudno znaleźć coś piętrowego poniżej 200m. A obecnie "trendy" są domy o ok 150m powierzchni

Sama zastanawiałam się nad piętrowym

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...
Czytam czytam forum i nie moge znalesc wielbicieli domow pietrowych, wiec zakladam ten watek dla ludzi ktorzy nie dostrzegaja urokow poddasz uzytkowych (skosy -brrrr) i nie maja duuuzej dzialki dla parterowki o pow. ok 150-160 m +garaz. Czy normalny dom pietrowy to jakis rarytas? Mam nadzieje ze nie. Dla poszukujacych projektow (jezeli sie znajda) podam linki do pracowni/projektow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję, że oprócz nas jest jeszcze na forum kilka osób, które jakoś nie mogą sie przekonać do poddaszy użytkowych i okien połaciowych. Również szukałem na forum tematyki i jedyne co byłoby zbliżone tematyką to http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22736&postdays=0&postorder=asc&highlight=architektura+nowoczesna&start=0 . Ale przecież domy piętrowe to nie tylko domy nowoczesne z płaskim dachem ale też takie które mają dach lekko spadzisty i najnormalniejsze pełnowymiarowe piętro. Zastanawiałem się jakie zalety ma poddasze z dużym skosem i dlaczego znakomita większość projektów katalogowych przedstawia dachy o nachyleniu 40 stopni i większym a brakuje projektów alternatywnych o podobnym rozkładzie pomieszczeń a tylko ze zmienionym dachem. Ja optuję za dachem o nachyleniu ok 15 stoni (max 35 stopni ) ale z pełnym piętrem i takich projektów szukałem - znalazłem niewiele - ale może jak znajdzie sie jeszcze ktoś kto szuka to cos ciekawego się ujawni. Jesli macie linki do pietrowych domów to ten wątek jest odpowiednim miejscem na ich ekcponowanie. No i może ktoś napisze jakie zalety ma poddasze użytkowe skośne w porównaniu z pełnym pietrem ? A może to producenci okien połaciowych doprowadzili do boomu na poddasza ze skośnymi dachami ? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A może to producenci okien połaciowych doprowadzili do boomu na poddasza ze skośnymi dachami ?

teoria spisku ma sie dobrze... :)

może wytłumaczę po prostu dlaczego domów z uzytkowym poddaszem jest najwięcej... działa tutaj rynek - domy katalogowe sa robione jako masówka - czym więcej ich się sprzeda, tym więcej zarobi biuro. NIc na to nie poradzimy, ze w polskim społeczeństwie dom ze skosnym czerwonym dachem jest uwazany za wzór. Oczywiscie ze poddasza są nieustawne, ale co z tego, jesli takie piekne??:)

drugi czynnik to coraz częstsze zapisy w planach - dach czerospadowy lub dwuspadowy + zadana wysokosc kondygnacji - jedynym rozwiązaniem na taki zapis jest dom z uzytkowym poddaszem.

więc w katalogach większosc projektów wlasnie takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też jestem tą "dziwaczką", która nie lubi skośnych ścian. I "znielubiłam" po pobycie u znajomych, którzy właśnie takie domy pobudowali. Ponieważ moja działka nie pozwalała na wybudowanie parterówki, postanowiłam wybudować dom piętrowy.

Przyznam, że w przedziale wielkości domów, które mi odpowiadały, nie było z czym poszaleć, ale wybrałam LMP 27 z pracowni Lipińskich: http://www.ciepledomy.pl/13123.xml?page=1

 

Teraz po prawie roku mieszkania, mogę stwierdzić, że był to dobry wybór, oczywiście zrobiliśmy kilka przeróbek, garaż zamiast wiaty, taras nad tymże garażem i kilka innych "kosmetyków". Ale jestem zadowolona, że w każdym miejscu pokoju na piętrze mogę stanąć, nie zastanawiając się, czy uderzę czołem w sufit :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW Gemini, gratulacje!

Dla nas troche zaduzy (3 os), ale ten projekt bardzo i to bardzo mi sie podoba.

Jolana: schody w domu: czy nie jest to uciazliwe? Nigdy nie mieszkalismy 'ze schodami', mamy znajomych 'z poddaszem', na wszystkie sposoby przekonuja nas do parterowki wlasnie z powou schodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Bardzo podobają sie nam domy piętrowe, a projektów na lekarstwo. Najpiękniejszy Gemini, ale jest zdecydowanie za duży. Szukaliśmy domu o pow. ok 160 - 170 m2 z podwójnym garażem. Jest taki jeden projekt - ładny wewnątrz, ale z niefunkcjonalnym wnętrzem. Wymagałoby totalnego przeprojektowania. Proszę o radę - czy jest sens wykonywać tak duże zmiany? Potrzebne zmiany:

- wymiana schodów

- likwidacja stopnia w salonie

- potrzebna garderoba na dole i schowek przy kuchni

- pralnia na górze

- pokoje na górze potrzebne z garderobami i najlepiej jakaś rupieciarnia.

Czyli totalna demolka. I co Wy na to? A może jest jednak jakiś gotowy projekt z takim wnętrzem? Co wiele głów to nie jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...