Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOM PIĘTROWY - wątek o zaletach i wadach takich domów, polecane projekty


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...
A co sądzicie o tym:

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_dwukondygnacyjne/cyprys/default.asp?id=553 - 49k

Dla mnie to nr1 (z pewnymi zmianami). Widziałem podobne na etapie projektowanych nowoczesnych osiedli, jednak szukam jeszcze projektu domu podobnego do tego. Może ktoś widział?

 

Jak dla mnie klasyka gatunku :)

Troche maly garaz ale to sprawa indywidualna i zreszta latwo mozna powiekszyc.

Gora - super :) - tu nic bym nie zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż planuję powiększyć na 2 stanowiskowy, zrezygnować z obu balkonów i zamienić drzwi balkonowe na duże okno (pośrodku ściany), a tam gdzie okno w salonie-dać drzwi. No i w miejscu pokoju na dole byłaby kuchnia, tam gdzie kuchnia-jadalnia. Do reszty w zasadzie trudno się uczepić. Domek raczej nieduży, choć wyglada mi na jakiś drogi w budowie,no własnie-dwa pełne stropy, więcej ścian, ale dach prościutki. Jak taki dom miałby się do bardziej popularnych np z dachem czterospadowym i lukarnami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż planuję powiększyć na 2 stanowiskowy, zrezygnować z obu balkonów i zamienić drzwi balkonowe na duże okno (pośrodku ściany), a tam gdzie okno w salonie-dać drzwi. No i w miejscu pokoju na dole byłaby kuchnia, tam gdzie kuchnia-jadalnia. Do reszty w zasadzie trudno się uczepić. Domek raczej nieduży, choć wyglada mi na jakiś drogi w budowie,no własnie-dwa pełne stropy, więcej ścian, ale dach prościutki. Jak taki dom miałby się do bardziej popularnych np z dachem czterospadowym i lukarnami?

 

Stan surowy drozszy ale wykonczenie tansze. Mozna dyskutowac.

Za to brak skosow - bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałeś piętrusa, czy przymierzasz się do budowy?

Ja znowu wracam do swoich pierwszych wyborów. Teraz na topie mam:

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2784

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=2072

Oba wymagają pewnych zmian, gdyż ponoć nie ma projektu idealnego. Nie wiem co lepsze: mniejszy salon i pokój na parterze (stokrotka), czy większy salon,podcieniony tarasik, ale schody (po zamianie na kanciaste) w centralnym miejscu (majorka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowalem juz jednego pietrusa i w stanie surowym go sprzedalem :( .

Teraz na wiosne zaczynam znow :) . Tym razem bedzie to projekt indywidualny (jasne, ze tez pietrowy :) ) bo mam dosc mala dzialke i trzeba sie troche napocic :-? .

 

Schody krecone w srodku domu sa nie teges - jakos mi nie leza tez :-? .

Ale glownie to zalezy co potrzebujesz - czy jest Ci potrzebny dodatkowy pokoj na dole czy nie. Mysle, ze jako goscinny lub jakis gabinet moglby sie czasem przydac.

Oba projekty bardzo ladne sa tak czy inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Drugi budujesz dla siebie? Pewnie tak, bo projekt indywidualny.To prawda, mało jest ciekawych niewielkich (do 150m ) domów z piętrem (ale i mało też ich zwolenników). Takie domy pewnie nie są dośc popularne ze względu na wyższe koszty budowy. Ja wybudowałem dwuspadowca (bliźniak). Jest OK, ale dopiero po tych kilkunastu miesiącach mieszkania dostzrega się zalety i wady pewnych rozwiązań. Za jakiś czas zacznę wszystko od początku, więcej przemyślanych decyzji będzie na etapie wyboru projektu( stąd zainteresowanie domem bez skosów i veluxów.) Mam zamiar zbudować dom idealny dla mojej rodziny. Prosty w budowie i bardzo funkcjonalny. Na dzień dzisiejszy jest kilka projektów do wyboru. Majorka ma wszystko to czego potrzebuję, nie podoba mi się jedynie ta klatka schodowa na środku. Napewno zmiieniłbym ją na typową, zaletą takiego jej położenia jest zasłonięcie części salonu,nadania mu kształtu. Ze spraw konstrukcyjnych zastanawiam się nad stropami.Monolityczny (drogi) zamieniłbym na płyty żelbetowe ( w domu w którym mieszkam mam terivę), no i czy myśleć o drugim stropie drewnianym, całej gipsokartonerii, czy dać sobie spokój? Jak myślisz o ile droższy byłby z płyt żelbentowych od drewnianego z płytami gipsokart? Nie robiłem żadnych wycen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie, drugi tez buduje dla siebie. Musialem po prostu zmienic lokalizacje.

 

Mam swoja teorie nt. braku popularnosci domow pietrowych - jest to syndrom Fiata 126p :wink: - wszyscy chca teraz auta pieciodrzwiowe :lol: . Wiec skoro calkiem niedawno obowiazywaly niejako narzucone przez wladze "kostki" to teraz odreagowaniem sa domy z poddaszem uzytkowym. Oczywiscie te ostatnie sa malo funkcjonalne przez te skosy ale owczy ped ma swoje wymagania - na ten temat sie nie dyskutuje i juz :lol: . Hardcorowa odmiana tegoz pedu to dach kopertowy majacy okna polaciowe z kazdej strony :o - no ale jak ktos lubi patrzec w niebo :o :-? .

Jasne, ze w pokojach 30m2 skosy z jednej strony nie przeszkadzaja.

Jasne, ze w gorach skosy sa potrzebne.

Ale to wciaz nie tlumaczy pozostalych 70% budowanych malych domow ze skosami na rowninach.

 

Kiedy dwa lata temu murarz kalkulowal mi koszty budowy to wyszla wlasnie sprawa stropu. Wtedy po dokladnych analizach wyszlo, ze strop monolityczny bedzie zaledwie o 500zl tanszy od teriwy. Czyli w granicach bledu. Tylko tyle moge powiedziec o cenach.

Dodam, ze murarze wola teriwe bo latwiej i szybciej (a robota teraz droga) i ja bede wlasnie taki dawal ponownie. Czasami monolityczny jest konieczny, gdy nie ma wystarczajacego podparcia na dole ale w innych przypadkach przekonuje mnie teriwa takze za lepsza izolacje akustyczna. I wlasnie co do tej ostatniej cechy mialbym duze watpliwosci co do stropu drewnianego.

Poza tym nic wiecej nie wiem o stropie drewnianym ani takze o zelbetowym.

 

Ja tez lubie proste budowanie. Przychodzi ekipa, wylewa dwa stropy (lub 3 gdy jest piwnica) i czesc. Po takiej akcji wnetrza sa w stanie surowym gotowe. Oprocz instalacji zostaja zwykle tynki i podlogi a nie "gipsokartoneria" jak piszesz - czyli dodatkowy garnitur fachowcow - nowa zmienna wplywajaca na czas i zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bedziemy budowac dom pietrowy. Projekt bedzie indywidualny, ale bedzie to cos w tym stylu: http://www.willamagdalenka.com/oferta_W298.php

 

Ciekawych projektów domow pietrowych jest niestety mało, chyba wszystkie widziałam.

 

To dosyc duzy bedzie :)

Willamagdalenka jest urozmaicona.

Wyglada na to, ze jesli pietrowy to najlepiej indywidualny bo rzeczywiscie jest dosc maly wybor typowych - taki rynek :-?

Choc kolega Cezarr wynalazl kilka rodzynkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...