Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt kuchni


dimas

Recommended Posts

własnie otzrymałem orientacyjny projekt kuchni, czy moglibyscie mi podpowiedzieć co jest w nim praktycznego a co nie ??? oczywiscie waszym zdaniem co byscie zmienili a co dodali (miechodzi mi tutaj o kolor szafek) itp.. dzieki z góry

 

 

 

 

http://www.dimas.photosite.com/~photos/tn/533_1024.ts1108573634000.jpg

 

http://www.dimas.photosite.com/~photos/tn/535_1024.ts1108573812000.jpg

 

http://www.dimas.photosite.com/~photos/tn/534_1024.ts1108573750000.jpg

 

http://www.dimas.photosite.com/~photos/tn/536_1024.ts1108573908000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajny projekt :lol: :lol: :lol:

Ja bym wolała mieć zlewozmywak w lewym rogu okna. Blat do przygotowywania posiłków sąsiadowałby z kuchenką, a tak to musisz omijać zlew.

Ja jak np. coś kroję na desce, to wrzucam odrazu do garnka, który stoi na palniku. W tym rozwiązaniu musiałabym iść z tą deską do kuchenki.

 

 

Ile m2 ma Twoja kuchnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie i z Soniką i z Robertem.Projekt mi sie podoba i tak prawde powiedziawszy,patrząc na rozkład kuchni nie ma tam zbyt duzego pola manewru.Tylko dlaczego w lewym rogu okna zlewozmywak a nie centralnie pod oknem?Do pieca jest sporo miejsca więc jest wystarczająca ilośc blatu roboczego.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy "uładzic" częcś kuchni za lodówką:wprowadzic wąskie cargo-bardzo pakowne i nie zajmujące dużo miejsca,potem mikrofalówka i szafki. Z dolnych szafek wyrzucic przegrody na butelki-zupełnie nie spełniają swojej roli. Nie wiem po co tak dużo tych malutkich szufladek czy schowków? Miejsce nad mikrofalówką zabuduj wg własnego zdania. Zlew też bym przeniosła na lewą stronę, oprócz tego że wygodniej, lodówka zasłoni ci ewentualny bałagan w nim. Po prawej stronie od okapu proponuje powtórzyc układ szafek, które są pod oknem-zyskasz więcej schowków, a pozbędziesz się części otwartych półek do sprzątania :lol: . Mam w kuchni podobne 3 dekoracyjne półokrągłe półeczki jak Ty, są one jednak bardzo niskie, zastanów się czy nie lepiej zrobic 2 lub zostawic nawet sam dolny blat, wtedy można na nich postawic większe bardziej dekoracyjne rzeczy. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to uchwyty ujdą w tłoku, bo jak komu wygodnie, ale zgodzę się z Pollyann, pozbyłabym się tych topów nad szafkami, wprowadzają jakoś tak optycznie Chaos i bałagan, poza tym wydają mi się niepotrzebnym siedliskiem kurzu. Jeśli chodzi o zlew, to znowu: jak komu wygodniej, sama chcę mieć zlew blisko kuchenki bo np. jak smażę kotlety przygotowuję je na ociekaczu i nie muszę ich nieść z sypiącą się bułką tartą przez "pół" kuchni, tylko "ciach" i są na patelni (no wiem można też na talerzyku :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt :lol: :lol: :lol:

Ja bym wolała mieć zlewozmywak w lewym rogu okna. Blat do przygotowywania posiłków sąsiadowałby z kuchenką, a tak to musisz omijać zlew.

Ja jak np. coś kroję na desce, to wrzucam odrazu do garnka, który stoi na palniku. W tym rozwiązaniu musiałabym iść z tą deską do kuchenki.

 

 

Ile m2 ma Twoja kuchnia?

 

 

Sonika ma zdecydowanie rację. Mam podobny układ kuchni (nawet można powiedzieć taki sam) i zlewozmywak rzeczywiście mam w lewym rogu. Tak więc mam blat miedzy lodówką i zlewozmywakiem, co pozwala mi przygotować wstępnie produkty do mycia. Blat między zlewozmywakiem a kuchenką potrzebny jest do przygpotowania potraw, które są umyte i potrzebują dodatkowej obróbki typu krojenie.

 

Jeśli potrzebujesz, mogę przesłać Tobie zdjęcia mojej kuchni. Użytkuję ją już 4 lata i układu bym nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabna kuchenka, fajnie zaprojektowana, wcale nie uważam, że jest chaos. Zlew wg mnie nawet jest ok. Osobiście nie lubię metalowych rurek, tylko to bym usunęła, ale to kwestia gustu oczywiście.

Pozdrawiam i życzę wielu radości w pięknej kuchni.

 

PS. Na ile wycenili Ci ten projekt? Czy to będzie drewno czy mdf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia Z.

 

Jeśli potrzebujesz, mogę przesłać Tobie zdjęcia mojej kuchni. Użytkuję ją już 4 lata i układu bym nie zmieniła.

_________________

 

Wklej proszę zdjęcia tutaj. Wszyscy chętnie zobaczymy i może coś podpatrzymy.... :wink:

 

Proszę bardzo. Może komuś się przyda :D

http://www.ziombek.neostrada.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki mdf będą w kolorze wanilia-chrom i seledyn a uchwyty będą długie podłuzne o takich jak mówicie, kolor szafek i rodzaj uchwytów są tylko wstawione dla projektu. Podpowiadacie że zlew w lewej strony , hm w domu teraz mam z prawej i wydawało mi sie to wygodne bo jak gotuje makaron czy inne rzeczy czesto odstawiam garnek odrazu do zlewu. Aha ta kuchnia jest mała wszystko w zasiegu ręki więc wystarczy sie obrócic i jestem po drugiej strony szafek . Te malutkie szufladki chyba rzeczywiscie zamienimy na jedną podłużna długa . Dzieki za podpowiedzi !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Podpowiadacie że zlew w lewej strony , hm w domu teraz mam z prawej i wydawało mi sie to wygodne bo jak gotuje makaron czy inne rzeczy czesto odstawiam garnek odrazu do zlewu...

No właśnie Dimas, ja też wolę zlew przy kuchence, bo mi po prostu jest tak wygodnie, np. kiedy odcedzam ziemniaczki :wink: Co do zlewu w rogu, to miałam kiedyś tak usytuowany i był wygodny, myślę, że gdyby zlew był w prostym rogu (cokolwiek to znaczy :wink: ), to byłby rzeczywiście nieporęcznyy, tak jak pisze Agacka, ale jest w ściętym rogu więc jest OK. Najlepiej przejdź się po sklepach i przymierz do różnie usytuowanych zlewów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...