Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe czy super nowoczesne elektryczne.


cappo

Recommended Posts

Jezier - czytam twoje posty i nie mogę się nadziwić jakie ty brednie piszesz.

 

....

Teraz mam propan butan który zatankowałem po 1.15zł brutto , zbiornik podziemny na własność i średnie rachunki około 400 zł.

Przecież 1kwh dla Propan Butanu wynosi 1,15/6,7=17groszy brutto.

 

Jezier dobrze pisze. Ale nie wszyscy potrafią to sobie wyobrazić. Aby korzystać z takich rozwiązań trzeba je do końca zrozumieć.

 

I gratuluję Ci zakupu propan/butanu w takiej cenie. Rewelka.

Jak 4-5 lat temu kupowałem od Shella po 1,7 zł.

Skąd takie ceny u Ciebie gdy ropa stale rośnie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ma ktos moze piec elektryczny ktorym ogrzewa zwykle centralne? Czy sa moze jakies piece ktore moga magazynowac energie na podgrzewanie wody w C.O.?

 

Znajoma tak ma. Nie Polecam. Ma wysokie rachunki. Ale to za sprawą nieumięjętnej obsługi całości i złemu pomysłowi na ogrzewanie.

W jej sytuacji po pierwsze należałoby przejść na II taryfę i zamontować bufor cieplny .. ale jej się nie chce .... woli płacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sama koza kosztuje ok. 2-3 tys (mówimy tu o porządnych kozach typu Jotul), daje te 8-12 kW, zajmuje mniej miejsca i w razie czego można sobie np. wodę zagotować albo jajka usmażyć ;-) .

 

 

 

koza Jotul kosztuje 2-3 tys?

Chyba koza "made in China" w Castoramie albo w Praktikerze

Dovre 750 (największa) kosztowała mnie 1,5 roku temu 3800 z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa, żeby ktoś (może autor się jeszcze znajdzie? :) ) wyjaśnił mi o co chodzi z tymi akumulatorami? Do czego służy to zasilanie z nich?

Też jestem ciekawy. Z tego co wiem, to zasilanie anody tytanowej to zaledwie kilka watów energii. Czy warto z tego powodu aż tak komplikować instalację? No chyba, że chodzi o zabezpieczenie w przypadku braku energii elektrycznej w sieci :).

Aha, to czekaj, czekaj, zaczynam rozumieć.

 

Taka anoda musi być cały czas zasilana aby zapobiegać osadzaniu się kamienia? Wtedy to ma sens - podłączenie do sieci robisz jedno sterowane zegarem (druga taryfa), i gdy zasilanie jest odłączone anodę zasila akumulator.

 

Tylko czy to zasilanie anody jest bezwzględnie konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W Atlanticu nie trzeba dodatkowego zasilania bo te akumulatory są wbudowane w bojler. Tyle, że teraz ta anoda tytanowa montowana jest w wyższych modelach. W modelu VMARS jest teraz magnezowa.

 

A jak ktoś potrzebuje 2 wężownice + grzałka to mają bardzo fajny nowy model o nazwie Solar. Mała średnica z poszyciem blaszanym, 300 litrów. Ja taki teraz mam zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Jestem początkującym Bobem Budowniczym. Mam prośbę do starszych kolegów grzejących pradem, na który jestem w 100% zdecydowany. Jak powinna być zbudowana płyta fundamentowa z elektrycznym ogrzewaniem tak aby zminimalizować straty? Jaki powinien być jej przekrój? Jak obliczyć zapotrzebowanie budynku na energię (130qm)? Może ktoś jest w stanie polecić rzetelnego projektanta i wykonawcę ogrzewania elektrycznego z województwa lubelskiego lub mazowieckiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...