Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką wybraliście ścianę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Porotherm 25 + 15 cm wełna

Już nie raz pisałem, napiszę jeszcze raz:

PTH jest do ścian nośnych wewnętrznych a nie zewnętrznych. PTH 25 ma szczeliny prostopadłe względem swojej długości (podwyższona dźwiękochłonność), natomiast PTH 30, 38, 44 i 50 mają szczeliny równoległe względem swojej długości (podwyższona ciepłochronność). Czy nie zastanowiło Cię, dlaczego różnica we wsp. przenikania ciepła jest dwa razy korzystniejsza dla grubszego tylko o 5 cm PTH30? To już lepiej kup sobie maxa albo U220 na ściany zewnętrzne a nie PTH 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porotherm 25 + 15 cm wełna

Już nie raz pisałem, napiszę jeszcze raz:

PTH jest do ścian nośnych wewnętrznych a nie zewnętrznych. PTH 25 ma szczeliny prostopadłe względem swojej długości (podwyższona dźwiękochłonność), natomiast PTH 30, 38, 44 i 50 mają szczeliny równoległe względem swojej długości (podwyższona ciepłochronność). Czy nie zastanowiło Cię, dlaczego różnica we wsp. przenikania ciepła jest dwa razy korzystniejsza dla grubszego tylko o 5 cm PTH30? To już lepiej kup sobie maxa albo U220 na ściany zewnętrzne a nie PTH 25.

 

Ja podam tylko link, ale głosi on tezę kolidującą z tym co piszesz:

http://www.wienerberger.pl/servlet/ContentServer?pagename=Wienerberger3/Page/Main&cid=1083571300461&c=Page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D rafałek, to jest link do producenta. A co myślisz producent ma napisać, jeżeli znajdują się tacy zainteresowani produktem klienci jak piter1000? :wink: Przecież nie napisałem, że te pustaki nie nadają się na ścianę zewnętrzną bo są za słabe. To są pustaki do wszelkich ścian nośnych (w tym zewnętrznych) ponieważ mają wystarczającą wytrzymałość. PTH 25 powstał w biurze konstrukcyjnym jako typowy produkt na ściany nośne wewnętrzne. No ale skoro znajdują się klienci gotowi budować z tego materiału ściany zewnętrzne to jeszcze lepiej! Sprzedaż się kręci, zyski się generują, wszystko OK! :D Klienci nie idą do konkurencji. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 warstwowa

z wiadomych wzgledów

trwałośc

kiedyś chce założyc kosza na ścianie

widziałem ściany 2-warstwowe gdzie rodziny miały małe dzieci a dzieci miały dostęp do łyżeczek ;)

1 warstwowe, nietrwałe przemarzanie budowlaniec mi to łatwo wytłumaczył dlaczego to marketingowy bezsens

 

24 silikat plus 12 wełna plus elwacja silikatowa

 

..... moze pomysl o zmianie budowlanca ... u mnie wisi kosz a dzieci uzywaja lyzeczek do innych celow ... ytong 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu a jakie U ma ta ściana (z PH25) i wełnie 15 cm? Czyżby Jej parametry cieplne były niedopuszczalne? To wiadome, że będzie zimniejsza niż PH 30, ale idąc Twoim tokiem myślowym murowanie 2W z SILKI to już totalne nieporozumienie. Ściana ma spełniać określone parametry, a czy one będą graniczne czy lepsze to już nasz indywidualny wybór który pociąga za sobą pewne konsekwencje, jednak nie oznacza to wcale, że jest to złe rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu a jakie U ma ta ściana (z PH25) i wełnie 15 cm? Czyżby Jej parametry cieplne były niedopuszczalne? To wiadome, że będzie zimniejsza niż PH 30, ale idąc Twoim tokiem myślowym murowanie 2W z SILKI to już totalne nieporozumienie. Ściana ma spełniać określone parametry, a czy one będą graniczne czy lepsze to już nasz indywidualny wybór który pociąga za sobą pewne konsekwencje, jednak nie oznacza to wcale, że jest to złe rozwiązanie.

rafałek, w tym co napisałeś jest 100% racji. Gdyby piter1000 napisał, że wybiera ścianę 2W z Silki to bym nic nie odpowiedział, ponieważ taka ściana- jak już napisałeś- spełnia wymagane parametry. piter1000 wybrał jednak Porotherm na swoją ścianę. Dlatego poruszając się w wąskich granicach wyznaczonych tylko asortymentem pustaków ceramicznych (a nie BK albo Silki), starałem się zwrócić mu uwagę na inne, moim zdaniem korzystniejsze rozwiązanie...

Na potwierdzenie mojej tezy prosta wyliczanka (ceny katalogowe):

PTH 25 kl.15 kosztuje 59,07 zł/m2

PTH 30 kl.15 kosztuje 65,44 zł/m2

Wełna Isover Fasoterm NF 10 cm kosztuje 42,49 zł/m2

Wełna Isover Fasoterm NF 12 cm kosztuje 50,99 zł/m2

A teraz współczynniki przenikania ciepła dla różnych rodzajów murów (uproszczone obliczenia, nie uwzględniające np. oporów warstwy przyściennej na zewnątrz i w wewnątrz, które są funkcją wsp. przejmowania ciepła alfa):

PTH25 + 10 cm wełny- U=0,3 W/m2K

PTH25 + 12 cm wełny- U=0,26 W/m2K

PTH30 + 10 cm wełny- U=0,25 W/m2K

PTH30 + 12 cm wełny- U=0,22 W/m2K

Policz teraz różnicę w cenie pomiędzy pustakami i pomiędzy wełną o różnej grubości i skalkuluj sobie sam co się lepiej opłaca, żeby wyjść na ten sam współczynnik przenikania ciepła... Dodatkowe zalety: stosując PTH 30 zamiast PTH 25 otrzymujemy ścianę o większej wytrzymałości, większej izolacyjności akustycznej i większej akumulacyjności ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63 mam ogromną prośbę - nigdzie sama nie mogę znaleźć potrzebnych danych

Czy jesteś w stanie podać współczynniki U dla róznych materiałów w ścianie trójwarstwowej - 25 + 12 (wełna) + 4 pustka + 12 z ceramiki tradycyjnej ( dziurawka, pustak) i ewentualnie ceramiki ciepłej ? Bo cały czas zastanawiam się nad materiałem ?

Bedę bardzo wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No tak, nie wiedziałem nawet, że Wienerberger podaje takie dane na swojej stronie. Niepotrzebnie liczyłem ręcznie, ale najważniejsze, że się nie pomyliłem! :wink:

Gafinka, serwery podane przez rafałka są zabezpieczone przed linkowaniem i mogą odrzucać Twoje żądania dostępu, dlatego wejdź na strony główne:

http://www.wienerberger.pl

http://www.cb-cerabud.com.pl

a stamtąd to już prosta droga... :wink:

U Wienerbergera wejdź do działu "Architekt & Konstruktor".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klikałem i nie mogłem wejść... :o Musiałem wchodzić poprzez strony główne. Teraz klikając na Twoje linki wchodzę bez problemu. Eksperymentalnie wykasowałem wszystkie "ciasteczka" cookie i całą zawartość ofline i też wchodzę... Być może serwery zapamiętały mój adres IP i dlatego mnie teraz wpuszczają? Ciekawe, jak to jest u innych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...