Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką wybraliście ścianę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budować będę za 2 m-ce , stan surowy. Jak załatwię wszystkie papierki. W projekcie mam Porotherm 25 + wełna . Ponieważ jeszcze nie zacząłem budować i czytam na forum co inni piszą na temat materiałów na ściany ciągle mam wątpliwości. :-? Jedni doradzają BK+wełna inni silka + styropian, inni PTH+ wełnę. Nad PTH 30 i wełną sam też się zastanawiałem . Różnica w cenie do 25 jest rzeczywiście symboliczna. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i proza życia zweryfikowała mój plan ocieplania wełną, któremu wierny byłem od roku...

W dniu zamawiania wełny na elewacje doznałem jenak dziwnego uczucia, że się kurcze chyba "nie kalkuluje" (na pewno nie pozytywnie dla mnie) :( Po prostu jak miałem się rozstać ok.10 tys. na samą wełnę a potem bulić więcej za kołki (do styro ca. 0,50 zł/szt., do wełny ca. 1,20 zł/szt., i schodzi przy wełnie ich więcej)... przy ok. 200 m/kw elewacji min. 7 tys. drożej za wełniany wariant.

no i będzie silka 24 + styro 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem to już w innym wątku, ale nikt nie zechciał się ustosunkować więc powtórzę:

 

Doświadczenia nie mam, ale trochę ostatnio czytałem różne artykuły w różnych czasopismach.

Moja wiedza jest na dzień dzisiejszy taka:

- ściana jednowarstwowa z betonu komórkowego U=0,31

- ściana dwuwarstwowa z betonu komórkowego U=0,23

W miesięczniku "Ładny dom" z czerwca 2005 napotkałem taki oto wzór na wyliczanie rocznych oszczędności wynikających z różnicy:

O = W*A*(U1-U2)*C gdzie:

W - współczynnik dla ściany wynoszący 92,5

A - powierzchnia ściany

U1 i U2 - odpowiednio z danych u góry (0,31 i 0,23)

C - cena za 1 kWh energii (np. 0,144 zł dla gazu ziemnego)

Z obliczeń wynika, że:

O = 92,5*210*(0,31-0,23)*0,144 = 223,78 zł oszczędności rocznie.

 

Pytanie moje jest takie: czy to jest gra warta świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O = 92,5*210*(0,31-0,23)*0,144 = 223,78 zł oszczędności rocznie.

 

Pytanie moje jest takie: czy to jest gra warta świeczki?

 

i TAK i NIE, Ci co mają U=0,31 nie mają co rozpaczać bo oszczędności są małe, Ci co mają 0,23 to w dłuższej perspektywie wyjdą na swoje, gdyż inflacja, rynki światowe, akcyza zrobią swoje i cena gazu skoczy a poniesiona inwestycja zwróci się szybciej myśle iż w przeciągu 7-8lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
jeszcze nie kupilem materialu, ale raczej kupie Kolbuszową bo oferują dobre ceny i jakość. Kolbuszowa wchodzi w skład grupy Solbet i z tego co wiem parametry jakościowe są takie jak dla bloczków Solbet.

Tez zastanawiałam się nad Klobuszową, ale zdecydowałam się na Solbet z Solca Kujawskiego ze względu na lepsze parametry.

Radzę porównać chociażby wagę bloczka z Kolbuszowej i z Solca.

Solec ma najbardziej zbliżone parametry do Ytonga,

z ploskich BK lepsze ma Kolbuszowa, ale '42'

 

Oto małe zestawienie:

 

Kolbuszowa 29,4 kg/szt

Powodowo 30,0 kg/szt

Lidzbark 30,0 kg/szt

Solbet 21,9 kg/szt

Ytong (Xella) 22,0 kg/szt, ale ma troszkę inne wymiary, jest objętościowo mniejszy

 

Wszystkie przytoczone bloczki są odm. 400, o wym. 36x59x24, na wpust i wypust z uchwytem montażowym.

Tylko Ytong ma wym. 36,5x60x20

 

Bloczek z Kolbuszowej jest o 8 kg. cięższy od bloczka z Solca, a to dużo...

Wiadomo, im lżejszy, tym cieplejszy.

 

Pozdr.

 

A ja myślę, że odpowiedż jest w zawartości wilgoci technologicznej. Bloczki lżejsze dłużej leżały i miały czas wyschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
tylko porotherm 44 si

 

wow!

Podziel się informacją dlaczego?

(będę się troche powtarzał ale nie pisz że jest ciepły bo to nieprawda. Wsppołczynnik U =029 to baaardzo kiepski wynik Moze jest ... no nie wiem ...tani?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...