Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką wybraliście ścianę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Sławku za odpowiedz :-)

Ja niestety jako kobieta zupełnie nie znająca się na skomplikowanej sztuce budowlanej,, polegam na opinii mężczyzn, którzy własnie tę ścianę zalecają. Co do trwałości , to chodzi mi o problem z jakim borykają się moi znajomi, tzn wydziobywanie przez ptaki styropianu :-))) przy ścianie dwuwarstwowej też ocieplenie może zostać zle położone.

Ale to tylko takie moje przemyślenia teoretyka :-) Zreszta decyzja już podjęta, czy słuszna , zobaczymy za parę lat :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzcie mi proszę na jedno pytanie.

Dlaczego znajduję tak mało ofert na pustaki ceramiczne na ścianę nośną szerokości 18,8 cm?

 

Zamierzam postawić takiej grubości ścianę nośną. Konstrukcja 2W. Konstruktor nie ma nic przeciwko. Ale zastanawia mnie, że np. na Allegro na zapytanie >> (18,8 18.8 19) << otrzymałem 10 odpowiedzi (z czego dwie "prawdziwe"), na zapytanie >> 25 << ponad 250. To obrazuje pewien trend.

 

(Do tego dochodzą pustaki u220, ale jak zdążyłem się zorientować, większość stawia je tak by uzyskać ścianę 25 lub 29, nie 19.)

 

Rozumiem, że mała podaż wynika z niewielkiego popytu na taką ceramikę, ale z czego wynika niewielki popyt? W czym tkwi szkopuł? Głośność domu? Wiotkość ścian?

Boję się, że ludzie nie budują takich ścian, bo "coś wiedzą" czego ja nie jestem świadom.

A więc uświadomcie mnie.

 

Dom - parterówka, na ścianę przyjdzie 18 lub 20 cm styropianu, konstrukcja dachu z wiązarów, a więc siły działające na ściany, będą do nich równoległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma tak wielkiego producenta, któremu chciałoby się forsować nowy standard. Co przeszkadza żeby np. płyta GK miała szerokość 150 a nie 120 cm? Albo cegła długość 32,5 cm? :D Dla konstrukcji domu nie ma to żadnego znaczenia. Takiemu towarowi - żeby sprzedawał się na przyzwoitym poziomie - trzeba zrobić solidną kampanię reklamową, i to podpartą jakąś "naukową" teorią że zdrowiej, ekologiczniej, cieplej , zaangażować lobby konstruktorów i projektantów promujących takie rozwiązania itp. itd.. A tak to nawet lokalnej wytwórni pustaków żużlowych nie opłaci się wykonywać oddzielnej formy dla pojedynczego zamówienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma tak wielkiego producenta, któremu chciałoby się forsować nowy standard. Co przeszkadza żeby np. płyta GK miała szerokość 150 a nie 120 cm? Albo cegła długość 32,5 cm? :D Dla konstrukcji domu nie ma to żadnego znaczenia. Takiemu towarowi - żeby sprzedawał się na przyzwoitym poziomie - trzeba zrobić solidną kampanię reklamową, i to podpartą jakąś "naukową" teorią że zdrowiej, ekologiczniej, cieplej , zaangażować lobby konstruktorów i projektantów promujących takie rozwiązania itp. itd.. A tak to nawet lokalnej wytwórni pustaków żużlowych nie opłaci się wykonywać oddzielnej formy dla pojedynczego zamówienia.

Ale przecież ten, jak go nazywasz, nowy standard już od dawna istnieje. I ma więcej zalet, niż wad. Więcej miejsca w domu (u mnie +2 m2, czyli +2%), tańsza ściana, łatwiejsze i szybsze murowanie, brak efektu karykaturalnie grubych ścian (w przypadku mniejszych okien - więcej światła).

Z wad, dostrzegam tylko (być może) głośność, wiotkość i ...to, że sąsiedzi tak nie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...